reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Pytanie co ci zlecił. Ważne jest badanie na cytomegalie i toksoplazmozę a wiem że niektórzy lekarze nie zlecają. Ja robiłam też na rumień zakaźny (parwowirus) bo jest bardzo niebezpieczny a dzieci żłobkowe i przedszkolne ciągle na to chorują i okazało się że przechorowalam przed ciążą i mam spokój
Tą cytomegalię i tokso mam też wykonać. Prócz tego vdrl,hcv i hiv. No i te standardowe morfologia, grupa krwi,glukoza i tarczyca.
 
reklama
Dziewczynki zrobiłam betę 12 dni po owulacji i wyszła 54 . Czy myślicie że to dobry wynik ? Progesteron będę miała dopiero w środę. Jestem już po jednym biochemię i już odchodzę od zmysłów zamiast się cieszyć martwię się że znowu będę przechodziła to samo 😭
 
Dziewczynki zrobiłam betę 12 dni po owulacji i wyszła 54 . Czy myślicie że to dobry wynik ? Progesteron będę miała dopiero w środę. Jestem już po jednym biochemię i już odchodzę od zmysłów zamiast się cieszyć martwię się że znowu będę przechodziła to samo 😭
Wg mnie wynik prawidłowy ale wiadomo, trzeba powtórzyć po 48godz
 
Wg mnie wynik prawidłowy ale wiadomo, trzeba powtórzyć po 48godz
Mam przepisana luteinę . Która powinnam teoretycznie odstawić od 25 dnia cyklu.
Dodam że progesteron w 21 dniu cyklu miałam ładny bo 20 . Dlatego się zastanawiam czy kontynuować branie leku ? Czy to nie zaszkodzi ?
 
Mam przepisana luteinę . Która powinnam teoretycznie odstawić od 25 dnia cyklu.
Dodam że progesteron w 21 dniu cyklu miałam ładny bo 20 . Dlatego się zastanawiam czy kontynuować branie leku ? Czy to nie zaszkodzi ?
Nie stosowałam luteiny, więc nie chce wprowadzać w blad, ale myślę, że nie powinna zaszkodzić. skoro masz ja brać do 25 dnia cyklu to tak bym wzięła (w końcu lekarze przepisując ja wiedzą, że w trakcie cyklu może dojść do zapłodnienia) Po 48 godz powtórz betę. Jeśli wzrosnie o te min 60% to najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem i powie Ci co dalej
 
Mam przepisana luteinę . Która powinnam teoretycznie odstawić od 25 dnia cyklu.
Dodam że progesteron w 21 dniu cyklu miałam ładny bo 20 . Dlatego się zastanawiam czy kontynuować branie leku ? Czy to nie zaszkodzi ?
Luteiny nie odstawia się jeśli test ciążowy jest pozytywny. Dopytaj lekarza.
 
Pytanie co ci zlecił. Ważne jest badanie na cytomegalie i toksoplazmozę a wiem że niektórzy lekarze nie zlecają. Ja robiłam też na rumień zakaźny (parwowirus) bo jest bardzo niebezpieczny a dzieci żłobkowe i przedszkolne ciągle na to chorują i okazało się że przechorowalam przed ciążą i mam spokój
O tak, teraz leżałam na sali z dziewczyną, która przechorowała w ciąży, musiała mieć transfuzje i teraz dzidziuś wolniej rósł :(
 
O tak, teraz leżałam na sali z dziewczyną, która przechorowała w ciąży, musiała mieć transfuzje i teraz dzidziuś wolniej rósł :(
Ooo czyli to też ważne badanie. Dzięki dziewczyny 😁 wiadomo, nie chce być mądrzejsza od lekarza ale dobrze wiedzieć co z własnego doświadczenia polecacie dodatkowo wykonać.
 
reklama
O tak, teraz leżałam na sali z dziewczyną, która przechorowała w ciąży, musiała mieć transfuzje i teraz dzidziuś wolniej rósł :(
Ja w poprzednich ciążach nie wiedziałam że taka choroba istenieje, ale mając żłobkowe dziecko człowiek inaczej patrzy na wsyztsko i tego rumienia bałam się jak ognia. Więc polecam zrobić igg i igm jest to drogie badanie bo 150-200 zł ale warto zwłaszcza jak się ma małe dzieci w domu.
 
Do góry