reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

W sumie jestem, zawsze miałam cykle 28 dniowe i owulację zawsze jak badałam miałam w 14 dniu, w tym dniu też był stosunek, wątpię że aż o tydzień nagle się przesunęło i już mam kolejny powód do zmartwienia :oo2:

Nic się nie martw, z córką miałam identycznie jak Ty, cała ciąża przebiegała prawidłowo.
 
reklama
Ja biorę Prenatal UNO, lekarz mi zalecił brać przed ciążą (żeby przygotować organizm) i mam brać jakoś do 12 tyg, a potem zmiana na Prenatal DUO. I właściwie to wszystko jeśli chodzi o suplementy.
Odnośnie owulacji, u mnie ten cykl to było istne czary mary. W styczniu badałam tarczycę i była 4,5, dostałam leki na zbicie i miałam mieć stymulację w okolicach maja. W marcu przyszedł (po roku czasu) naturalny cykl, owulacji nie dało się nie zauważyć i nie dało się jej nie czuć, ale ze względu na tarczyce ominęłam "te" dni. Do tej pory nie wiem jak to się stało, że jestem w ciąży. Jeden jedyny stosunek 2 dni po bólach owulacyjnych, nawet śluz już mi się zmienił na "niepłodny". Pierwszą wizytę mam w piątek, tak się zastanawiam czy ja tej ciąży sobie nie wymyśliłam 😂 😂
 
Ja już po lekarzu,od razu jej powiedziałam o tych upławach i bez żadnej rozmowy pierwsze co to USG mi zrobiła,mega stres to był bo nie mogła przez brzuch za dużo zobaczyć słabszy sprzęt miała no i chwile przed usg musiałam oddać mocz do badań,muszę za każdym razem na wizycie to robić bo chcą widzieć czy infekcji nie ma,zrobiła mi usg dopochwowe i odetchnęliśmy z ulgą razem z narzeczonym ❤️ zobaczyliśmy małego człowieczka który podskakiwał i wymachiwał rączkami do nas na ekraniku 😍 ale to było przeżycie mój partner znowu się popłakał myśle ze on przeżywał te moje ostatnie upławy gorzej niż ja i bał sie ze serduszka już nie zobaczymy,jednak zobaczyliśmy na monitorku te malutkie bijące serduszko 😍 nie usłyszeliśmy jeszcze ale bije i to mnie mega uspokoiło ❤️lekarka wypisała na komputerze informacje o nas które pozniej będę nosić do położnej i w tym miesiącu jeszcze dostanę maila i już pójdę do szpitala na usg gdzie będą mieli konkretniejszy sprzęt i będę już z moją położną 😍
 
Ja już po lekarzu,od razu jej powiedziałam o tych upławach i bez żadnej rozmowy pierwsze co to USG mi zrobiła,mega stres to był bo nie mogła przez brzuch za dużo zobaczyć słabszy sprzęt miała no i chwile przed usg musiałam oddać mocz do badań,muszę za każdym razem na wizycie to robić bo chcą widzieć czy infekcji nie ma,zrobiła mi usg dopochwowe i odetchnęliśmy z ulgą razem z narzeczonym ❤️ zobaczyliśmy małego człowieczka który podskakiwał i wymachiwał rączkami do nas na ekraniku 😍 ale to było przeżycie mój partner znowu się popłakał myśle ze on przeżywał te moje ostatnie upławy gorzej niż ja i bał sie ze serduszka już nie zobaczymy,jednak zobaczyliśmy na monitorku te malutkie bijące serduszko 😍 nie usłyszeliśmy jeszcze ale bije i to mnie mega uspokoiło ❤️lekarka wypisała na komputerze informacje o nas które pozniej będę nosić do położnej i w tym miesiącu jeszcze dostanę maila i już pójdę do szpitala na usg gdzie będą mieli konkretniejszy sprzęt i będę już z moją położną 😍
Ale USG przez brzuch robi się najwcześniej przy prenatalnych (jeśli jest możliwość). Wcześniej nie ma sensu bo po prostu sprzęt może nie wyłapać tak małego płodu a i ono jest dokładniejsze.
 
Ale USG przez brzuch robi się najwcześniej przy prenatalnych (jeśli jest możliwość). Wcześniej nie ma sensu bo po prostu sprzęt może nie wyłapać tak małego płodu a i ono jest dokładniejsze.
prywatnie jak byłam to miałam przez brzuch byl to 6+5 tc i wszystko pięknie było widać nawet filmik mam z fasolką i serduszkiem także nie zgodzę się z tobą 😝 niektórzy prywatni ginekolodzy na prawdę maja taki sprzęt ze przez brzuch w takim wczesnym etapie pięknie widać wszystko,teraz jest 9+1 tc
 
reklama
Do góry