reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

U nas noc i dzien tragedia, brak kup,kolki ze nie wiem co... wiaterek mu wgl nie pomaga o 3 w nocy z mężem zrobiliśmy poszło trochę kupy ale pomimo to placz taki ze sluchac się nie da
Dzis odstawimy sab simplex bo nie wiem czy on nie pogarsza sytuacji bo bierzemy go od środy a poprawy brak dodatkowo kupy się zatrzymały... podałam mu teraz espumisan przed jedzeniem bo po nim chociaż ladne kupy były. U nas maluszek prawie nie spi a jak zaśnie to wyburza go bol
Dzis tez nie dam mu witaminy d3 poobserwuję go
 
reklama
Dziendobry we wtorek.

Jako ze tonący brzytwy się chwyta (lub wiaterka) powiem co zrobiłam wczoraj. Zaczne od efektów: polozylam spać ok 20:30 spała do 10tej rano przerwa na szybkie karmienie o 4 i 7. Czuje się jak po tygodniowym urlopie ;)

Za rada mojej fizjoterapeutki umówiłam mała do osteopaty. Ma tez dość wyraźna asymetrię wiec stwierdziłam ze na to tez spojrzy. Wczoraj godzinka pracy u osteopaty. Oczywiście sporo płaczu podczas tej sesji ale poszła dwójka no i purczala cały wieczór i w nocy tez gazy odchodziły. Dodatkowo jest dużo bardziej mobilna i asymetria jest mniej wyraźna. Mogę położyć ja na obydwa boki (miała preferencje do lewej strony i prawie w ogóle w druga się nie patrzyła.

Mamy obserwować teraz i być może umówić na kolejna sesje ale te uwolnione napięcia mogły pomoc pracom jelit. Trzymam za nas kciuki. Jeśli ktoś chce namiar (Krakow) to piszcie.

Super, że tak Wam się udało.
Ile ma maleństwo?
Ja wybieram się do osteopaty ale zastanawiam się czy Helenka nie jest jeszcze za mała - pojutrze będzie miała 2 tygodnie.
 
Super, że tak Wam się udało.
Ile ma maleństwo?
Ja wybieram się do osteopaty ale zastanawiam się czy Helenka nie jest jeszcze za mała - pojutrze będzie miała 2 tygodnie.
Zosia ma 5,5 tygodnia. Mówił ze nawet z tygodniowymi ludzie przychodzą. Pewnie najlepiej sprawdzić z ta osoba. Powodzenia!
 
Nie było mnie tu jakis tydzień...bardzo ciężki czas po cc. Ledwo żyłam, na szczęście mąż mocno zajmował się Helenką...a od wczoraj jest już dużo lepiej.
Mamy duży problem z karmieniem. Mała od samego urodzenia nie akceptuje moich sutków (które podobno są stworzone do karmienia), zaczęłam karmić przez nakładki ale Helen nie chce tak jeść - wypluwa, krzyczy, jest walka.
Dodatkowo nie mam wystarczającej ilości mleka i musimy dokarmiać mm, które mała źle toleruje...po jedzeniu ewidentnie boli ją brzuszek, pręży się i stęka aż puści bąka/zrobi kupę.
Czuję się tak bezradna, że nieraz już siedzę i płaczę - nie dość, że zależało mi na karmieniu piersią, to teraz nie wiem co robić jak tak ją boli.
Dziś kupiliśmy mleko bez białka krowiego i próbujemy co będzie po tym...
Buziaki wszystkim mamusiom ❤️❤️❤️
Mleko mm można dawać nie częściej niż co 3h. I po takim mleku zawsze trzeba odbić. Bo inaczej są bole brzuszka. Podawaj dziecku po kolei pierś prawa 15-20min, pierś lewą 15-20min i mleko mm. Dużo dużo pij wody. I cierpliwości. Też jestem po cc, a laktacja pięknie się rozkręciła. Nie poddawaj się! Dopóki masz mleko a dziecko chwyta pierś można wszystko jeszcze rozkręcić. Wypróbuj różne pozycje karmienia. Zwróć uwagę czy poprawnie przykładasz dziecko do piersi. Czy główka dziecka nie jest skręcona w bok, jak karmisz? Powinien być brzuszek fo brzuszka.
 
Dziewczyny ja z kolejna polecajka i przepraszam jeśli kogoś to denerwuje :) tak mam w życiu tez i pewnie niektórych denerwuje na żywo ale co zrobić :)))

Przesłuchałam dziś taki bezpłatny webinar o czwartym trymestrze ze strony wymagające.pl
Myśle ze warto sobie na spokojnie przesłuchać. Jest dużo o tematach o których tu rozmawiamy.
Po zapisie jest ograniczony czas na odsłuchanie nagrania (chyba dwa dni). Nie dałam rady już na pytania i odpowiedzi poczekać. Kobietka napisała tez książkę pt „czwarty trymestr”.

 
Dziewczyny powiedzcie mi czy któras wie ile po wzięciu ketonalu active można karmić piersią? Wiem, że ketonal podczas karmienia nie jest zalecany ale wczoraj na wieczór tak bolał mnie kręgosłup, że nie mogłam wstać z lozka do małego... Dobrze, że był mąż i mi pomógł bo niesamowicie mnie połamało a ibuprom nie działał.. Wzięłam więc ten ketonal ale teraz się zastanawiam kiedy bd mogła go przystawić albo sciagnac mleko...
 
Na stronie e-lactancia.org oznaczony jest jako bezpieczny, więc nie trzeba czekać. ;)
 

Załączniki

  • Screenshot_20211201-072538_Chrome.jpg
    Screenshot_20211201-072538_Chrome.jpg
    272,2 KB · Wyświetleń: 49
Dziewczyny powiedzcie mi czy któras wie ile po wzięciu ketonalu active można karmić piersią? Wiem, że ketonal podczas karmienia nie jest zalecany ale wczoraj na wieczór tak bolał mnie kręgosłup, że nie mogłam wstać z lozka do małego... Dobrze, że był mąż i mi pomógł bo niesamowicie mnie połamało a ibuprom nie działał.. Wzięłam więc ten ketonal ale teraz się zastanawiam kiedy bd mogła go przystawić albo sciagnac mleko...
Brałam po pierwszej cc i karmiłam (lek miałam ze szpitala) :))) oby minęło!
 
reklama
Do góry