reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Hej dziewczynach wracam do was! Stwierdziłam, ze do prenatalnych zrobię sobie detox od forum żeby się nie zamęczać różnymi myślami. Wczoraj wróciłam i wszystko dobrze! Jedyne co mnie martwi to serduszko malucha, które biło 173 razy na minute- pani doktor stwierdziła, że jest w górnej granicy i kazała mi brać acard 150 na noc- któraś z was się z tym spotkała?
Dodatkowo ryzyko przedwczesnego porodu 1:158 nie jest zbyt wysokie? Jak pytałam to nie dostałam żadnej odpowiedzi :(
Płci niestety nie dało się określić, bo mały dzikus cały czas wierzgał :D wiec może za 2 tygodnie się uda ✊🏻
U mnie było tyle samo i mówił, że bardzo dobrze i nie tylko ja takie miałam, ale dużo znajomych. Gdzieś czytałam, że takie tętno może być jak mama mało piję 🙈 Ja piję bardzo mało. Ale się staram poprawić.
 
reklama
U mnie było tyle samo i mówił, że bardzo dobrze i nie tylko ja takie miałam, ale dużo znajomych. Gdzieś czytałam, że takie tętno może być jak mama mało piję 🙈 Ja piję bardzo mało. Ale się staram poprawić.
Kurczę staram się pic 2l dziennie może faktycznie powinnam pic więcej, bo w końcu za dwoje :D ale pocieszyłaś, że nie jestem jedyna! Kto wie może szalone dziewczynki rosną 🥰
 
Kurczę staram się pic 2l dziennie może faktycznie powinnam pic więcej, bo w końcu za dwoje :D ale pocieszyłaś, że nie jestem jedyna! Kto wie może szalone dziewczynki rosną 🥰
Ja piję może 2 szklanki dziennie. Ale się bardzo staram. Tylko czasami mi nie wychodzi. Akurat przed prenatalnymi piłam bardzo mało. A na co ma ci ten acard pomóc? Ja biorę już dawno.
 
Ja piję może 2 szklanki dziennie. Ale się bardzo staram. Tylko czasami mi nie wychodzi. Akurat przed prenatalnymi piłam bardzo mało. A na co ma ci ten acard pomóc? Ja biorę już dawno.
No właśnie nie wiem, nie dostałam odpowiedzi od pani doktor 🤷🏼‍♀️ Myślałam, że to przez szybkie tętno malucha
 
@agutkowa19 super, żemaluszek ok. A z tego co mi mój gin mowi, że na tym etapie cieżko rozpoznać płeć po tetnie.. ze teraz u każdego malucha raczej to wysokie tetno, a późniejszym etapie można sie tym sugerować :)
 
U mnie tez kiepsko z piciem wody właśnie. Tez muszę się pilnować z tym tematem.
Tez biore Acard. U mnie tętno maluszka na prenatalnych 168. Ryzyko przedwczesnego porodu mam nieco wyższe od Ciebie, ale niewiele.

Nie przejmuj się @agutkowa19 bo te ryzyka okołoporodowe typu preeklampsja, hipotrofia czy porodu przedwczesnego sa do wyłapania jeśli chodzisz regularnie na wizyty. Dodatkowo bierzesz profilaktycznie Acard który tez wpływa na zmniejszenie tych ryzyk.
 
No właśnie nie wiem, nie dostałam odpowiedzi od pani doktor 🤷🏼‍♀️ Myślałam, że to przez szybkie tętno malucha
Ja mam Acard zalecony bo ryzyko stanu przedrzucawkowego przed którymś tam tygodniem wyższe (przepływ w jednej tętnicy macicznej nie jest taki jak powinien)

Dziewczyny pijcie bo potem jest mało wód płodowych. Ja myślałam ze pije dużo a okazało się ze jak zainstalowałam apke ze za mało. Dzidzia mi wypija :)
 
Ja mam Acard zalecony bo ryzyko stanu przedrzucawkowego przed którymś tam tygodniem wyższe (przepływ w jednej tętnicy macicznej nie jest taki jak powinien)

Dziewczyny pijcie bo potem jest mało wód płodowych. Ja myślałam ze pije dużo a okazało się ze jak zainstalowałam apke ze za mało. Dzidzia mi wypija :)

To prawda. W poprzedniej ciazy lekarz mi zwrocil uwage, ze jest malo wod plodowych, ze moze za malo pije wody. Zaczelam zlopac, gdzie sie dalo i ile sie dalo i sie poprawilo.
 
reklama
Ja się na serio staram pić. Ale ja zawsze mało piłam. Czasami zdarzyło mi się nie pić nic cały dzień przed ciążą. Mocz miałam aż pomarańczowy. Teraz pije o wiele więcej, ale wiem, że czasami za mało. Mocz w porządku, więc i tak jestem z siebie dumna.
 
Do góry