reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Hej dziewczyny [emoji16]

Mam szybkie pytanko, czy was też bolą kopniaki dzieciaków? Dzisiaj mam 26+2 tc i właśnie dzisiaj doznałam szoku bo mały tak kopnął że aż mnie zabolało.
Miłego dnia ! [emoji1]
Mój jeszcze nie kopie, muszę się skupiać, żeby w ogóle poczuć jego ruchy, póki co oszczędza mamusie :D Ale to chyba możliwe, a wręcz normalne, że czasem te kopniaki bolą, z tego co słyszałam.
 
reklama
Wlasnie odebralam wyniki glukozy na czczo 96 po 1h 203 po 2h 168... Takze niestety potwierdziła sie cukrzyca ciazowa. Trzeba przejsc na diete
 
Ja już po wizycie u lekarki, synuś waży już 830g, nie za bardzo się ostatnio rusza, na USG też, ale podobno jest wszystko ok. Szyjka się nie skraca, rozwarcia nie ma, macica prawidłowa, łożysko na tylnej ścianie (tym razem wychwyciłam tą informację :D), jedynie ułożenie maluszka miednicowe, ale do porodu to się pewnie jeszcze nieraz zmieni (oby!). Zanim jeszcze spytałam o żelazo, z morfologii już wyczytała, że trzeba włączyć preparat z żelazem, zapisała mi jakiś lek na receptę. Oczywiście jeszcze nie wykupiłam, bo jak stanęłam w kolejce to sobie uświadomiłam, że godziny seniora, więc i tak by mnie pewnie nie obsłużyli. Pytałam też o ten kwas foliowy, powiedziała, że nie brać. Co do krzywej insulinowej, sama chyba nie wiedziała jak ją zinterpretować, a wręcz wydała się oburzona, że ją zrobiłam, więc będę musiała poszukać bardziej kompetentnego, w tej kwestii, lekarza. Co do szczepienia na krztusiec też nie pomogła mi z decyzją, nadal nie wiem, czy się szczepić. Z jednej strony obawa, szczególnie, że nie jest to jakieś popularne szczepienie w ciąży, a nie chcę też być nadgorliwa, a z drugiej - nie chce później żałować, że się nie zaszczepiłam.
 
Ja już po wizycie u lekarki, synuś waży już 830g, nie za bardzo się ostatnio rusza, na USG też, ale podobno jest wszystko ok. Szyjka się nie skraca, rozwarcia nie ma, macica prawidłowa, łożysko na tylnej ścianie (tym razem wychwyciłam tą informację :D), jedynie ułożenie maluszka miednicowe, ale do porodu to się pewnie jeszcze nieraz zmieni (oby!). Zanim jeszcze spytałam o żelazo, z morfologii już wyczytała, że trzeba włączyć preparat z żelazem, zapisała mi jakiś lek na receptę. Oczywiście jeszcze nie wykupiłam, bo jak stanęłam w kolejce to sobie uświadomiłam, że godziny seniora, więc i tak by mnie pewnie nie obsłużyli. Pytałam też o ten kwas foliowy, powiedziała, że nie brać. Co do krzywej insulinowej, sama chyba nie wiedziała jak ją zinterpretować, a wręcz wydała się oburzona, że ją zrobiłam, więc będę musiała poszukać bardziej kompetentnego, w tej kwestii, lekarza. Co do szczepienia na krztusiec też nie pomogła mi z decyzją, nadal nie wiem, czy się szczepić. Z jednej strony obawa, szczególnie, że nie jest to jakieś popularne szczepienie w ciąży, a nie chcę też być nadgorliwa, a z drugiej - nie chce później żałować, że się nie zaszczepiłam.
To super ze dzidzius tak ladnie wazy a ktory tydzien masz?
 
reklama
Cześć, ja jestem po podaniu dzisiaj i z USG wychodzi mi 26t1d i termin na 9 luty 🙂 co badanie to szybciej 😁 malutki się prawidłowo rozwija, waży już 876g tylko w badaniu z glukozy wynik po godzinie wyszedł mi trochę za duży (188) i muszę umówić się do diabetologia, czyli co? Może to oznaczać cukrzycę ciążowa?

A co do ruchów małego, to też zaczęłam czuć od ok 17tyg. I też miewałam dni, że prawie w ogóle ich nie czułam a w następne dni jakby nadrabiał i fikołki robił 🙂 teraz to już czuję bardzo mocne ruchy, szczególnie po kąpieli i w nocy, tak się wierci, że mnie budzi 🙂
 
Do góry