reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Wypełniałam dzisiaj plan porodu i nie do końca wiem co zaznaczyć przy karmieniu. Wygląda to tak:
Zobacz załącznik 909414
Jaki wpływ na karmienie może mieć smoczek albo butelka z wodą? Nie chcę, żeby zapychali mi dziecko mm bez potrzeby, ale woda? Po co miałaby być ta woda?
Hm z tą wodą to nie wiem [emoji848]ja bym tam wszystko zaznaczyła .
 
reklama
Dziewczyny idziecie jak burza. Nie mialam czasu caly dzien by to zagladnac. Mialam ponad 10 stron do nadrobienia,heheh. PIszecie o roztepach... jak na razie ich nie mam duzo. Mam na udach ale je juz mialam jako nastolatka, na brzuchu w ogole ale na piersiach zaczynaja mi sie pojawiac. Smaruje sie kilka razy dziennie olejkiem kokosowym i chyba cos tam pomaga.
Mala nadal sie nie przekrecila i raczej czeka mnie cc. Kurcze.. chcialabym karmic piersia, ale slyszalam ,ze po cieciu sytuacja z laktacja jest nieco trudniesza. Mam nadzieje, ze jadnak sie uda;)
Jak wam dzis dzien minal?? U m nie tak sobie, szwagier przyjechal konczyc mi remont (wyszlo super) ale uszczelki pod kranem mi pekly. Wszystkie sklepy pozamykane wiec musze czekac do poniedzialku. Takze naczynia myje w lazience, bo nawet zmywarki nie moge wlaczyc.
Jutro niedziela i odpoczywam, nie wstaje z lozka wczesniej niz 10,hehhee
 
@Dita_333 - śniłaś mi się! Byłam u Ciebie w domu i miałaś bardzo dużo rzeczy ;) Byłam bardzo niekulturalna i nie polubiłaś mnie ;)


Mi pomogło wejście w tryb zadaniowy - od jednego odciągania, do kolejnego plus wizyty w szpitalu. Zajmowało to cały dzień i nie miałam czasu na tęsknotę.

A teraz jesteśmy już w domu razem <3 Jasio ze szpitala wyniósł w miarę regularne pory jedzenia co ok. 3 h i to, że nic mu nie przeszkadza. Można wiercić, śpiewać, tłuc talerze - nic nie robi na nim wrażenia :)
Jest super! Cudowny mamy czas:)
Ale czeka nas teraz maraton po przychodniach... Kontrola u pediatry, okulisty, audiologa, kardiologa, neurologa, poradni wczesnej interwencji i poradni patologii noworodka. Ufff, lekko nie będzie.

W ogóle na karcie wypisowej jest informacja, że mój poród trwał 3,4 h, a sama druga faza... 4 minuty! Wiedziałam, że bylo krótko, ale nie sądziłam, że aż tak :D
Cieszę się, że jesteście już oboje w domu :) Jak Wasz pies zareagował na nowego członka rodziny?
 
aki wpływ na karmienie może mieć smoczek albo butelka z wodą? Nie chcę, żeby zapychali mi dziecko mm bez potrzeby, ale woda? Po co miałaby być ta woda?
Jeśli chcesz karmić piersią to podawanie smoczka na początku jest niewskazane. Dziecko musi nauczyć się ssania brodawki, a nie smoka przez co mogą być problemy. Ze smoczkiem powinno się czekać kilka tygodni ;)
 
Wypełniałam dzisiaj plan porodu i nie do końca wiem co zaznaczyć przy karmieniu. Wygląda to tak:
Zobacz załącznik 909414
Jaki wpływ na karmienie może mieć smoczek albo butelka z wodą? Nie chcę, żeby zapychali mi dziecko mm bez potrzeby, ale woda? Po co miałaby być ta woda?
Może o to chodzi że butelka i smoczek zaburzają odruch ssania? [emoji848]
 
Wykąpałam się i leżę. Córcia na noc wysmaruje mnie maścią, nos psiknę na lepszy sen.
Jak Antosia rodziłam też byłam lekko przeziębiona.
@ONAONAONA już prawie tydzień od porodu, jak Twoje krocze?szwy już się rozpuściły?
@Ewela2805 Ty chyba też byłaś nacięta? Jak u Ciebie z Grażyną?
@FiLi88 chyba Cię dziś z nami nie było, rodzisz???[emoji4]

Ojjj Kochana, nie rodze :)
Zagladalam do Was dzis kilka razy, ale mielismy bardzo ladna pogode i wena na rozne prace domowe sie znalazla. Skonczylam prasownie, lazienke wypucowalam swoja, itd.
Z porodowych objawow niewiele sie dzieje. Czasami jakies skurcze, ale nic wielkiego, takze czekamy dalej, dzis juz 39tc sie zaczal ;)
Synio ma tydzien wolnego w szkole, wiec nie bede w domku sama i cos ciekawego sie bedzie dzialo ;)

Martwi mnie ta cisza Dity, raczej tak nie znikala. Mam nadzieje ze z nia i Kubusiem wszystko ok. No i wspominala o siostrze i mezu. Oby wszystko bylo dobrze.
 
reklama
Ja tez dziś tylko podczytywałam trochę, teraz wszystko nadrobiłam. Mieliśmy dziś dzień sprzątania, wypożyczyliśmy odkurzacz piorący do dywanów i czyściliśmy wszystkie wykładziny w mieszkaniu. Nie cierpię tego, że tu w 99% domów są wykładziny dywanowe a nie podłogi. Teraz mamy tylko w sypialniach i salonie ale mój narzeczony kiedyś mieszkał w mieszkaniu gdzie wykładzina dywanowa była w kuchni i łazience tez, no porażka..
Teraz już tak na 100% jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzidziusia do domu, więc córeczka może wychodzić [emoji3]
 
Do góry