reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

reklama
Hej dziewczyny, a umawiałyście się już na prenatalne? Wiem, że do dobrych specjalistów i na NFZ kolejki są spore. Mam 2 możliwości terminów, jeden do lekarki na której mega mi zależy, ale ona najpóźniej może jak będę 11w6d. Trochę się obawiam, że będzie to za wcześnie… co myślicie?
Ja tak, bo mój lekarz prowadzący je robi, więc kolejną wizytę mam u niego umówioną właśnie w terminie, kiedy można je wykonać, nie muszę iść do kogoś dodatkowo.

A na wcześniejszym USG maluch wielkością odpowiadał terminowi z OM? Jak tak, to 11+6 powinno być okej. :)

Ja idę w 12+3 z OM, pobranie krwi mam tydzień wcześniej. A na USG maluch był kilka dni młodszy, więc i tak trzymam się tego terminu, bo ogromnej różnicy nie było.
 
A interesuje mnie jak tam wasze ciążowe brzuszki - w przypadku bliźniaków? 🥰 Czy już coś widać delikatnie? ❤️ Ja widziałam tylko cialko żółte na usg i czekam na wizytę, która będzie 18.07, to się dowiem dopiero kto tam mieszka w brzuszku ❤️ podskórnie marzę o bliźniakach, moja babcia ma bliźniaczkę, ciocia też, a przyrosty bety miałam duże, ale wiadomo.. Za dużo sobie dopowiadać nie chce, czekam cierpliwie 😄 chciałabym mieć 3 dzieci, ale już nie chce kolejnej ciąży 🙈 miałam CC że względu na pośladkowe ułożenie i dziecko 4300g, więc takie pytanie do mam, które mają doświadczenie już w porodach, czy ja teraz muszę mieć CC czy mogę rodzic naturalnie i co lepiej wybrać 🙈 no i jeszcze pytanie czy w przypadku drugiego CC to wykonywane jest 2 tyg przed terminem czyli w 38tc? Gdzie tak czytałam.. 🙈
 
A interesuje mnie jak tam wasze ciążowe brzuszki - w przypadku bliźniaków? 🥰 Czy już coś widać delikatnie? ❤️ Ja widziałam tylko cialko żółte na usg i czekam na wizytę, która będzie 18.07, to się dowiem dopiero kto tam mieszka w brzuszku ❤️ podskórnie marzę o bliźniakach, moja babcia ma bliźniaczkę, ciocia też, a przyrosty bety miałam duże, ale wiadomo.. Za dużo sobie dopowiadać nie chce, czekam cierpliwie 😄 chciałabym mieć 3 dzieci, ale już nie chce kolejnej ciąży 🙈 miałam CC że względu na pośladkowe ułożenie i dziecko 4300g, więc takie pytanie do mam, które mają doświadczenie już w porodach, czy ja teraz muszę mieć CC czy mogę rodzic naturalnie i co lepiej wybrać 🙈 no i jeszcze pytanie czy w przypadku drugiego CC to wykonywane jest 2 tyg przed terminem czyli w 38tc? Gdzie tak czytałam.. 🙈
Ze mnie żadna specjalistka, nie mam dobrych wspomnień 🙈 Na pewno jeśli poprzednia cesarka nie była że wskazań typowo medycznych po Twojej stronie (wada wzroku, serca itp.) i chcesz rodzic sn to to jest możliwe. Lekarz pewnie sprawdzi stan blizny i od tego zacznie.

A na pytanie, co lepsze, chyba nie ma odpowiedzi, bo dla każdej lepsze co innego 🙈 Ja się staram na nic nie nastawiać, bo w pierwszej ciąży mówiłam, że będę rodzic naturalnie, a życie napisało swój scenariusz :D
 
Ze mnie żadna specjalistka, nie mam dobrych wspomnień 🙈 Na pewno jeśli poprzednia cesarka nie była że wskazań typowo medycznych po Twojej stronie (wada wzroku, serca itp.) i chcesz rodzic sn to to jest możliwe. Lekarz pewnie sprawdzi stan blizny i od tego zacznie.

