reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

mortadela1999 pisze:
Cześć, chciałabym się przywitac :). Jestem Karolina, mam prawie 33 lata i dziś zrobiłam test ciążowy, okres spóźnia mi się dwa dni, test wyszedł pozytywny. Nie mam za bardzo koleżanek, więc nie mam też się kogo poradzić. Kiedy powinnam udać się do ginekologa, czy powinnam zrobić jakieś badania przed tą wizyta, mam też niedoczynność tarczycy, do Endo jestem zapisana za jakieś kilka miesięcy.. nie wiem czy powinnam zwiększyć dawkę leku .... Jestem totalnie w szoku, że tak szybko się to stało...

Przyjęło się, ze robimy 2 razy beta hcg.
1 raz i po 48 h następny aby sprawdzić czy prawidłowo przyrasta.
Do ginekologa nie wcześniej niz w 6 tygodniu ciąży. No ten endo to chyba szybciej ze wzgledu na ciąze jak sie leczysz, jak powiesz ze jesteś w ciąży to powinna wizyta byc szybciej.
I witamy w naszym gronie 🥰
 
reklama
mortadela1999 pisze:
Cześć, chciałabym się przywitac :). Jestem Karolina, mam prawie 33 lata i dziś zrobiłam test ciążowy, okres spóźnia mi się dwa dni, test wyszedł pozytywny. Nie mam za bardzo koleżanek, więc nie mam też się kogo poradzić. Kiedy powinnam udać się do ginekologa, czy powinnam zrobić jakieś badania przed tą wizyta, mam też niedoczynność tarczycy, do Endo jestem zapisana za jakieś kilka miesięcy.. nie wiem czy powinnam zwiększyć dawkę leku .... Jestem totalnie w szoku, że tak szybko się to stało...
Musisz się wybrać na badanie hormonów tarczycy, ewentualnie samego tsh.
Też mam niedoczynnosc tarczycy i tak zrobiłam, tsh zazwyczaj skacze w ciąży.
Przy okazji możesz zrobić sobie badanie beta hcg następnie powtórzyć po 48h sprawdzisz sobie wtedy czy prawidłowo przyrasta ale nie jest to konieczne :)
Zawsze możesz iść do ginekologa-endokrynologa na wizytę, ja tak właśnie wybrałam dzięki temu nie muszę chodzić do różnych lekarzy.
 
myślę że masz rację ja też teraz czekam do minimum 10 tc 😀 po stratach nie chce przechodzić gratulacji droga pantoflowa , ostatnio 3 dni ryczalam koleżanka powiedziała komuś i do mnie z gratulacjami a ja byłam w trakcie straty 😢
U mnie wiedza tylko rodzice i najbliższe przyjaciółki, wiem, że nikt nie wygada więc nie mam oporów. Jeśli nie daj Boże przyjdzie mi mierzyć się ze stratą to od tych samych osób będę oczekiwała wsparcia, więc będą wiedziały… ale ja jestem z tych osób, co musza wszystko przegadać, nie umiem trzymać w sobie aż tak.
 
U mnie wiedza tylko rodzice i najbliższe przyjaciółki, wiem, że nikt nie wygada więc nie mam oporów. Jeśli nie daj Boże przyjdzie mi mierzyć się ze stratą to od tych samych osób będę oczekiwała wsparcia, więc będą wiedziały… ale ja jestem z tych osób, co musza wszystko przegadać, nie umiem trzymać w sobie aż tak.
dobrze że masz takich ludzi blisko siebie ❤️
Niestety ja mam pecha i trafiam na fałszywych ludzi czekających na moje dobre serce a w podziękowaniu dostaje "radź sobie sama " :( ale karma wraca takiego zdania jestem .
 
Dziękuję :) jestem w szoku i mam okropny stres.
Musisz się wybrać na badanie hormonów tarczycy, ewentualnie samego tsh.
Też mam niedoczynnosc tarczycy i tak zrobiłam, tsh zazwyczaj skacze w ciąży.
Przy okazji możesz zrobić sobie badanie beta hcg następnie powtórzyć po 48h sprawdzisz sobie wtedy czy prawidłowo przyrasta ale nie jest to konieczne :)
Zawsze możesz iść do ginekologa-endokrynologa na wizytę, ja tak właśnie wybrałam dzięki temu nie muszę chodzić do różnych lekarzydzie

Musisz się wybrać na badanie hormonów tarczycy, ewentualnie samego tsh.
Też mam niedoczynnosc tarczycy i tak zrobiłam, tsh zazwyczaj skacze w ciąży.
Przy okazji możesz zrobić sobie badanie beta hcg następnie powtórzyć po 48h sprawdzisz sobie wtedy czy prawidłowo przyrasta ale nie jest to konieczne :)
Zawsze możesz iść do ginekologa-endokrynologa na wizytę, ja tak właśnie wybrałam dzięki temu nie muszę chodzić do różnych lekarzy
Dziękuję <3
 
dobrze że masz takich ludzi blisko siebie ❤️
Niestety ja mam pecha i trafiam na fałszywych ludzi czekających na moje dobre serce a w podziękowaniu dostaje "radź sobie sama " :( ale karma wraca takiego zdania jestem .
Ja jestem introwertykiem, wiec mam bardzo małe grono wokół siebie ale sprawdzone :) w pracy też już szefowa się domyśliła ale i tak chciałam jej powiedzieć bo powoli planujemy przyszły rok szkolny ;)
 
Dziękuję :) jestem w szoku i mam okropny stres.



Dziękuję <3
To normalne, musisz się z tym oswoić :) Postaraj się nie stresować, idź na tsh, zobacz jakie wyjdą wyniki. Jeśli tsh mocno poszło w górę skontaktuj się ze swoim endokrynologiem może uda się jakoś ogarnąć wizytę wcześniej, dostaniesz większa dawkę leku.
Jeśli gdzieś tam w granicach 2 wyjdzie wynik to na spokojnie poczekaj i poszukaj jakiegoś gina-endo i umów się na wizytę za jakiś czas.
Mi skoczyło do 2,22 z 1,5 i nie zmienialiśmy narazie dawki.
 
To normalne, musisz się z tym oswoić :) Postaraj się nie stresować, idź na tsh, zobacz jakie wyjdą wyniki. Jeśli tsh mocno poszło w górę skontaktuj się ze swoim endokrynologiem może uda się jakoś ogarnąć wizytę wcześniej, dostaniesz większa dawkę leku.
Jeśli gdzieś tam w granicach 2 wyjdzie wynik to na spokojnie poczekaj i poszukaj jakiegoś gina-endo i umów się na wizytę za jakiś czas.
Mi skoczyło do 2,22 z 1,5 i nie zmienialiśmy narazie dawki.
warto zrobić ft3 i ft4 dla lepszego obrazu wyniku TSH :)
 
reklama
Do góry