reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Szczerze? Dla mnie to jest bardzo dziwne. Jestem po analityce medycznej i nikt nam nie mówił jak się pobiera wymaz do GBS, bo zdaje się, że powinien to robić lekarz... Jak byłam na praktykach to techniczki mówiły, że jak kobieta sama sobie pobiera wymaz z pochwy to najczęściej próbka jest zanieczyszczona bakteriami innego pochodzenia. Bo skąd one mają wiedzieć o sterylności... Aż wzięłam podręcznik z diagnostyki bakteriologicznej i też nic nie ma o pobraniu na GBS. Na pewno ogólnie przy pobieraniu jakiegokolwiek wymazu musisz uważać, żeby wymazówka nie miała styczności z niczym innym niż miejsce z którego pobierasz wymaz, tzn. żebyś przypadkiem nie dotknęła np. ręką czegoś poza tym korkiem niebieskim. Pobierasz (czyli wkładasz to tam gdzie masz włożyć i potrzyj wymazówką o ścianki pochwy, a potem o odbyt skoro lekarz kazał 1 wymazówką), wkładasz w podłoże i opisujesz próbkę. Najlepiej tego nie przetrzymywać, bo wtedy bakterie się namnażają. Czyli pobierz sobie rano i zanieś :)


Te pampersy są wtedy kiedy jest się w rossnę, prawda? Jak mąż albo babcia mogą odebrać pampersy skoro tam się przy rejestracji podaje datę porodu? Nie rozumiem tego [emoji14] oświećcie mnie ;)
Po prostu ściemniaja zakładając aplikację odnośnie danych oraz stanu -czyli że są w ciąży[emoji16]
 
Czyli babcia podaje, że jest w ciąży, a mąż podaje fikcyjne wszystko łącznie z imieniem i nazwiskiem, żeby było kobiece? A ta prawdziwa kobieta w ciąży bierze ich telefony/karty i idzie odebrać kilka razy? Szaleństwo :p
Mąż może mieć w swoim telefonie aplikacje niby żony i może iść odebrać. Taka ściema.

Mojemu mężowi zapewne ściagne aplikację i zaloguje się jako "ja" ale tylko po to byśmy korzystali z rabatu rossne.
Jeszcze 2 tygodnie i odbiorę pampy [emoji4]
 
Czyli babcia podaje, że jest w ciąży, a mąż podaje fikcyjne wszystko łącznie z imieniem i nazwiskiem, żeby było kobiece? A ta prawdziwa kobieta w ciąży bierze ich telefony/karty i idzie odebrać kilka razy? Szaleństwo :p
Mój mówił od poczatku wszystkim jak sie chwalił ze "zaciażylismy". Czyli nie tylko ja ale on rowniez. Jak by nie patrzeć razem w tym jesteśmy;) wiec te pieluchy mu sie należą;P
 
@kikaaa13 ja odbierałam te pieluchy w 28 tygodniu i nikt mnie nie pytał o tydzień ani datę porodu ;P ale jak ostatnio poszłam z kodem od męża (zrzut ekranu) to pan w rossmanie tylko powiedział, żeby zaznaczyć w aplikacji, że jest się w ciąży, bo inaczej nie można odebrać. Myślę, że im też nie zależy na tym kto co i za kogo odbiera, to i tak tylko promocja do wyczerpania zapasów :p

@kasia98 te majtki to tylko takie podtrzymywacze podpaski, żeby jak najlepiej wietrzyć krocze bez bielizny, według mnie bardzo przydatne. Najlepsze są z firmy Horizon, tylko zwróć uwagę, żeby były wielorazowe (są bawełniane) a nie jednorazowe, bo to nieprzepuszczalna fizelina.
 
@kikaaa13 ja odbierałam te pieluchy w 28 tygodniu i nikt mnie nie pytał o tydzień ani datę porodu ;P ale jak ostatnio poszłam z kodem od męża (zrzut ekranu) to pan w rossmanie tylko powiedział, żeby zaznaczyć w aplikacji, że jest się w ciąży, bo inaczej nie można odebrać. Myślę, że im też nie zależy na tym kto co i za kogo odbiera, to i tak tylko promocja do wyczerpania zapasów [emoji14]

@kasia98 te majtki to tylko takie podtrzymywacze podpaski, żeby jak najlepiej wietrzyć krocze bez bielizny, według mnie bardzo przydatne. Najlepsze są z firmy Horizon, tylko zwróć uwagę, żeby były wielorazowe (są bawełniane) a nie jednorazowe, bo to nieprzepuszczalna fizelina.
Podobno powinien przyjść ten kod do odbioru.
Koleżanka skończyła 36tc i nadal nic jej nie przyszło.
Mi na razie też nie przyszedł ten kod do odbioru.
 
Witam Dziewczyny!
Czytam,czytam,mysle - odpisze na to,na to......a teraz zapomnialam....ahhh ta skleroza ciazowa. ;)
U mnie leci tak jak u Was - szybko juz (30+4 tc). Czuje, ze zbliza sie ten wielki dzien a ja jeszcze nie gotowa :/
Czuje sie raz lepiej, raz gorzej, mam wrazenie ,ze mdlosci wrocily i czasami mnie mecza.
Dzisiaj mam slaby dzien, noc nie przespana z własnej glupoty chyba- poznym popol.pilam kawe, chociaz wgl.zadko pije prawdziwa kawe,przezucilam sie na Inke. Do tego moj syn sie co chwila budzil w nocy, cos przeziebiony jest. Do przedszkola nie poszedl wiec nawet nie mialam jak odespac :/
Wiec zaraz zmykam spac.
Wizyty mialam do tej pory co 4 tyg. Ale z tego co pamiętam z 1 ciazy to pod sam koniec mialam co 2, moze od nastepnej wizyty juz....
Co do majtek siatkowych to polecam.
Nie pamiętam ,ktora z Was pytala wiec tak ogolnie odp.
Jak wgl.zrobic zeby zaznaczac sobie posty na ktore chce odp.?
Pozdrawiam
 
Ja również nie rozumiem tych wielkich imprez wyprawianych dzieciom. Mój kuzyn np. odkąd córa zaczęła chodzić do przedszkola wyprawiał imprezy w bawialniach z wymyślnymi tortami i animatorami. Wszystko oczywiście na kredyt. Także ten... Ale każdy robi jak uważa ;)
Wzięłam od Was przykład i dziś złożyłam zamówienie w aptece. Najgorsze było czytanie opinii na wielu stronach :p I niby same niezbyt drogie pierdoły, a łączna suma duża...
 
reklama
Do góry