reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Tynka ja też jeszcze nic nie kupuję bo wydaje mi się że to za wcześnie.
Ja oglądałam chyba "między kuchnią a salonem" jak Reni Jusis pokazywała i opowiadała o tych pieluszkach. Mnie się to bardzo podoba i one są śliczne tylo wydaje mi się z tym za dużo zachodu. Tam trzeba jakieś specjalne wkłady, poza tym trzeba prać te pieluszki...już nie mówiąc o cenie bo na tej stronce jedna pieluszka 80 zł:szok: ja wiem że to się kupuje raz ale te wkłady też trzeba. Chyba zostanę przy zwykłych pampkach i dziecko szybko nauczę robić w nocnik:tak:
 
reklama
ja też już mam upatrzone wózki :-). Pięć lat temu dla córci kupiliśmy nowiutki Implast Driver ze skręcanymi kołami, ale niestety po paru miesiącach użytkowania nam go ukradli. Więc muszę znowu zakupić wózek.
W zasadzie to szwagierka obiecała pożyczyć Babecara Vector, więc jeśli to będzie aktualne to będziemy jeździć czymś takim tylko całym granatowym.
Wózek BEBECAR VECTOR AT IDEALNY (1725493188) - Aukcje internetowe Allegro

Natomiast od zawsze podobały mi się wózki Peg Perego i jeśli wypożyczenie wózka od szwagierki nie dojdzie do skutku to zamierzam upolować takiego używanego:
Wózek PEG PEREGO YOUNG + fotelik + baza + inne (1735304939) - Aukcje internetowe Allegro

Szczerze powiedziawszy to wolałabym jeździć Peg Perego bo jest bardziej miękki, wózek jest na wahaczach a ten Bebecar jest bardzo sztywny i twardy ale znowu ma skrętne koła.

Spacerówkę też mam obczajoną - będzie to Peg Perego Pliko P3:
Wózek Spacerówka Peg Perego Pliko P3 Okazja (1729857733) - Aukcje internetowe Allegro
 
ok widze że pomysł z pieluchami wielorazowymi sie nikomu nie podoba haha... nie mam tu zadnej mamy organicznej haha...
A co do wózków to jak nie znacie płci to nie sądzicie że to za wcześnie na wózek?? Ja jestem tak przewrażliwiona że mimo iż dziś 11tg5dn uważam że na wszystko za wcześnie i jeszcze nic nie mam...
czy ze mną coś nie tak??

Ja tez nic nie mam... i na razie nic nie kupuje.. wiec nie jestes sama ;)
 
ok widze że pomysł z pieluchami wielorazowymi sie nikomu nie podoba haha... nie mam tu zadnej mamy organicznej haha...
A co do wózków to jak nie znacie płci to nie sądzicie że to za wcześnie na wózek?? Ja jestem tak przewrażliwiona że mimo iż dziś 11tg5dn uważam że na wszystko za wcześnie i jeszcze nic nie mam...
czy ze mną coś nie tak??

Kupowanie wozka teraz to moim zdaniem gupota. Wozki maja gwarancje ok dwa lata , kupujac teraz traci sie ladnych pare mies gwarancji, zawsze sie cos moze zepsuc.


Ja mam camelona i za nic bym go nei zamienila, no moze za joolza ;)
 
daissy powiem ci moja droga że jestem na dobrej drodze... ;-) dużo z mężem czytamy o zdrowym żywieniu,wpływie pewnych substancji na nasze ciało i staramy się jak tylko możemy żeby spozywać co najlepsze. Co do pieluch o których pisze to jestem na 80% przekonana że bede je używać choć nie bedzie to pokrywać 100% zapotrzebowania wiadomo że na wyjeździe pampersy są najwygodniejsze. Poza tym przy takim małym dziecku i tak pranie robisz co 2 dni.A tych pieluszek są różne wersje... 80zł jak któraś z Was powyżej pisze to ja bym nigdy nie dała. Ja ograniczam się do najprostszej wersji ze zwykłymi pieluchami tetrowymi lub bambusowymi i dotego zestaw powiedzmy 3 otulaczy, jak się sprawdzi to po kilku miesiacach dokupie ze 3 wkladki dodatkowe na noc jak dziecko zacznie wiecej sisiac i dodatkowe otulacze w różnych rozmiarach. Poza tym jak ktoś planuje 2 dziecko zawsze można to użyć i przy drugim...
A co do ceny ja mieszkam za granica ale słyszałam że pampersy w Polsce równie drogie i średnio 150-200zł na miesiac trzeba wydac na pampersy(mówimy o tych firmowych) przy tak małym dziecku. A podstawowy zestaw ktory mi starczy na 3 miesiace co najmniej kosztuje ok.200-250zł potem dokupie kilka wkładek na noc i powiedzmy 2 otulacze i to dodatkowe 100-150zl. Czyli tak naprawde całe pieluszkowanie może Cie kosztować z nimi 3 miesiace pampersów...
Ktoś pisał że szybko nauczy dziecko na nocnik się załatwiac moja droga pamietaj że oprócz ciebie to również zależy od dziecka a w pieluchach wielorazowych np.tetra dzieci szybciej i chetniej siadaj no nocnik...
pozdrawiam

PS.jak ktoś znajdzie bardzo lekki wózek najlepiej 4 kołowy może być używany dajcie znac dzieki
 
tynka27- ja jestem eko jeśli chodzi o żywienie Danielka, tzn. staram się :) wiadomo czasem podam słoiczek ale generalnie gotuję mu od początku sama, mam warzywka od babci z ogródka.
Ale niestety jeśli chodzi o pieluchy to kurczę nie wyobrażam sobie tych wielorazowych, pampers to jednak mega wygoda- ściągasz wyrzucasz i zakładasz następnego. To nie ja pisałam, że nauczę dziecko szybko na nocnik. Bo chcąc nie chcąc, dopiero ok. 2roku życia dzieci zaczynają kumać kiedy im się chce kupe czy siusiu. A na pampersy z chusteczkami wydajemy nie więcej niż 100zł miesięcznie, kupujemy te oryginalne. Na moim poprzednim forum nie było ani jednej mamy która ich uzywała, choć przed urodzeniem dziecka plany były ogromne hihi
Ale Tobie zyczę Kochana powodzenia, może się uda ;)
 
tynka27 - słyszałam o tych pieluchach, wydają się być fajne. Gdybym miała dużo kasy to może i bym je kupiła, ale niestety cena mnie przeraża wydać 250-300zł jednorazowo to nie taka prosta sprawa. Ja mam zamiar używać też pieluszki jednorazowe gdzie za paczkę góra płacę 40zł - miesięcznie będzie to około 120zł nie więcej. Więc chyba opłaca się bardziej. Polecam Wam pieluchy z Rossmana lub Biedronki, ja ich używałam i według mnie są najlepsze. Na pierwsze 3 miesiące dobre są Happy bo są szerokie i dobre na bioderka - ale cena już ich jest dość spora - więc ja będę dodatkowo pieluchować tetrą. Trzymam kciuki aby się udało Ci i się sprawdziły ;-)

Daissy_ - ja mam też troszkę rzeczy po Kubie, ale większość sprzedałam - bo nie było gdzie trzymać. Jak byłam w ciąży z Kubą to w 3 miesiącu już miałam kupione body na krótki rękaw - hehe teraz wiem, że było to bez sensu bo i tak prawie ich nie użył - bo akurat zima była. Teraz by się przydały - to w sklepach nie mam fajnych promocji ;-)
 
według mnie jednak najlepsze pampersy, rossmana nie używałam więc się nie wypowiadam:) Biedronkowe ok, ale jednak szybko pęczniały i siuśkami śmierdziało. Poza tym miałam bella, huggisy i duck. Pampersy wygrywają:-)
mama2006- a ja używałam body z krótkim zimą na noc. Body i na to pajacyk:) Mój to był straszny zmarźlak, do tego jeszcze miał skarpetki, rożek i kocyk:) Tak przez pierwsze 3 miesiące musiało być bo inaczej zimny był. Ale co się dziwić, najniższą wagę miał 2,700- chudzinka taka, i tłuszczyk go nie grzał ;-)
 
reklama
Myślę że my kupimy wózek nie wcześniej niż na początku stycznia, bo i po co wcześniej, ale nie mogę odmówić sobie przyjemności oglądania i planowania:-)

Wczoraj tak oglądałam stronę ikei i jest łóżeczko drewniane, szczebelkowe za 85 zł:-) kurcze jakbym miała go gdzie wsadzić to bym kupiła

Dzisiaj na allegro znalazłam cudny szablonik, bo tak myślę nad łóżeczkiem jakoś ozdobić ścianę i coś takiego by mi się podobało

 
Do góry