reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja w formie sprzed ciąży byłam szybko. Mała ładnie śpi w nocy, a w dzień staram się mobilizować i dużo ogarniam. Staram się codziennie cos zrobić. A to umyć łazienkę, a to podkurzać. Generalnie jestem bardziej ogarnieta przy dwójce dzieci niż jak miałam jedno. Wtedy to do południa chodziłam w piżamie🤣
Teraz starsza wstaje 6:30 i mówi mama ubierz mnie i baw się😂
Dlatego staram się do piątku ogarnąć mieszkanie, tak że jak położymy córki spać to mamy czas dla siebie. I weekend rodzinnie, bo mąż rzadko pracuje w weekendy. Moje życie seksualne jest zupełnie ok, czasu nie ma tyle co w czasach sprzed dzieci, ale jak się człowiek postara to jak najbardziej się da.


To ja właśnie bym chciała teraz zaraz już 🤣
Raz ze juz mam zaraz 35lat, a dwa jak zakończę etap pieluch to bym chciała na dobre, no i jak się rozkręcę znów w pracy na własnej działalności to ciężko potem się zdecydować.

A zaczynam powolutku z pracą startować w kwietniu. A Wy myślicie już trochę o powrocie do pracy?

Zazdroszczę zorganizowania! 😁 Też staram się codziennie coś zrobić żeby weekend był wolny, ale przyjdzie ten piątek i i tak jakieś gotowanie co chwilę, odkurzanie też codziennie bo wiecznie pełno piachu z wózka i tak jakoś się zbiera... Muszę bardziej logistyczne do tego podejść 😂U mnie z powrotem do pracy to jeszcze długo. Będę przez rok z Synkiem, później wybiorę urlop z poprzedniego roku i w grudniu wracam do pracy. Po pierwsze chcę być z Nim w ten czas, bo to moje pierwsze, wyczekiwane i nie wiem czy nie ostatnie dziecko, po drugie nie mam z kim zostawić, a do żłobka nie będę tak szybko odstawiać. Pracuje w dużej korporacji,mam pod sobą grupę ludzi, więc będąc w pracy muszę być na niej w 100% skupiona i zaangażowana, dla mnie w kwietniu byłoby za szybko. Póki co mam zastępstwo, moje stanowisko na mnie czeka, więc te 9 miesięcy jeszcze dadzą sobie radę. A z drugiej strony wrócić do pracy i zaraz iść na kolejne zwolnienie to też słabo, chociaż w tej ciąży jeszcze w ósmym miesiącu pracowałam, to jak będzie w kolejnej pewności nie mam. Dziecko bardzo dużo zmienia w głowie i jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu, że rodzina jest najważniejsza, a praca nie ta to inna, chociaż tą lubię i byłoby mi bardzo szkoda ją stracić.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie o pierwsze zupki. Będziecie gotować czy na parze przygotowywać i miksować? Jakieś przepisy macie? Chodzi mi np. jakie mięsko dawać, czego unikać itp.
 
Dziewczyny. Pytanie za 100 punktów.
Synunio jest ostatnio niespokojny i zbiegło się to ze szczepieniem, ale zauważyłam, że na dole ma spulchnione dziąsła. Zauważyłam też w miejscu dolnych jedynek dwa wgłębienia. W czwartek lekarz oglądał mu gardło i nic nie wspomniał o tym, że mogą mu się wyżynać ząbki, chociaż wiem, że w tym wieku to możliwe.

Czy u Waszych maluchów już się coś objawia?
Mój narazie bardzo się ślini i wszystko do buzi wkłada, ręce, zabawki, nos męża nawet...
 
Mi też się już kolejne marzy 😂😂😂. Tylko, że u nas nawet jeszcze nie wróciło życie seksualne, więc póki co nie mam nawet o co się "martwić"... U Was pod tym względem już jest tak jak przed ciążą?
Haha. No nie jeszcze nie. Jak się poloze do lozka to marze jedynie o przespaniu kilku godzin. Głowa by chciała ale jak przychodzi wieczór to po prostu zasypiam zanim mąż w ogóle dotrze do lozka :)
 
Dziewczyny, mam pytanie o pierwsze zupki. Będziecie gotować czy na parze przygotowywać i miksować? Jakieś przepisy macie? Chodzi mi np. jakie mięsko dawać, czego unikać itp.
Ja będę szła zgodnie z tym
O miesku pomyśle potem.
Planuje gotować w termomiksie na parze i rozgnieść widelcem razem z dobrym olejem rzepakowym. Jak rozgniecenie nie wystarczy to zmiksuje.
Słoiczki tez czasem wpadną
 
Dziewczyny, mam pytanie o pierwsze zupki. Będziecie gotować czy na parze przygotowywać i miksować? Jakieś przepisy macie? Chodzi mi np. jakie mięsko dawać, czego unikać itp.
Gotować i miksować pewnie, bo wtedy zawsze potem mogę zrobić wywar dla całej rodziny i zaprawić. By the way na początek oczywiście papki z warzyw.
Do zupek jeszcze trochę
 
Mój narazie bardzo się ślini i wszystko do buzi wkłada, ręce, zabawki, nos męża nawet...
No kurde. Mój tez się slini az się zalewa.. Jest taki niespokojny i byłam świecie przekonana, że to kwestia szczepień ale dzisiaj zauważyłam, że te dziąsła są spulchnione i są takie wgłębienia przy dolnych jedynkach... Czekam na rozwój sytuacji.
 
reklama
Oj tam oj tam możesz spokojnie jeszcze przeZ kilka lat zostać mama :) ja za miesiąc mam 40sci :)

Teoretyczne tak, teraz zaszłam w ciąże w drugim cyklu po odstawieniu tabletek, mam nadzieję, że następnym razem też nie byłoby problemów 😉. Chociaż prawdę mówiąc zbyt długo też bym nie chciała czekać... I tak jak to nazwały dziewczyny, mityczna amnezja już mi się udzieliła, ale mojemu mężowi chyba nie, bo jak wczoraj wspomniałam coś o drugim dziecku to powiedział, że już chyba faktycznie zapomniałam, że poród tak znosilam jakby na mnie egzorcyzmy wykonywali 😂🤣😂
 
Do góry