reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Dziewczyny mam inny problem. Lekarz stwierdził u mnie łożysko obniżające się ok 2 cm od szyjki. Do tej pory wszystko było ok i teraz nagle w 29 tygodniu takie coś. Ma ktoś podobne doświadczenia?
 
reklama
U mnie synuś w 25 tygodniu 1230g… 😬
@Madzia08.1978 masz jakieś objawy? Lekarz dał jakieś zalecenia co robić? Trzymam kciuki, żeby było dobrze 🤞🏻
Ooo, to kawał chłopa już. No właśnie nie miałam kompletnie żadnych objawów, czasami bóle w dole brzucha jak na okres i ciągniecie macicy, ale to też może być normalny objaw w ciąży. Ogólnie mam się oszczędzać nie dźwigać, nie podnosić rąk, w razie krwawienia pędem do szpitala. Kolejna wizyta za 2 tyg. to się okaże co dalej.
 
Dziewczyny, a odczuwacie jakieś dolegliwości związane z objętością brzuszka? Ja mam duszności i problem z zakładaniem skarpet/butów…
A zaczynamy dziś z Mikołajkiem trzeci trymestr 🩵

@Madzia08.1978 faktycznie kawał chłopa, ale my też należymy do wysokich i ja urodziłam się duża więc staram się nie zamartwiać. Urodzę po prostu „górą” albo „dołem” 🤭
dbaj o Was teraz szczególnie ☺️ a jak się ogólnie czujesz?
 
Dziewczyny, a odczuwacie jakieś dolegliwości związane z objętością brzuszka? Ja mam duszności i problem z zakładaniem skarpet/butów…
A zaczynamy dziś z Mikołajkiem trzeci trymestr 🩵

@Madzia08.1978 faktycznie kawał chłopa, ale my też należymy do wysokich i ja urodziłam się duża więc staram się nie zamartwiać. Urodzę po prostu „górą” albo „dołem” 🤭
dbaj o Was teraz szczególnie ☺️ a jak się ogólnie czujesz?
Ja w tej chwili 29 tydzień i muszę przyznać ze brzuszek tez już mi przeszkadza , wiązanie butów na pewno, duszności tez mam od Ok 3 tygodni to tez podobno zależy od ułożenia dzidziusia. Samopoczucie raz lepiej raz gorzej. Czasem mam takie dni ze mogłabym góry przenosić s są momenty ze tylko bym leżała i nie mam na nic siły. Ja puls w spoczynku mam cały czas powyżej 100 wiec ogólnie czuje się jakbym cały czas biegła w maratonie. Jak to mówi moj lekarz wszystko Ok tylko pesel się nie zgadza - za 3 ni kończę 45 lat i boje się jak holera 😀
 
U nas jutro będzie równe 28 tygodni. Od 1 sierpnia jestem na diecie cukrzycowej, już mam dosyć pilnowania godzin posiłków, mam wrażenie że ciągle w kuchni siedzę 😅
Jeszcze wrzesień się zbliża, nowy rok szkolny a ja całkiem w lesie ze wszystkim. Dziś na dobry początek kilka zeszytów kupiłam 😆
 
Też mam takie skoki energii 😅 bywają dni, że jak tylko mogę to cały dzień leżę… we wrześniu nikogo do szkoły ani przedszkola nie muszę wybierać, więc bez wyrzutów sumienia korzystam z tych chwil 😌
Ostatnio właśnie jak byliśmy u lekarza, to powiedział, że duszności mogę mieć bo synuś akurat głową uciska na przeponę. Gdy się odwróci powinny ustąpić 🙂
 
Hej Dziewczyny:)
Co tam u Was slychac? Trochę nam grupa zamilkła ostatnio 😅
Jak tam Wasze samopoczucie i maleństwa ( w sumie już nie takie male :D )
moja gwiazda w 31+2 miala 1800 g💪 wszystko u Nas dobrze, jest mniej wiecej w 50 centylu wiec sie cieszę, ze jest wszystko w normie.
Brzuch rośnie, już trochę kg mam do przodu, ale też nie mam zgagi wiec sobie jedzeniowo dogadzam 😅
Jak tam wyprawki? Macie juz wszystko pozamawiane i poukładane? Mi jeszcze pare rzeczy zostało do zamówienia typu przewijak, ale ostatnio kupiliśmy komode i tę nakladke na nią pod przewijak wiec już do przodu. Ciuszki po malu piore, prasuje i ukladam. Już nawet wózek, fotelik, dostawke i baby hugu złożyliśmy.
Ktos ma z Was baby hugu z chicco? Dokupujecie do niego materacyk? Bo w zestawie taki dosyć miękki się wydaje.
Już nawet dostawka wylądowała w sypialni na przymiarkach. Musze powiedzieć ze kolorystycznie pięknie się prezentuje, ale muszę jakas pierwsza przzytulanke młodej dokupić. Macie cos do polecenia? Chciałabym zeby byla z naturalnych miaterialow. Jeszcze pewnie wyleci szafka nocna, ale tez gdzies pampersy i inne rzeczy bede musiala mieć pod ręka w nocy. Moze macie jakieś rozwiązanie do dostawki ?
W dzień będziemy sie przebierać w innym pokoju.
 

Załączniki

  • IMG_2277.jpeg
    IMG_2277.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 98
reklama
Hej Dziewczyny:)
Co tam u Was slychac? Trochę nam grupa zamilkła ostatnio 😅
Jak tam Wasze samopoczucie i maleństwa ( w sumie już nie takie male :D )
moja gwiazda w 31+2 miala 1800 g💪 wszystko u Nas dobrze, jest mniej wiecej w 50 centylu wiec sie cieszę, ze jest wszystko w normie.
Brzuch rośnie, już trochę kg mam do przodu, ale też nie mam zgagi wiec sobie jedzeniowo dogadzam 😅
Jak tam wyprawki? Macie juz wszystko pozamawiane i poukładane? Mi jeszcze pare rzeczy zostało do zamówienia typu przewijak, ale ostatnio kupiliśmy komode i tę nakladke na nią pod przewijak wiec już do przodu. Ciuszki po malu piore, prasuje i ukladam. Już nawet wózek, fotelik, dostawke i baby hugu złożyliśmy.
Ktos ma z Was baby hugu z chicco? Dokupujecie do niego materacyk? Bo w zestawie taki dosyć miękki się wydaje.
Już nawet dostawka wylądowała w sypialni na przymiarkach. Musze powiedzieć ze kolorystycznie pięknie się prezentuje, ale muszę jakas pierwsza przzytulanke młodej dokupić. Macie cos do polecenia? Chciałabym zeby byla z naturalnych miaterialow. Jeszcze pewnie wyleci szafka nocna, ale tez gdzies pampersy i inne rzeczy bede musiala mieć pod ręka w nocy. Moze macie jakieś rozwiązanie do dostawki ?
W dzień będziemy sie przebierać w innym pokoju.
Ja tez mam kupione łóżeczko dostawne z chicco next to me magic evo to do 9 kg dziecka i baby huga tez kupiliśmy ale jeszcze nie mamy złożone. U nad 34 tydzień . Malutka ma Ok 2 kg więc drobna. Ja z wyprawki mam już wszystko ale jeszcze nic nie wyprane 😕. Dopiero jestem od poniedziałku na zwolnieniu więc dopiero się będę zabierać, na razie mam miejsce zrobione w szafie i komodę pod przewijak będziemy składać w weekend😀. Mam skierowanie na cc i jutro ide ustalić termin do szpitala, będzie pomiędzy 2 a 6 listopada 😳. Ten czas tak szybko leci.
 
Do góry