reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Masz trochę racji, ale czasy tez mamy chore. Pracujemy również z nastolatkami i problemy dziewczyn w wieku 11-18 lat to głównie te dotyczące wyglądu, dostosowania się do koleżanek, nie odstawania, bycia popularnym i lubianym. Do tego wyścig szczurów bo mamy teraz skumulowane roczniki 2008 i 2009. Dziewczyny się tną, piją, narkotyzują, są próby samobójcze.
W tych czasach trzeba naprawdę mieć szeroko oczy otwarte … czy np wiecie jak zrobić z syropu na kaszel środek odurzający ?

Bo właśnie zamiast uświadamiac ze ten wygląd zewnetrzny jest mało istotny to pchane są w świat kolorowych okładek.

Liczy się to co masz w środku jakim jesteś człowiekiem a nie to czy masz rzęski zrobione czy pazurki i czy ciuchy są z najnowszej kolekcji nie wiem jakiegoś znanego projektanta.

Nie wiem jak się robi taki syrop.
Nigdy się tym nie interesowałam.
 
reklama
Dlatego mnie to bardzo dziwi, bo jeżeli umowa zlecenie nosi znamiona umowy o prace to powinna zostać zmieniona. I jest to karalne, jeżeli pracodawca tego nie robi. No ale to nie mój problem, zapewne dla waszego pracodawcy finansowo jest korzystniej. Ja mam trochę inne podejście.

Ale żadna z nas nie ma umowy zlecenie tylko umowa na czas określony.
Przykład masz umowę od 1 września do ostatniego czerwca kończy się umowa i do widzenia 😉 🤪
 
To szkoda ze obracają się w takim towarzystwie ze liczą się "rzęski" bo to jest jednak płytkie.
Po za tym dzisiaj jest kasa jutro jej nie ma.
Życie jest przewrotne i co w tedy ?
Brak "rzeskow" i odpadasz.
Przykre.

No pewnie ze chce dla córki co najlepsze i pewnie będzie to dostawać ale wszystko z umiarem. Ale nie będę sobie głowy łamać bo wiele lat przede mną 🤪
I tak i nie. Prócz tego, ze maja rzęski i paznokcie, to chodzą do dobrych szkół, uczą się bardzo dobrze, zaliczają olimpiady, maja stypendia, uprawiają sporty, pracują. Plany na przyszłość to głównie medycyna - także u nas temat nie jest spłycony tylko do rzęs. Towarzystwo jest wyselekcjonowane, bo jednak każdy obraca się w takim towarzystwie, do którego pasuje. My również obracamy się w takim, które nam odpowiada. Z którym się dogadujemy.

Pieniądze - temat trudny. Staramy się aby posiadanie pieniędzy wynikało z wysiłku, i myśle ze nasze dzieci to widza. Wagi pieniądza mam wrażenie nie doceniają raczej beneficjenci programów socjalnych, bo to pieniądz otrzymany a nie zarobiony.
 
Bo właśnie zamiast uświadamiac ze ten wygląd zewnetrzny jest mało istotny to pchane są w świat kolorowych okładek.

Liczy się to co masz w środku jakim jesteś człowiekiem a nie to czy masz rzęski zrobione czy pazurki i czy ciuchy są z najnowszej kolekcji nie wiem jakiegoś znanego projektanta.

Nie wiem jak się robi taki syrop.
Nigdy się tym nie interesowałam.
Same chcemy wyglądać dobrze. Bo się wtedy lepiej czujemy. Nastolatki tez chcą. Dodaje im to pewności siebie. To proste mechanizmy.
A przecież dobrze wyglądając można być tez dobrym, wartościowym człowiekiem. To się nie wyklucza :)
 
I tak i nie. Prócz tego, ze maja rzęski i paznokcie, to chodzą do dobrych szkół, uczą się bardzo dobrze, zaliczają olimpiady, maja stypendia, uprawiają sporty, pracują. Plany na przyszłość to głównie medycyna - także u nas temat nie jest spłycony tylko do rzęs. Towarzystwo jest wyselekcjonowane, bo jednak każdy obraca się w takim towarzystwie, do którego pasuje. My również obracamy się w takim, które nam odpowiada. Z którym się dogadujemy.