A na pytanie, co lepsze, chyba nie ma odpowiedzi, bo dla każdej lepsze co innego 🙈 Ja się staram na nic nie nastawiać, bo w pierwszej ciąży mówiłam, że będę rodzic naturalnie, a życie napisało swój scenariusz :D
ja po cesarce dochodziłam do siebie jakieś 3 miesiące tak do pełnej sprawności.. Widziałam na sali obok dziewczynę po sn to skakała jak sarenka 🙈
 
ja po cesarce dochodziłam do siebie jakieś 3 miesiące tak do pełnej sprawności.. Widziałam na sali obok dziewczynę po sn to skakała jak sarenka 🙈
Ja też miałam podobne doświadczenia :D Nie wspominam dobrze dochodzenia do siebie po CC, ale u mnie to też była dłuższa historia, bo akcja rozpoczęła się sama i w ostatniej fazie musieli nagle i tak ciąć, dłuższa historia, więc wiem w jakimś stopniu jak to się rozkręca. Jak moja blizna na to pozwoli, to pewnie będę mówić, że chce spróbować sn, ale może za pół roku mi się odmieni :D
 
Jutro napisze a propo założenia wątku prywatnego. Mogłam pominąć coś jeśli tak to przepraszam. Ostatni raz dzisiaj proszę o skomentowanie a nie polubienie kto chce być w wątku prywatnym. Osoby które nie dały znać : @Charlotte9 @Milka11318 @jessi.g93 @Karikari @es88 .A nowe dziewczyny które dołączyły też proszę o komentarz czy chcecie być w wątku prywatnym bo was sobie nie zapisałam. Miłego dnia wszystkim 🥰🥰😀😀
Tak chcę byc🙂
 
A interesuje mnie jak tam wasze ciążowe brzuszki - w przypadku bliźniaków? 🥰 Czy już coś widać delikatnie? ❤️ Ja widziałam tylko cialko żółte na usg i czekam na wizytę, która będzie 18.07, to się dowiem dopiero kto tam mieszka w brzuszku ❤️ podskórnie marzę o bliźniakach, moja babcia ma bliźniaczkę, ciocia też, a przyrosty bety miałam duże, ale wiadomo.. Za dużo sobie dopowiadać nie chce, czekam cierpliwie 😄 chciałabym mieć 3 dzieci, ale już nie chce kolejnej ciąży 🙈 miałam CC że względu na pośladkowe ułożenie i dziecko 4300g, więc takie pytanie do mam, które mają doświadczenie już w porodach, czy ja teraz muszę mieć CC czy mogę rodzic naturalnie i co lepiej wybrać 🙈 no i jeszcze pytanie czy w przypadku drugiego CC to wykonywane jest 2 tyg przed terminem czyli w 38tc? Gdzie tak czytałam.. 🙈
Ja jestem po dwóch CC. Tak, tą drugą miałam w 38tc i teraz mój prowadzący powiedział, że na pewno dłużej nie będziemy czekać. Zaś w szpitalu usłyszałam, że mogła bym rodzić naturalnie! Jeśli by się odważny lekarz znalazł 🤣 no a ja nie mam zamiaru takiego szukać. Wolę swoje wycierpieć niż bać się czy mi blizna nie pęknie. Ale z tego co wiem, to jeśli różnica jest powyżej 5 lat to można rodzić naturalnie, oczywiście jeśli nie ma jakiś przeciwwskazań
 
reklama
Ja jestem po dwóch CC. Tak, tą drugą miałam w 38tc i teraz mój prowadzący powiedział, że na pewno dłużej nie będziemy czekać. Zaś w szpitalu usłyszałam, że mogła bym rodzić naturalnie! Jeśli by się odważny lekarz znalazł 🤣 no a ja nie mam zamiaru takiego szukać. Wolę swoje wycierpieć niż bać się czy mi blizna nie pęknie. Ale z tego co wiem, to jeśli różnica jest powyżej 5 lat to można rodzić naturalnie, oczywiście jeśli nie ma jakiś przeciwwskazań
Ja jestem po 1 cc 5 lat temu. Mam nadzieję że teraz też będzie cesarka. Szybko doszłam do siebie ale mam sporą niszę po cesarce.
 
Do góry