reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina 16-25dc a ewentualna ciąża?

SzklanaKulka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2021
Postów
196
Miasto
Białystok
Hej.
Brałam luteinę pod język od 16 do 25 dnia cyklu by wspomóc drugą fazę cyklu i pomóc ewentualnie w zagnieżdżeniu, mam za sobą już kilka poronień wczesnych ciąż. Brałam zgodnie z zaleceniem dwa razy dziennie. 3 dni temu została już odstawiona (25dc). I teraz kurcze, w sumie lekarz mi tego nie powiedział, a nie mogę się dodzwonić, co jeśli test ciążowy będzie pozytywny jutro? Mam brać znowu luteinę? Help.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak, wydaje mi się że tak - ze względu na plamienia po owulacji, przedłużające się okresy itp. Lekarz nie chciał robić badań, stwierdził że zrobimy je, wyjdzie niedomoga i możemy sobie poklaskac, kazał od razu brać od 16 dnia do 25. Ale jakoś zapomniał powiedzieć co dalej. Biorę też acard i to to wiem że mam brać cały czas chyba ze przyjdzie okres, a ewentualnie jak będzie ciąża to przylecieć po heparynę.
 
Tak, wydaje mi się że tak - ze względu na plamienia po owulacji, przedłużające się okresy itp. Lekarz nie chciał robić badań, stwierdził że zrobimy je, wyjdzie niedomoga i możemy sobie poklaskac, kazał od razu brać od 16 dnia do 25. Ale jakoś zapomniał powiedzieć co dalej. Biorę też acard i to to wiem że mam brać cały czas chyba ze przyjdzie okres, a ewentualnie jak będzie ciąża to przylecieć po heparynę.
To chyba zmieniłabym lekarza w takim razie. Leki to nie cukierki. A do Acardu i heparyny masz wskazania czy też w ciemno?
 
Akurat lekarz jest jednym z lepszych w moim miescie, ma bardzo dobre opinie, specjalizuje sie w ciążach. Acard to chyba przy luteinie często jest wskazany, ale akurat u mnie z badań genetycznych wyszła mutacja PAI-I jak się nie mylę no i miałam zakrzepicę żył głębokich w nodze.
 
Akurat lekarz jest jednym z lepszych w moim miescie, ma bardzo dobre opinie, specjalizuje sie w ciążach. Acard to chyba przy luteinie często jest wskazany, ale akurat u mnie z badań genetycznych wyszła mutacja PAI-I jak się nie mylę no i miałam zakrzepicę żył głębokich w nodze.
Luteina nie idzie w parze z Acardem. Dla mnie lekarz, który nie zleca badań a przepisuje leki to nie jest dobry wybór. Ale decyzja należy do Ciebie.
 
Z tego co przejrzałam na forum wiele dziewczyn ma przypisywany acard i luteinę. Tylko wciąż nie wiem, co robić w przypadku pozytywnego testu :] może uda sie jutro dodzwonić do lekarza, ale wolałabym wiedzieć i zareagować od razu.
 
reklama
Do góry