reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć :) mój termin z USG też 20 listopada. Trzymam kciuki aby wszystko było w porządku. Rzeczywiście, też nie zalecono mi testu obciążenia gluzkozą, tylko glukoza. Być może Twoje wcześniejsze badania wskazywały nieprawidłowości? Przeczytałam w internecie że w sumie to badanie jest zalecane, więc chyba nie masz się czym martwić. Podpytaj o to lekarza :)
To rodzimy w podobnym czasie :) Moje wcześniejsze badania były ok, nigdy nie miałam problemów z cukrem, wręcz zawsze był w dolnej granicy. Ale mam lekarza, który woli dmuchać na zimne i powiedział, że chce sprawdzić od razu :) Nie boję się, że mam tak wcześnie zlecone badanie, tylko boję się samego badania :) Po pierwsze wypicia tego ulepku, kiedy od słodkiego obecnie jednak mnie odrzuca, a po drugie tego, że jednak te 2 godziny trzeba spędzić w przychodni, gdzie wiadomo, przychodzą różni ludzie, a w obecnej sytuacji to jednak ryzykowne. No ale czego się nie robi dla maleństwa? :)
 
reklama
To rodzimy w podobnym czasie :) Moje wcześniejsze badania były ok, nigdy nie miałam problemów z cukrem, wręcz zawsze był w dolnej granicy. Ale mam lekarza, który woli dmuchać na zimne i powiedział, że chce sprawdzić od razu :) Nie boję się, że mam tak wcześnie zlecone badanie, tylko boję się samego badania :) Po pierwsze wypicia tego ulepku, kiedy od słodkiego obecnie jednak mnie odrzuca, a po drugie tego, że jednak te 2 godziny trzeba spędzić w przychodni, gdzie wiadomo, przychodzą różni ludzie, a w obecnej sytuacji to jednak ryzykowne. No ale czego się nie robi dla maleństwa? :)
Mi zawsze pozwalali dodać cytryny żeby dało się wypić. Też o dziwo, pierwszy raz w życiu słodkie mnie odrzuca. Za to jem że smakiem to czego normalnie nie znoszę tj twaróg z cebulą i szczypiorkiem.
 
Mi na szczęście cukier wyszedl całkiem ok, póki co nie muszę sprawdzac cukru glukometrem.

Ale szok bo wypiłam cały kubek tego okropnego roztworu i nic mi nie było, w poprzedniej ciąży to nie dość że wymiotowałam to jeszcze zemdlałam 😝
 
To ja tez dołączam ❤️ Witam wszystkie listopadowe mamy :D Dziś ciąża potwierdzona 7t2d z USG. Zarodek 1.09 cm , serduszko bije 141u/m, także chyba będzie dobrze :) Termin porodu z kalkulatora 27.11, z usg 29.11. Dodam, ze to moja pierwsza ciąża a mam 36 lat ;)
To super. Gratuluję 🙂 ja również tyle samo lat i także to moja 1 ciąża.
 
To rodzimy w podobnym czasie :) Moje wcześniejsze badania były ok, nigdy nie miałam problemów z cukrem, wręcz zawsze był w dolnej granicy. Ale mam lekarza, który woli dmuchać na zimne i powiedział, że chce sprawdzić od razu :) Nie boję się, że mam tak wcześnie zlecone badanie, tylko boję się samego badania :) Po pierwsze wypicia tego ulepku, kiedy od słodkiego obecnie jednak mnie odrzuca, a po drugie tego, że jednak te 2 godziny trzeba spędzić w przychodni, gdzie wiadomo, przychodzą różni ludzie, a w obecnej sytuacji to jednak ryzykowne. No ale czego się nie robi dla maleństwa? :)
Polecam kupić samemu w aptece glukoze cytrynową. Jestogromna przepaść między tą normalną.
 
Tak, mam dietę - 5-6 małych posiłków dziennie, niski indeks glikemiczny, przez pierwsze dwa tygodnie sprawdzalam cukier glukometrem po każdym posiłku, teraz już tylko na czczo i dwa razy dziennie godzinę po posiłkach. Jak wyjdzie ci niewłaściwa krzywa to zapisujesz się do diabetologa, on cię konsultuje i przepisuje paski do glukometru. W aptece do wykupionych pasków za darmo odbierasz też glukometr, pamiętaj o lancetach i czymś do dezynfekcji palców przed pomiarem.
dzięki :) Ja badanie mam dopiero w czwartek i mam nadzieję, że będzie ok :) Trzymam kciuki, żeby u Ciebie też wszystko wyregulowało się dietą :)
 
reklama
Do góry