reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko częściowo na przedniej i na tylnej ścianie.

Andzia88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2020
Postów
117
Hej Dziewczyny!
Przychodzę z dziwnym pytaniem. Jestem w 36 tc. Mój lekarz prowadzacy twierdzi, że moje Łożysko jest na ścianie tylnej i częściowo przedniej. Lekarka, która robiła mi połówkowe i usg 3 trym twierdzi, że tylko na ścianie przedniej. W międzyczasie na dodatkowym uzg młoda lekarka powiedziała mi, że na tylnej ścianie. Ani razu nikt nie wspomniał mi, że łożysko może być dwupłatowe, ale gdzieś przeczytałam, że tak umiejscowienie łożysko, jak u mnie świadczy o tym, że jest ono dwupłatowe. Na najbliższej wizycie zapytam jeszcze prowadzącego, ale czy któraś z Was miała łożysko położone częściowo z przodu i częściowo z tyłu i było ono jednoplatowe?
 
reklama
Hej Dziewczyny!
Przychodzę z dziwnym pytaniem. Jestem w 36 tc. Mój lekarz prowadzacy twierdzi, że moje Łożysko jest na ścianie tylnej i częściowo przedniej. Lekarka, która robiła mi połówkowe i usg 3 trym twierdzi, że tylko na ścianie przedniej. W międzyczasie na dodatkowym uzg młoda lekarka powiedziała mi, że na tylnej ścianie. Ani razu nikt nie wspomniał mi, że łożysko może być dwupłatowe, ale gdzieś przeczytałam, że tak umiejscowienie łożysko, jak u mnie świadczy o tym, że jest ono dwupłatowe. Na najbliższej wizycie zapytam jeszcze prowadzącego, ale czy któraś z Was miała łożysko położone częściowo z przodu i częściowo z tyłu i było ono jednoplatowe?
Wiem, że łożysko dwupłatowe może wiązać się z pewnymi powikłaniami okołoporodowymi (niektórym można zapobiec), stąd moje pytanie.
 
Lozysko jest dosc spore, wiec jak najbardziej moze byc troche tu i troche tu. W sensie, ze swoja wielkoscia objac obydwa te miejsca. Jesli byloby dwuplatowej to na pewno taka adnotacja bylaby na wydruku z badania trzeciego trymestru.
 
Do góry