reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Dziewczyny. Mam od wczoraj raz na jakiś czas nitkę brązowego śluzu. Dosłownie przy podcieraniu ze 2-3 razy dziennie. Oczywiście już świra dostaję. Miałam coś podobnego w 5t4d, następnego dnia miałam ginekologa i wszystko było ok. No ale teraz powtórka z rozrywki...
Pytanie, poczekać jeszcze dzień czy 2 i się obserwować, czy lecieć do ginekologa najszybszej jak się da.
 
reklama
@Colorado1989 ja miałam plamienia we wszystkich ciążach, ta jest (na razie) pierwsza bez.
@Jotka_Szczotka ja też miewam kołatania. Jeśli możesz sprawdź sobie jeszcze poziom potasu - ja mam od tego (stwierdzone od kardiologa) ale potasu nie można w ciemno łykać bo można przedawkować. Jak blisko dołu normy (u mnie wystarczy jeśli potas jest w dolnej połowie normy) albo poniżej normy to aspargin albo jakiś inny potas. I dobrze byłoby jakbyś sprawdziła TSH- przy kołataniach zawsze lepiej to zrobić.

Ja się budzę już na siku minimum 2 razy w nocy:zawstydzona/y:. I coś ostatnio senność mnie spora dopada. Zapisałam się na dodatkową wizytę w środę - wiem że to bezsensowna panika ale potem wyjeżdżam na urlop i będę spokojniejsza. Po ostatniej ciąży strasznie się spinam - niby nie panikuję w sensie emocji ale cały czas mam z tyłu głowy że może być źle.
Tsg mam zajebiste :) Patasu nie robiłam ale to przy najbliższej okazji sobie pykne.
 
Ja mimo ze mam papierek to i tak za kazdym razem musialam robic. Powiedzieli mi ze to musi byc przez nich zrobione, swieze wyniki bo musza miec pewnosc.
Dziewczyny mam pytanie o grupę krwi (może trochę głupie, ale wolę się upewnić). Czy jak w zeszłym roku zrobiłam sobie badanie grupy krwi, bo po prostu chciałbym wiedzieć jaką mam to teraz w ciąży muszę jeszcze raz zrobić czy wystarczy tamten papierek?
 
@marta.kam ja chyba poszłabym (albo chociaż zadzwoniłabym) do lekarza. Po co masz się martwić? Pewnie wszystko dobrze, ale rozwiejesz wątpliwości. :)

Hej,
Wątek bardzo się rozkręcił i teraz trudno was nadgonić. Od kilku dni trzyma mnie taki głód, że potrafi mnie to obudzić. Zjem kolację o 18, ale o 21 czuję, jak ściska mi żołądek. Staram się pilnować, bo nie chcę jakoś mega przytyć. U mnie wizyta dopiero 7.08, czyli usg miedzy 11-14 tygodniem.
 
@Tynka_toja Ja miałam robiona grupę krwi razem ze wszystkimi badaniami w poprzedniej ciąży w listopadzie i teraz dał mi powtórne skierowanie na wszystko oprócz właśnie grupy krwi, bo ta się nie zmienia. A położna przepięła ta kartkę z grupa krwi ze starej książeczki ciążowej do nowej ...

Dziewczyny, jak ja was ru czytam to praktycznie każda ma mega mdłościo_O współczuje bardzo, bo ja mam tylko wieczorami i wtedy po prostu modlę się żeby jak najszybciej zasnąć i budzę się już jak nowonarodzona:D ale gdybym miała się tak męczyć od rana cały dzień to bym padła:( mam nadzieje, ze szybko wam to przejdzie ☺️
 
Ale ja wiem ze to normalnie w ciąży. Jest to związane z ciśnieniem krwi. I z tym że serducho nie może nadążyć gdy ciśnienie wzrasta lub się gubi gdy bardzo spada. Dr. Kazała mi brać mega dawkę magnezu. Biorę, ale narazie nie pomaga. A to bardzo uciążliwe jak tak migoczesz... Boli serducho zaraz. Powietrza brakuje. I tak mnie łapie w różnych porach dnia. W różnych pozycjach. Siedzieliśmy wczoraj z mężem jeszcze dobra godzinę. Żeby sie uspokoiło. I w koncu dało spokój. I jakoś zasnęłam.

