reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny,
Jakich proszków/płynów będziecie używały do prania ciuszków Waszym dzieciaczkom?
Ja używałam zwykłego proszku takiego jak używam na codzień do moich ubrań tylko jak dziecko było mniejsze to włączałam na dodatkowe płukanie/ przy nowych ubrankach tez zawsze długie cykle prania ale nigdy nie 90, 40-60. Ubranka prałam z naszymi. Dziecko nigdy nic nie uczulilo.
 
reklama
Dziewczyny, czy dla naszych jesienno-zimowych Maluszków kupujecie też body z krótkimi rękawkami? Bo ja powrzucałam do koszyka same z długimi, ale jeszcze nie zamówiłam i zastanawiam się, czy jednego zestawu nie wymienić na taki z krótkim rękawem?

Generalnie, to oprócz zestawu do szpitala, chcę zamówić już tak do domu:
- 6 szt body z długim rękawem
- 6 szt półśpiochów
- 6 szt pajacyków z długim rękawem, takich z zabudowanymi stópkami
- 1 bluza i 1 sweterek
no i skarpetki, czapeczki..
Natomiast zastanawiam się jeszcze nad pajacem takim bez rękawków - myślicie, że na zimę warto? Bo z tego, co mówiła położna w szkole rodzenia, to w domu w zimę ubierać dziecko - body z długim rękawem i na to pajac też z długim rękawem. Jak Wam się to sprawdzało przy poprzednich dzieciaczkach? :)
 
Dziewczyny, czy dla naszych jesienno-zimowych Maluszków kupujecie też body z krótkimi rękawkami? Bo ja powrzucałam do koszyka same z długimi, ale jeszcze nie zamówiłam i zastanawiam się, czy jednego zestawu nie wymienić na taki z krótkim rękawem?

Generalnie, to oprócz zestawu do szpitala, chcę zamówić już tak do domu:
- 6 szt body z długim rękawem
- 6 szt półśpiochów
- 6 szt pajacyków z długim rękawem, takich z zabudowanymi stópkami
- 1 bluza i 1 sweterek
no i skarpetki, czapeczki..
Natomiast zastanawiam się jeszcze nad pajacem takim bez rękawków - myślicie, że na zimę warto? Bo z tego, co mówiła położna w szkole rodzenia, to w domu w zimę ubierać dziecko - body z długim rękawem i na to pajac też z długim rękawem. Jak Wam się to sprawdzało przy poprzednich dzieciaczkach? :)
U mnie body z krótkim służy jako podkoszulek pod pajac lub pod bluzkę. Ja nie kupuje body z długim tylko właśnie bluzki i bluzy. Tyle, że większość mam boi się o główkę, a mi było tak najwygodniej. Choć rzeczywiscie na 62 u mnie w większości to pajace.
 
Dziewczyny, czy dla naszych jesienno-zimowych Maluszków kupujecie też body z krótkimi rękawkami? Bo ja powrzucałam do koszyka same z długimi, ale jeszcze nie zamówiłam i zastanawiam się, czy jednego zestawu nie wymienić na taki z krótkim rękawem?

Generalnie, to oprócz zestawu do szpitala, chcę zamówić już tak do domu:
- 6 szt body z długim rękawem
- 6 szt półśpiochów
- 6 szt pajacyków z długim rękawem, takich z zabudowanymi stópkami
- 1 bluza i 1 sweterek
no i skarpetki, czapeczki..
Natomiast zastanawiam się jeszcze nad pajacem takim bez rękawków - myślicie, że na zimę warto? Bo z tego, co mówiła położna w szkole rodzenia, to w domu w zimę ubierać dziecko - body z długim rękawem i na to pajac też z długim rękawem. Jak Wam się to sprawdzało przy poprzednich dzieciaczkach? :)
Moje dziecko z lata było zawsze ubierane tylko albo Body i polspiochy albo pajac. Ale ja mam na stałe 24 w domu. Nie wiem jak jest przy noworodku. Ja akurat mam na krótki rękaw po synku. Ale nie wiem jak będę robić. Najmądrzejsze chyba to założyć coś jednego i sprawdzić kark i się zorientować jaki model się ma, czy taki co lubi ciepełko bardzo czy taki co mu wiecznie za gorąco. Wiec może kup 6 sztuk i zobacz. Przegrzewanie równie złe co ubieranie za lekko. Bo dzieci przegrzewanie właśnie potrafią częściej chorować. Ale tez dzieci jak dorośli maja różne potrzeby grzewcze. A tak sprawdzisz kark, ja tez tak robiłam przy synku i będę sprawdzać przy synku
 
Moje dziecko z lata było zawsze ubierane tylko albo Body i polspiochy albo pajac. Ale ja mam na stałe 24 w domu. Nie wiem jak jest przy noworodku. Ja akurat mam na krótki rękaw po synku. Ale nie wiem jak będę robić. Najmądrzejsze chyba to założyć coś jednego i sprawdzić kark i się zorientować jaki model się ma, czy taki co lubi ciepełko bardzo czy taki co mu wiecznie za gorąco. Wiec może kup 6 sztuk i zobacz. Przegrzewanie równie złe co ubieranie za lekko. Bo dzieci przegrzewanie właśnie potrafią częściej chorować. Ale tez dzieci jak dorośli maja różne potrzeby grzewcze. A tak sprawdzisz kark, ja tez tak robiłam przy synku i będę sprawdzać przy synku
Miało być będę sprawdzać przy córeczce
 
Dużo zależy tez od ciąży, ja mam zagrożona(trzecia i trzecia zagrożona, normalnie jestem zdrowa jak nie wiem co i tu mówię o organach rozrodczych), usg na każdej wizycie bo ciagle coś się dzieje, na początku sprawdzają co się dzieje i czy jest lepiej, a potem czasem już patrzymy jak tam bobo. Tak mam już kolejna (druga i trzecia prowadzona w prywatnej lecznicy ginekologicznej). Pierwsza w Luxmed, lekarz wystawiał skierowania na usg i tu w ciągu 10 tygodni miałam usg 3, może 4 razy, tez komplikacje. Miałam dość bo musisz iść do lekarza, na usg, znowu do lekarza, znowu na usg… Prywatnie kosztuje mnie to sporo ale idę na jedna. Tez trudno o to żeby zawsze byl ten sam lekarz. Trafiają sie z dziwnym podejściem. Podziwiam, ze potraficie chodzić i na NFZ i prywatnie. Ja chodzę tylko do jednego ale przy częstych wizytach to wysiłek. Mi tez się zdarza zamówić pielęgniarkę do domu jak muszę leżeć i dodatkowo czuje się bardzo słabo i płacić dodatkowo ze przyjeżdża pobrać krew. Jak czuje się lepiej/ na siłach/ nie plamie to jadę wtedy do placówki.
Ja zapisałam się na nfz tylko po to żeby mieć zastrzyk z immunoglobulina za darmo ;)
Wizyt raptem mialam 3. I chodzę na wizyty do tego szpitala w którym planuje rodzic wg mnie to plus. Usg tu nie mam, tylko właśnie połówkowe i niedługo trzeciego trymestru więc odpadają mi te badania jako płatne :p

Oczywiście że dużo zależy od ciąży dlatego napisałam, że trzy usg są na pewno a reszta to decyzja lekarza :)
 
reklama
Do góry