reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2023

Z tego co się orientuję, to ciężarnej po 20 tyg przysługuje ileś tam spotkań z położną. Wogole całą ciążę można prowadzić u położnej a tylko kilka wizyt mieć u gina. No ale ja nie korzystałam nigdy z tego, więc też nie chce wprowadzać nikogo w błąd 😉
 
reklama
A wiesz czego dotyczą te spotkania? Czy warto z tego skorzystać? To moja pierwsza ciąża więc totalnie się nie orientuję 😉 we wrześniu zaczynam szkołę rodzenia, ale to chyba co innego niż te spotkania z położną 🤔
 
ja też dostałam skierowanie od lekarza do położnej środowiskowej, ale szczerze nie wiem o co chodzi. Poprzednie dzieci rodziłam 16 i 14 lat temu i położna to była u mnie tylko po porodzie na kontroli. Będę to ogarniać w przyszłym tygodniu, bo wraca z urlopu moja koleżanka, która jest kierownikiem przychodni do której należę to dam znać 8-)
 
Dziewczyny, czy wasz lekarz namawia na szczepienie p-ko krztuścowi? Podobno jest to rekomendowane dla kobiet w 3 trymestrze . Słyszałyście coś?
Zapytam na wizycie w środę. Akurat dziś zaczęłam trzeci trymestr.

Szczerze, ja jestem bardzo proszczepionkowa, więc jeśli lekarz zarekomenduje, to zapewne się zaszczepię.
 
Cześć dziewczyny :) Dawno się nie odzywałam, bo u nas bez zmian, powoli kompletujemy wyprawkę. Jesteśmy w 25 tyg 🥰 Jakiś czas temu dostałam skierowanie do położnej od lekarza. Chodzicie na spotkania z położną? Jak to wygląda u Was? Wiem jedynie, że w trzecim trymestrze warto chodzić na ktg.
heeej :) my też właśnie kompletujemy wyprawkę, coraz więcej rzeczy już mamy i ja czuje się spokojniejsza, bo mąż to ma totalny luz ;p ostatnio zamówiłam w końcu wózek i fotelik z bazą no też zdecydowałam się na dostawkę z chicco - tę większą forever. Jeszcze nie złożyliśmy, bo mamy przed sobą mały remont, ale kolor beżowy jest piękny :D Mam nadzieje, że trochę nam posłuży i później zostanie przeniesiona do pokoju młodej.
Ja dopiero zapisałam się do szkoły rodzenia na drugi tydzień września i zajęcia będziemy mieć w weekend. Jest to w ramach nfz i tam też będę musiała wybrać położna - ale jest to dosyć daleko naszego miejsca zamieszkania więc chyba później nie będzie przyjeżdżać do nas, ale mam też pakiet medicover i tam koleżanka mi mówiła, że też przysługuje położna więc muszę zorientować jak to wygląda i co zawiera pakiet :)
 
Ja dostanę dostawkę po moim chrześniaku 🥰 a pokoik mamy już gotowy i wszystko poukładane. Wiec tez jestem spokojna już ☺️ teraz pozostaje dbać o nas i cierpliwie czekac 🙃
My zaczynamy szkołę rodzenia 5.września 🙂 to jest przyszpitalna szkoła, a swoją położną muszę wybrać gdzie indziej. Raczej wybiorą po prostu z najblizszej przychodni
 
reklama
Do góry