reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Mam takie głupie pytanie. Czy któraś z Was chodziła do dwóch lekarzy? Ja zaczęłam chodzić najpierw prywatnie. Dostałam leki . I miałam zrobić badania krwi. I jako, że mam abonament w Luxmed, więc tam poszłam zrobić badania i tam lekarz wystawił mi kartę ciąży, zwiększył dawkę leku i kazał przyjść za 3 tygodnie. Teraz niewiem ktorego lekarza wybrać 🙄
Ja na razie chodzę do medicover bo mam za darmo. W połowie ciąży zacznę też prywatnie
 
Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza chodzę do niego prywatnie płace 200 zł za wizytę, mam ubezpieczenie mówił ze fajnie by było gdybym mogła sobie wykupić dodatkowo prywatne ubezpieczenie, odpowiedziałam a No mogę się zastanowić nad tym czy któraś z was miała takie dodatkowe ubezpieczenie właśnie nie wiem na czym by to polegało w ciąży, dodał ze na początku ciąży drogie są badania HIV toksoplazmoza różyczka, co takie by ubezpieczenie mi dało pokryło koszty wszystkich badań ? Normalnie nie mam pojęcia czy to się opłaca mieć takie ubezpiecznie jeśli wizyty są prywatne do tego opieka położnej
 
Wiatam my 6/6 palanowy termin 28 listopada jak juz mówiłam to moja druga ciąża syn ma 6 lat ale czuje sie juz jak wieloryb i do tego mam mega wzdęcia otwarcie lodowki u mnie to koszmar bob mnie mdli z synem do 3 miesiąca nie mialam zadnych objawów gdyby nie to ze syn (jak i maleństwo) planowane to bym przy synku nie wiedziala ze w ciąży jestem a z maleństwem strasznie się czuje ma ktoś jak ja czy tylko ja tak mam eh
Co ciąża to inna, w pierwszej zanim w 6 tc poszłam do lekarza to miałam +2kg, puchłam od niczego. W drugiej ciąży jadłam nieustannie i nie puchłam, tydzień po porodzie miałam -1kg niż waga sprzed ciąży. Nie odkryłam od czego to zależy.
 
Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza chodzę do niego prywatnie płace 200 zł za wizytę, mam ubezpieczenie mówił ze fajnie by było gdybym mogła sobie wykupić dodatkowo prywatne ubezpieczenie, odpowiedziałam a No mogę się zastanowić nad tym czy któraś z was miała takie dodatkowe ubezpieczenie właśnie nie wiem na czym by to polegało w ciąży, dodał ze na początku ciąży drogie są badania HIV toksoplazmoza różyczka, co takie by ubezpieczenie mi dało pokryło koszty wszystkich badań ? Normalnie nie mam pojęcia czy to się opłaca mieć takie ubezpiecznie jeśli wizyty są prywatne do tego opieka położnej
koszt badań u mnie w luksmedzie to koszt 300 złotych
 
Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza chodzę do niego prywatnie płace 200 zł za wizytę, mam ubezpieczenie mówił ze fajnie by było gdybym mogła sobie wykupić dodatkowo prywatne ubezpieczenie, odpowiedziałam a No mogę się zastanowić nad tym czy któraś z was miała takie dodatkowe ubezpieczenie właśnie nie wiem na czym by to polegało w ciąży, dodał ze na początku ciąży drogie są badania HIV toksoplazmoza różyczka, co takie by ubezpieczenie mi dało pokryło koszty wszystkich badań ? Normalnie nie mam pojęcia czy to się opłaca mieć takie ubezpiecznie jeśli wizyty są prywatne do tego opieka położnej
Wszystko zależy od tego jaki wykupisz pakiet. Przykładowo ja w medicover nie zapłaciłam do tej pory nic za badania, a miałam wszystkie, które są potrzebne (hiv, toxo, różyczka, cmv, cytologia, czystość pochwy, mocz, usg piersi, kilka już razy Usg dopochwowe).Oczywiście mam lekarza prowadzącego, położną, będą usg prenatalne, test podwojny pappa, próby glukozowe i masa innych. Reasumując: poza nifty, które robię nie zapłacę za nic. Ale mój pakiet kosztuje koło 300zl miesięcznie.
Musisz przeliczyć co Ci się opłaca i jaką dostaniesz ofertę na prywatną opiekę medyczną bo niekoniecznie musisz dostać tą samą.
Poza medicover i tak będę chodzić do 2 lekarza prywatnie i do takiego, który odbierze mój poród. Chyba, że zdecyduje się na poród w medicover za 15tys.
To wszystko trzeba przeliczyć i wybrać po swojemu 😉
 
reklama
Do góry