reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

mamuska- to jest wózek dla dzieci rok po roku tak? ja też cały czas czegoś szukam.
Fajny ten co pokazałaś tylko jak dla mnie ma za małe kółka i zimą po śniegu sobie nie wyobrażam go pchać:/

Dassy ja mialam dla mojej ostatniej corci wozek z takimi samymi kolami i pchalo sie dobrze.Chociaz u nas w germani nie ma takich zim,ale ostatnie dwa lata nawet sporo sniegu spadlo wiec moglam przetestowac.Ten wozek nadaje sie dla dzieci rok po roku.To gorne siedzenie rozklada sie do gondoli,co mnie bardzo cieszy :) Ogladalam sporo innych firm,takich wozkow dla rodzenstwa gdzie jedno dziecko siedzi tak jakby w koszyku,ale ceny maaja nieziemskie,wrecz kosmiczne :D Ja juz jestem zdecydowana i na 99 % bedzie to moj zakup.
 
reklama
daissy_ - troszkę w tym racji. Szkoda tylko, że nie ma fajnych kombinezonów na 50-56. Na 62 jest większy wybór, no ale widocznie jeszcze za wcześnie na nie ;-) Poczekamy zobaczymy.
 
Kiddopotamus ma super otulacze, tyle ze to dzila w dwie strony, sa dzieciaki ktore otrzebuja takiego skrepowania i autentycznie je to uspokaja, ale sa i takie na które to dzial wrecz odwrotnie, U nas sprawdził sie przez pierwsze 2 tyg a potem był ryk.

Co do ubranek na poczatek to polecam takie spiworki

Śpiworki wewnętrzne

bardzo latwo zmienić pieluchę bez rozbierania dziecia i jest miejsce na fikanie nozkami.

Miałam przy poprzednim dzieciu a teraz jeszcze dokupię.
 
Ja mam kombinezonik po Ani ona grudniowa więc jeden wydatek z głowy. Dzisiaj zakupiłam kilka bodziaków w Tesco, bo były po 3 zł.Nie mam nic dla noworodka, bo wszystko porozdawałam i teraz muszę kompletować od nowa
 
Ja mam kombinezonik po Ani ona grudniowa więc jeden wydatek z głowy. Dzisiaj zakupiłam kilka bodziaków w Tesco, bo były po 3 zł.Nie mam nic dla noworodka, bo wszystko porozdawałam i teraz muszę kompletować od nowa

Wow! Z którego grudnia? , chyba mamy dzieciaki w tym samym wieku :)
 
Tynka pieluch tetrowych bym się nie podjęła używać. Tak się wydaje że maluszek na początku duzo śpi więc mama ma dużo czasu, ale też bierz pod uwagę że na początku możesz być zmęczona po porodzie czy nie daj Boże nieprzepsanych nocach i wolną chwilę będziesz wolała poświęcić na odpoczynek, a nie pranie pieluch. Na początku jest i tak sporo roboty - wszystkie ubranka dobrze przeprasować, prócz tego trzeba w domu ogarnąć, a maluszek czasem co godzinkę chce jeść, albo bez przerwy być na rękach.
Z tymi kosztami to tez nie do końca tak to wygląda. Pampersy owszem są drogie, ale można kupować pieluchy w Rossmanie czy Lidlu gdzie tak jak pisała Mama2006 ich koszt nie przekracza 40zł. Nie polecam tylko pieluch TESCO bo nie nadaja się zupełnie do niczego.

Co do zakupu wózka też wydaje mi się że trochę wcześnie się za to dziewczyny bierzecie. U nas zakupy pewnie najwcześniej zaczną się na jesieni bo teraz nawet nie mam kiedy - ciągle w pracy jestem, mąż też zajęty. Na pewno dobrze wszystko zakupić jeszcze w tym roku bo ponoć mają podnieść podatek na art. dziecięce od stycznia, ale z tymi większymi zakupami i tak bym się trochę wstrzymała.

Kombinezon też kupie większy tak 62cm żeby starczył na trochę dłużej, no i nigdy nie wiadomo jak duzy maluszek się urodzi (mój synuś na starcie miał 62).
 
reklama
Digitalis, ja na moj gust to kombinezon mozna brać dopasowany, bo jak dziecie lutowe, to dlugo nie poużywa. W marcu juz sie ciepło robi.A jak komb za duzy to dziecko sie zapada. Za to zainwestowałbym w kocyki otulacze, bo potem mozna na cebulke i sciagac jak za ciepło.A na kolejny rok i tak będziesz musiała kupić większy, znacznie wiekszy ;)

Sterntaler robi zajefajne otulacz/kocyki pomyslane do fotelikow i wozkow z dziura na pasy :)
 
Do góry