reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Zależy jaki masz egzemplarz. To może minąć a może trwać dłużej. W końcu minie. Mój drugi synek ryczał praktycznie non stop od 3,5 do 11 miesiąca. W nocy budził się co godzinę. Myślałam ze umrę. Mam okropna traumę i nie było dnia przerwy. W tym czasie wyszły mu wszystkie zeby. Co 2,3,4 tygodnie wychodziły. Skończyły wychodzić jak miał 11 miesięcy,skończyłam wtedy kp i wymeldowalam go z naszej sypialni. Od tego momentu przesypia noce i jest mega wesołym chłopcem. Ale dał mi strasznie w kość a do pomocy nie miałam nikogo nawet męża.

Znajdź sposób na odpoczynek i nie obwiniaj się. Może kryzys potrwa krócej. Trzymam kciuki i przytulam

Mi mąż po pracy pomaga, ale w nocy maluszek akceptuję tylko mnie. Nawet jeśli nie je to musi się do cycka przytulić bo nie zaśnie... Mam nadzieję, że kryzys nie potrwa tak długo, bo nie daję rady fizycznie. Często w nocy gdy już mam tę niecałą godzinę żeby spać to zasnąć nie mogę pomimo zmęczenia i przeleże czas do następnej pobudki. Oznak, że to ząbki póki co nie widzę.
 
reklama
Mi mąż po pracy pomaga, ale w nocy maluszek akceptuję tylko mnie. Nawet jeśli nie je to musi się do cycka przytulić bo nie zaśnie... Mam nadzieję, że kryzys nie potrwa tak długo, bo nie daję rady fizycznie. Często w nocy gdy już mam tę niecałą godzinę żeby spać to zasnąć nie mogę pomimo zmęczenia i przeleże czas do następnej pobudki. Oznak, że to ząbki póki co nie widzę.
Nawet nie wiesz jak cię rozumiem :/ to na pewno minie. Oby jak najszybciej. Dbaj o dietę żebyś miała paliwo na te ciężkie momenty.
 
Ja mam ergo baby. Bardzo przypomina modne teraz kavka hybrydowe. Ergo baby widziałam w super cenie na Vinted. Można już od teraz.

No właśnie czytałam, że fizjoterapeuci uważają, że nosidła dopiero jak dziecko trzyma samo główkę i dlatego się zaczęłam zastanawiać... Na spacer z takimi nosidlem tez się da czy tylko po domu? Kiedy go uzytkujesz?
 
Też jestem ciekawa czy można. Ja mam nosidełko womar, ale jeszcze nie używałam. Czekam aż mały będzie dobrze trzymał główkę.
Z gadżetów to mój polubił gryzak grzybek mombella. Lubi go ciumkać i z rączki nie wypuszcza.
 
Też jestem ciekawa czy można. Ja mam nosidełko womar, ale jeszcze nie używałam. Czekam aż mały będzie dobrze trzymał główkę.
Z gadżetów to mój polubił gryzak grzybek mombella. Lubi go ciumkać i z rączki nie wypuszcza.
U nas z zabawek się sprawdza hula-kula, pomaga w leżenie na brzuchu ale też bawi się nia jak jest wyłączona :)

Grzybka też mamy :)
 
Ja z powodu alergii z synem z kp przeszłam na hydrolizat jak miał pół roku. Potem 2 miesiące mieszanie, by w 8 miesiącu już całkowicie przejść na mm, Karmiłam go kp w nocy. Przy kolejnym dziecku z takimi problemami raczej już bym się tak szybko nie poddała, ale jednak szukanie alergenów dla mnie było wykańczajace, jak pierwszy raz zemdlalam to się poddałam. Kp z ciężkimi alergiami wygląda tak jakby u matki rozszerzać diete. Po kolei każde warzywo, mieso zboże i sprawdzanie reakcji przez kilka dni. Lekarze różnie doradzają. Jedni właśnie by pójść na łatwiznę i przejść na mm. Inni by walczyć o kp, bo to puktuje u alergika na przyszłość.
Dziękuję za odpowiedź, podbudowało mnie to trochę. Nie ukrywam, że chciałabym dalej kp i w sytuacji różnych zaleceń lekarskich wstrzymam się z całkowitym przejściem na hydrolizant do wizyty u gastroenterologa, żeby zweryfikować czy rzeczywiście najlepiej będzie jak przejdę całkowicie na mm. A tymczasem będę próbować podawać jedną butlę a to i tak wyzwanie bo spotkało się to z gigantycznym sprzeciwem mojego dziecka. Co on wyczynia to nie do opisania. Jedna z mam miała rację, że chyba zbyt smaczne to to nie jest. A tak ogólnie to szczerze mówiąc zadziwiło mnie, że lekarz tak od razu zlecił odstawienie dziecka od piersi ale bardziej mówił do mnie coś w stylu: i tak Pani długo wytrzymała, Pani też musi zadbać o siebie i takie tam. A ja na razie daję radę, wyniki krwi mam idealne i co prawda bywa bardzo ciężko, ale też nie pomyślała bym że będą mi smakować produkty wegańskie i że z taką wnikliwością będę czytać etykiety. Dziękuję też wszystkim za porady odnośnie karmienia butelką w nocy, być może będą niezbędne. Miłego dnia 😊
 
U nas z zabawek się sprawdza hula-kula, pomaga w leżenie na brzuchu ale też bawi się nia jak jest wyłączona :)

Grzybka też mamy :)
U nas też hula-kula króluje, Mały chce ją gonić i fika nogami leżąc na brzuchu, śmieszne to, bo chce się przesuwać a zupełnie jeszcze nie potrafi. Uwielbia tą zabawkę, czasem nawet śmieje się na głos jak kula jest w zasięgu ręki i może wciskać te guziki, wtedy patrzy raz na kulę a raz na mnie czy widzę jaki jest zdolny 😂
 
reklama
My jutro mamy wizytę u gastroenterologa dziecięcego w Warszawie. Syn nie umie robić kup, ma problem z bolącymi gazami, espumisan nie działa debridat nie działa. Dzis 8 dzien jak nie ma kupy pomagałam rurka... ręce mi opadają płakać się chce. Pogodne dziecko ale jak go najdzie bol i parcie to placz, każdy bączek to placz. U nas 4miesiąc i tydzień alergolog kazała wprowadzić jabłuszko i sliwke bo ma działanie przeczyszczające ale nic z tego. Kupa konsystencja przypomina klej taka pape. Dzis mu nawet podałam 2.5ml lactulosum i podaje probiotyk i nic, mam nadzieje ze to ta dyschezja i po jakim czasie przejdzie momimo że się męczy nie chce myśleć ze to może byc coś innego az się boję
Szkoda, że nasze maluchy nie mogą się dogadać i wyciągnąć średniej z ich kup. Ty masz ogromny problem bo Twój synek nie może zrobić kupy, a ja znowu mam odczucie, że co mojego szkraba przebiorę to muszę zaczynać całą procedurę od początku. Daj znać co powiedział gastroenterolog i ogólnie czy jesteś zadowolona z wizyty.
 
Do góry