Pieniądze - temat trudny. Staramy się aby posiadanie pieniędzy wynikało z wysiłku, i myśle ze nasze dzieci to widza. Wagi pieniądza mam wrażenie nie doceniają raczej beneficjenci programów socjalnych, bo to pieniądz otrzymany a nie zarobiony.

No cóż pozostaje mi życzyć szczęścia w dalszych latach 😉🤪

Tylko dalej nic nie odpisałaś co by się wydarzyło gdyby nagle brakło tych pieniędzy na te "rzęski" czy to wyselekcjonowane towarzystwo dalej chciało mieć kontakt 😉
 
Same chcemy wyglądać dobrze. Bo się wtedy lepiej czujemy. Nastolatki tez chcą. Dodaje im to pewności siebie. To proste mechanizmy.
A przecież dobrze wyglądając można być tez dobrym, wartościowym człowiekiem. To się nie wyklucza :)

No pewnie ze tak 😉

Tylko napisałaś że mając dziewczynki to większy wydatek.
Dobra zwijam się bo mała się obudziła później może odpisze.
 
Ja jedyna fanaberie jaka miałam to doładowanie do telefonu 😉
Choć w domu się nie przelewało pieniędzmi to zawsze mieliśmy co zjeść/ byliśmy ubrani w nowe ubrania / wszystko związane ze szkołą było zapewnione i człowiek był szczęśliwy mając kochających rodziców.
Wiadomo na przyjemności tez dostawaliśmy jakieś tam pieniążki ale człowiek szanował ta kase od rodziców. A jak się miało coś swojego i człowiek chciał kupić to się brało ze swoich żeby rodziców odciążyć od wydatków.

A teraz takie czasy ze mając córkę musisz jej zapewnić na " rzęsy " 😂
Chore. Wybaczcie ale dla mnie to jest chore.
Wiesz co, wydaje mi się, że takie przemyślenia, wiadomo do kogo są trochę nie na miejscu.. piszesz, że nic Ci do tego, a oceniasz kogoś jednak. Nie znasz przecież tej rodziny :) Ja miałam od rodziców wszystko łącznie z miłością. Szanowałam i pieniądze i szanuje rodziców.

Mamy tu fajną grupę i fajnie byłoby nie oceniać siebie nawzajem. Każdy ma swoje zdanie, ale nie zawsze trzeba je wyrażać.


🌞
 
Ostatnia edycja:
No pewnie ze tak 😉

Tylko napisałaś że mając dziewczynki to większy wydatek.
Dobra zwijam się bo mała się obudziła później może odpisze.
Tak. Chłopiec - jedna para butów do wszystkiego, dziewczynka - klapeczki, sportowe, wyjściowe. Chłopiec - żel pod prysznic, dziewczynka - mleczka, balsamy, mydełka, kosmetyki.
Chłopcy - 4 koszulki, 4 pary spodni, dziewczynki - bluzeczki, sukienki, spódniczki, szorty, a cis do włosów, i na szyje i jeszcze pierścionki

Długo można wymieniać :)
 
reklama
To szkoda ze obracają się w takim towarzystwie ze liczą się "rzęski" bo to jest jednak płytkie.
Po za tym dzisiaj jest kasa jutro jej nie ma.
Życie jest przewrotne i co w tedy ?
Brak "rzeskow" i odpadasz.
Przykre.

No pewnie ze chce dla córki co najlepsze i pewnie będzie to dostawać ale wszystko z umiarem. Ale nie będę sobie głowy łamać bo wiele lat przede mną 🤪
Dlaczego zrobione rzęsy czy paznokcie czy cokolwiek są płytkie? Nawet ze zrobionymi rzęsami, tipsami i botoksem wstrzyknietym w czoło można być wartościowym człowiekiem 🙂 Dziewczyny mają koleżanki, które mają zrobione rzęsy, same również tego chcą, rodziców na to stać - co komukolwiek do tego?
 
Do góry