reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Lek. Pediatra z certyfikatem doradcy laktacyjnego. Powiedział że jeśli noworodek chociaż raz dostanie butelkę to już później nie ssie piersi efektywnie tylko się bawi. Mozna jeszcze probowac jesli waga dziecka idzie do gory, a u nas nic. No i stwierdzil ze ta kupa raz w tygodniu to kupa glodowa. Ze ze nie ma czym robic czesciej. Oliwce podawali raz w szpitalu mm i w domu może ze 3 razy jej dawalam.

No nie wiem, mój syn dostał butelkę w szpitalu wielokrotnie a z piersi i tak jadł, wiec to chyba nie reguła. A słyszysz jak mała przełyka przy karmieniu? Jeśli tak tzn ze ssie aktywnie. Tak dużej wiedzy ani doświadczenia nie mam jednak. Może skonsultuj się z jakimś innym specjalista jeszcze zanim zdecydujesz...
Nikt tutaj nie będzie Cię krytykował za to ze przejdziesz na mm jeśli tak będziesz chciała/jeśli to bedzie konieczne :)



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Lek. Pediatra z certyfikatem doradcy laktacyjnego. Powiedział że jeśli noworodek chociaż raz dostanie butelkę to już później nie ssie piersi efektywnie tylko się bawi. Mozna jeszcze probowac jesli waga dziecka idzie do gory, a u nas nic. No i stwierdzil ze ta kupa raz w tygodniu to kupa glodowa. Ze ze nie ma czym robic czesciej. Oliwce podawali raz w szpitalu mm i w domu może ze 3 razy jej dawalam.
A ja bym dokarmiała, trzy tygodnie to już dość długo.
 
Mam problem, muszę jutro jechać do dentysty bo mam pół twarzy spuchnięte. Z Jagódką zostaje moja mama, postaram się nakarmić ją do syta ale nie wiem jak to będzie i zastanawiam się czy nie zostawić jakiegoś mleka mm. Na ściągnięcie nie mam szans bo nie mam co i nie mam czym. Na necie wyczytałam że są już płynne mleka w jednorazowej butelce na które nakłada sie tylko smoczek. Co o czymś takim myślicie? Używała któraś? I jaki smoczek tam się zakłada?
 
Marti22 sluchaj a jaka miala wage najnizsza? Bo to jest wazne...
Pytanie czy Ci mocno na tym karmieniu piersia Zalezy? Jak nie to podaj mm i sie wyluzuj, a jak Ci Zalezy na karmieniu, to musisz przede wszytskim spotkac doradce laktacyjna. Z waga u takiego malucha to trzeba uwazac, musi zobaczyc ta osoba czy dobrze przystawiasz, jak mala ssie, bez dokarmiania moze sie nie obyc, pytanie jak dokarmiac.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rozmaryn ja bym mleko zostawiala, moze potrzebne nie bedzie, a Twoja Mama bedzie przynajmniej spokojna, ze jak cos sie bedzie dziac to ma mm. Jakies takie jednorazowe opakowanie moze? Plus pewnie butelka.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Asia gratuluje :) bez znieczulenia rodziłaś?

Rodosek mój ma swoje pory i wtedy dokazuje. Na pewno nie są to lekkie smyrania albo wypychanie ;) Ale potrafi też 3h znaku nie dawać. Nie reaguje np na jedzenie, kawę itp, ale zawsze się obudzi jak do wanny wejdę.

Z rozpakowywaniem to ja obstawiam tyły, pewnie przelecę na marzec bo moja szyjka ani drgnie :) Muszę kupić wiesiołek i liście malin.
 
Marti22 sluchaj a jaka miala wage najnizsza? Bo to jest wazne...
Pytanie czy Ci mocno na tym karmieniu piersia Zalezy? Jak nie to podaj mm i sie wyluzuj, a jak Ci Zalezy na karmieniu, to musisz przede wszytskim spotkac doradce laktacyjna. Z waga u takiego malucha to trzeba uwazac, musi zobaczyc ta osoba czy dobrze przystawiasz, jak mala ssie, bez dokarmiania moze sie nie obyc, pytanie jak dokarmiac.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Właściwie to jej najniższa waga jest teraz. Urodzila się z wagą 3080 przy wypisie 2740 a teraz od kilku dni 2720. Wydaje mi się ze ssie i polyka ale tylko około 5 min później za sypia i rozbudza sie dopiero jak ja odloze i tak z 10 razy i idzie spać na jakieś 2 godziny. A co do mleka to 30 ml dziś udało mi się odciągnąć z obydwu piersi- do tej pory było około 20ml
 
Gdy tak czytam o karmieniu, to mam wrażenie że wszyscy (położne, lekarze itp) to by tylko wciskali mm.
Nie dziwię się swoim koleżankom, że się poddawały z karmieniem po 2 tygodniach..
Ja bardzo chcę cycuchem karmić, ale widzę że to nie lada wyzwanie!
U mnie od 12 silne bóle jak na okres, nie przeszło po kąpieli, nawet poskakałam na piłce to mi trochę ulżyło, skurczy żadnych, brzuchol twardy, może coś ćwiczy w końcu ta moja macica:)
Po ścianach z bólu nie chodzę, więc pizzę zamówiłam i siedzę grzecznie w domku ;-)
Co do ruchów, gdzieś kiedyś czytałam, że są słabsze pod koniec ciąży, u mnie odwrotnie ostatni miesiąc to nieustanna dyskoteka w brzuchu, bolesne rozpychanie i kopanie dołka główką ;)
 
Iza181 - trzymam kciuki za szybką akcję porodową

Asia3003 - no gratulacje :)

Rodosek - u mnie też dyskoteka w brzuszku i czkawki , co robić. Już się przyzwyczaiłam, że to taka nocna sówka jest i tak też się nastawiam na nocne karmienia i nocną aktywność po porodzie, ale mi to na razie rybka ... o szóstej rano zasypiam, budzę się koło 12, albo później, a w dzień mam gratisowe skurcze, a i liczę, że urodzę równo w terminie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wiktor też ulewal wodami. Teraz jeszcze smolke wydała. Ale zaczął wreszcie normalnie sikać bo wcześniej niewiele tego było. Pierwsza noc ok, nawet bardziej niż ok.
Nie mam kiedy Was doczytać..

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
U nas bardzo podobna sytuacja. Tymek miał czas do 15 żeby zrobić siku bo od porodu nic. Ale dziś rano się udało :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry