reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Anticipation Popcorn GIF


Piszcie piszcie 🤭
 
reklama
Tak,już jestem po || prenatalnych ,wszystko w porządku,tylko że stwierdzono holosystoliczną niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz protosystoliczną niedomykalność zastawki mitralnej.Strasznie martwię się,może ktoś też ma taką „wadę”.
Co lekarz po badaniu prenatalnym powiedział?
Masz jakieś dalsze wytyczne- jakieś echo serca płodu?
Przechodziłam z jednego watku na drugi, tam byłam normalnie że wszystkimi. Z linku przechodziłam który został mi udostepniony na stronę prywatną. Można sobie zobaczyć wpisy o zębach 8 które mnie bolały w 12 tyg.o xlanderze na grupie ( o wózkach) dużo tematów pytałam i odpowiadałam. No nie ważne... Żeby chociaż maila z powiadomieniem dostać o usunięciu .Przykre że kobiety kobieta takie rzeczy robią....
Nie byłaś aktywna, przykro mi.
Ostatni Twój post był z 7 maja.
Zniknęłaś i nie dałaś nawet znać co u Ciebie.
Naprawdę nie ma co rozdzierać szat.

Tak jak dziewczyny pisały- weszło już dużo prywaty i osoby-widmo są usuwane.
Musimy kierować się większością grupy.
Twoje pretensje w tym momencie są nieuzasadnione.
 
a żyły jak dopływy Wisły tez mam 😂 u mnie to był pierwszy objaw ciąży

Przykro mi. Aż tak jest źle? Pewnie jesteś bardzo słaba. Ja kiedyś miałam hgb 8,9 ale przed ciążą leczyłam anemię. Zaczęło się trzy lata temu brałam żelazo doustnie i raz było lepiej raz gorzej. W zeszłym roku brałam też b12 bo miałam niedobór i kwas foliowy i muszę powiedzieć ze skończyłam brać pod koniec ubiegłego roku i wyniki są Ok. U mnie też podejrzenie padło na jelita i żołądek. Po gastro i kolonoskopii mam stwierdzony stan zapalny żołądka i nadżerki na jelitach. Podejrzewam że u mnie to też wszystko na podłożu nerwowym- 4 lata temu śmierć syna po wypadku i ogólnie problemy mam z całym układem trawiennym . Tak naprawdę pierwszy raz słyszę o takich zastrzykach. Z tego co pamietam moja znajoma x pracy miała jeszcze niższą hgb coś piwyżej 8 do końca ciąży i brała żelazo doustnie. U niej typowo problem był tylko w ciąży
Tak ja też miałam właśnie problem z anemią przed ciążą, i tak mi się ciągnie raz lepiej raz gorzej, a w ciąży to wiadomo szybciej spada.
Dostałam już jeden wlew i czekam do jutra na następny i tyle że muszę leżeć, ale tak musi być, ogólnie czuję się ok, może te kilka dni trochę byłam senna i nic mi się nie chciało ale ogólnie jest naprawdę dobrze.
 
Tak ja też miałam właśnie problem z anemią przed ciążą, i tak mi się ciągnie raz lepiej raz gorzej, a w ciąży to wiadomo szybciej spada.
Dostałam już jeden wlew i czekam do jutra na następny i tyle że muszę leżeć, ale tak musi być, ogólnie czuję się ok, może te kilka dni trochę byłam senna i nic mi się nie chciało ale ogólnie jest naprawdę dobrze.
Najważniejsze ze się dobrze czujesz i ze na taki stan zdrowia nastąpiła natychmiastowa reakcja. Wszytsko na pewno będzie dobrze. Później musisz dbać o suplementację żelaza, pilnować tego w posiłkach. Ja sobie miksuje wielka natkę pietruszki codziennie z sokiem pomarańczowym bo np mięsa nie chce jeść, jakoś nie mam ochoty. Leki to jedno, warto tez dbać o odpowiedni poziom w pożywieniu
 
Dziewczyny doradźcie coś w sprawie wózka bo ostatni kupowałam 14 lat temu i jestem csłkowicie zielona w tym temacie
Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Czy gondoli i spacerówki czy może raczej będziesz później kupować inna spacerówkę. Jaka ma mieć amortyzację, po jakich terenach będziesz spacerować. Jaki duży masz bagażnik w aucie, czy będziesz wozek wnosić na piętro. Na fb jest grupa wozkowe porady
 
Bagażnik mam dosyc spory - Renault kadjar także spoko. Jak teraz oglądam te wózki to porównując do tego co kiedyś to same koła po złożeniu zajmują połowę. Bardzo bym chcuała lekki zwrotny wózek z dobrą amortyzacją bo jazdy w innym terenie tez będą. Na razie oglądałam filmiki z cybex balios s lux i silver cross surf 3 czy ktoś może się wypowiedzieć?
 
Bagażnik mam dosyc spory - Renault kadjar także spoko. Jak teraz oglądam te wózki to porównując do tego co kiedyś to same koła po złożeniu zajmują połowę. Bardzo bym chcuała lekki zwrotny wózek z dobrą amortyzacją bo jazdy w innym terenie tez będą. Na razie oglądałam filmiki z cybex balios s lux i silver cross surf 3 czy ktoś może się wypowiedzieć?
My wybraliśmy własnie cybexa balios s lux 2023 ♥ skradł nam serduszka od samego początku . Może i troszkę kosztuje ale wiemy ze za kilka miesięcy nie będziemy musieli kupować kolejnej spacerówki bo ta w opcji 2w1 jest rewelacyjna i ogólnie bardzo polecana 😉. Wózek łatwo się składa , ma świetną amortyzację - próbowaliśmy na kamieniach i dość sporych "koleinach" a lalka w środku nawet nie drgnęła 😉. Super się prowadzi , jest zgrabniutki i wagowo też nie jest jakimś kolosem . Najlepiej jednak udać się do sklepu z wózkami , posprawdzać i przekonać się na własnej skórze . Wiesz jak jest … to co mi podpasuje niekoniecznie musi podobać się drugiemu 😉.
 
reklama
No właśnie też bardziej się skłaniam na cybex bo widziałam że ten model 2023 ma super dopracowaną amortyzację i składa się leciutko nie zajmując dużo miejsca. Na razie jeszcze żadnego nie próbowałam tak myślę że w sierpniu wybiorę się do trójmiasta to najbliższe duże miasto jest kilka nsprawdę dużych sklepów z art. Dla dzieci. Na razie w pdzyszłym tygodniu wyjeżdżam z rodzinką nad nasze polskie morze wybrzeże zachodnie i liczę na super pogodę😎. Nie zdecydowałam się w tym roku na wczasy za granicą i lekarz popiera moją decyzję.
 
Do góry