Boziu jest niedziela i zamiast spać ja wusialam wstać bo muszę jechać do szkoły na zaliczenie nie. Wczoraj sobie odpuściłam, no nie mam głowy do tego malowania, wcale mi się nie chce tego robić.. Największym problemem to jest chyba gadanie z ludźmi. Męczy mnie to. Denerwują mnie moje koleżanki że szkoły. I nie chce mi się z nimi przebywać. Poprostu.

Mam ogólna niechęć społeczna.
Wiem coś o tym, ja chodzę na angielski do grudnia i też mam dość. Wczoraj byłam i odchorowalam to podwójnie. Ból głowy, wymioty, leżenie w łóżku. A najgorzej że jeszcze jutro muszę iść bo nadrabiamy żeby mieć dłuższą przerwę wakacyjna. A później znów w sobotę ide. Nie wiem jak ja to przeżyję.
@Tynka_toja ja, mimo tego że mam kartę rckik z grupą krwi, to i tak dostałam skierowanie na badanie grupy. Dlaczego? Nie wiem, ale zrobiłam.

@Megan22 przyjemniej będzie się odchudzać we dwoje [emoji16]
Trzeba robić bo jest na świecie grupa ludzi która ma zmienna grupę krwi. Ja np. Jestem w takiej ale to tylko przy grupie 0 początkowej tak jest.
Przewalona sprawa.
Nie wiem jaka masz ale lepiej zrobić.
 
@anchela mam Arh+ [emoji4] przez 8 lat oddawania honorowego nie zmieniła się [emoji16]

Mój mąż dzisiaj wygrał. Mówi mi, że zrobi nam drugie śniadanie i patrzcie co dostałam [emoji23][emoji16] lody [emoji85] to się nazywa miłość w prostocie [emoji85]
IMG_3806.JPG
 
@anchela mam Arh+ [emoji4] przez 8 lat oddawania honorowego nie zmieniła się [emoji16]

Mój mąż dzisiaj wygrał. Mówi mi, że zrobi nam drugie śniadanie i patrzcie co dostałam [emoji23][emoji16] lody [emoji85] to się nazywa miłość w prostocie [emoji85]
Zobacz załącznik 995274
Ja też jestem honorowym dawcą [emoji6] tylko jak pokazałam plastikową kartę grupy krwi to już mi teraz nie kazali robić, bo jest potwierdzona [emoji28] od urodzenia mam B+ (jeszcze gdzieś mam taką szarą książeczkę co zaraz po urodzeniu miałam założoną z liczbą pkt etc i tam też grupa krwi była podana)

Ja dla odmiany dzisiaj zrobie sobie czekoladę na ciepło z lodami i bitą śmietaną [emoji7][emoji7][emoji7] teraz mam ochotę, tylko zastanawiam się czy dam radę ja zjeść [emoji23] słodycze nigdy jakoś bardzo dobrze mi nie wchodziły i podczas ciąży też jakiś dużych ciągot na słodkie nie mam, dopiero dzisiaj na tą czekoladę [emoji23][emoji23]
 
reklama
Wiem coś o tym, ja chodzę na angielski do grudnia i też mam dość. Wczoraj byłam i odchorowalam to podwójnie. Ból głowy, wymioty, leżenie w łóżku. A najgorzej że jeszcze jutro muszę iść bo nadrabiamy żeby mieć dłuższą przerwę wakacyjna. A później znów w sobotę ide. Nie wiem jak ja to przeżyję. Trzeba robić bo jest na świecie grupa ludzi która ma zmienna grupę krwi. Ja np. Jestem w takiej ale to tylko przy grupie 0 początkowej tak jest.
Przewalona sprawa.
Nie wiem jaka masz ale lepiej zrobić.
No ja naszczescie mam egzamin 31sierpnia więc już kończę i z banki.

Moja praca zaliczeniowa :)
IMG_20190707_123935.jpg

Jestem zadowolona z efektu.
 
Do góry