reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Nie, kończe ostatni rok technikum. Boję się obgadywania i docinek najbardziej ludzi w klasie bo wiem jak to jest. Niby dorośli ludzie ale debili nie brakuje..
Wiem, że łatwo mówić, ale olej ich. Pomyśl sobie o tej małej istocie, która rośnie u Ciebie w brzuszku. Dla niej jesteś całym światem i musisz ją bronić przed całym złem. Bądź dzielna i twarda, na docinki nie reaguj, albo odpowiadaj konkretnie, tak żeby ucinać każdą złą dyskusję. A może będzie tak, że koleżanki i koledzy będą mili i będą chcieli posłuchać o dziecku czy tam w czymś pomóc. Idź z pozytywnym nastawieniem, ale też odważnie i pewnie :)
 
reklama
Nie, kończe ostatni rok technikum. Boję się obgadywania i docinek najbardziej ludzi w klasie bo wiem jak to jest. Niby dorośli ludzie ale debili nie brakuje..

Ahhh to Ty aż taka młodziutka... no niestety to musisz być silna. [emoji4] ja w klasie miałam 2 dziewczyny w ciąży, jedna krótko po maturze rodziła. I jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś mocno je obgadywał czy coś. A miałam w klasie 30 dziewczyn i 5 chłopaków [emoji23] był tylko jeden, który im dokuczał, ale zazwyczaj wszyscy potem wkraczaliśmy do akcji w obronie więc krótko go trzymaliśmy, ale to był dupek jakiego później nigdy w życiu nie spotkałam. Wiec może nie będzie źle. Ale silna musisz być mimo wszystko, bo teraz jednak troszkę inna jest ta młodzież. Aaa no i ciąża w Twoim wieku to też już nic nadzwyczajnego, pamiętaj że gimnazjalistki zostawały Mamusiami [emoji4]
Po za tym uwierz, nie tylko w szkole możesz trafić na debili, wszędzie są [emoji23] w pracy też ludzie potrafią być okrutni...
 
@Dita tak. Gin mówi, że lepiej zbadać i na zimne dmuchać. On jest z tych na spokojnie i bez paniki.
Ale wie też ile przeszłam i dlatego chce wszystko zbadać.
W następnym tygodniu pewnie będę miała wyniki.
Na razie myślę pozytywnie.
Oby to była alergia, wtedy spróbuję się dostać do dermatologa aby jakieś mazidło mi przepisała.

@kasia98 debili nie brakuje, ale szkoda Twoich nerwów.
Niektórych nie zmienisz.
Masz jakiegoś normalnego nauczyciela? Może by im powiedział do słuchu
 
@majacyr to czekamy na info po wizycie, bo jak te wyniki masz takie niezbyt to trzeba koniecznie podzialac, zeby w nic poaznego to sie nie zamienilo. Cos mi swita, ze cholestaza daje zle wyniki watrobowe, ale tak jak piszesz. Niech to lekarz oceni, bo samodiagnoza to zawsze najgorszy scenariusz.

@Dita_333 mysle, ze bedziesz zadowolona z koloru i ogolnie z wyboru mercedesa ;)

Jesli chodzi o polozna, to do nas przyszla raz, popatrzyla jak mlodego przystawiam, dodala jedna uwage, zapisala cos i poszla. Natomiast w UK to zaczynaja sie takie wizyty juz w trakcie ciazy i nigdy jeszcze nie spotkalam sie ze zla opinia na ich temat. Raczej dziewczyny ooisuja je jako prawdziwe polozne z powolaniem. Nawet jedna znajoma opoiadala jak dzieki poloznej udalo im sie dostac dom z urzedu, zeby nie placic kolosalnych pieniedzy za wynajem malego mieszkanka. One maja tutaj duza moc sprawcza jak sie okazuje.

@Weronikakrz super niespodzianka !! Maz sie spisal na medal ;) Pochwal sie koniecznie :)

AAA pamiętam to też jak się dopytywała czy nam czegoś nie brakuje ..było to w czasie gdzie wszystko pchaliśmy do Polski także wiesz..nie mówiąc że nadawała mi wszystko o co powinnam się starać i co mi się należy .wiem ze miałam coś jakiś dodatek na witaminy i owoce ale już nie pamiętam jak to tam było wiem że jeszcze w ciąży mnie tam informowały co i jak co do pomocy
 
Nie, kończe ostatni rok technikum. Boję się obgadywania i docinek najbardziej ludzi w klasie bo wiem jak to jest. Niby dorośli ludzie ale debili nie brakuje..

wiem że łatwo napisać nie zwracaj na nich uwagi ale uwierz . naprawdę nie warto się tym przejmować..nikt nie wie do końca jak mu się życie ułoży aate szczeniackie docinki to jest norma. olej to naprawdę i choć z uniesioną głową . dla mnie masz coś czego wielu ludzi nie ma bądź nie może miec
 
Ahahaaa, nie powinnam się śmiać, bo to totalna niekompetencja, ale mnie uczyli w podstawówce dziedziczenia krwi [emoji849]

Ja biore zastrzyk za 9 dni, z tymze u mnie sprawa jest jasna - ja minus, maz plus.

Ale. Lekarka mi kiedys tlumaczyla, ze ona przepisuje kazdej kobiecie z minusem immunoglobuline, bo zawsze musi miec jednak ograniczone zaufanie do slow pacjentki - niby mozna wziac zaswiadczenie o grupie krwi od ojca, ale nigdy nie ma mozliwosci przed narodzinami dziecka sprawdzic czy to on jest na pewno ojcem [emoji6]
Czasem więc się tylko śmieję a czasem chce mi się krzyczeć. Ja to wszystko rozumie, że trzeba mieć ograniczone zaufanie, co do słów pacjentki, że lepiej na zimne dmuchać ale i tak mnie Irlandia pod względem medycznym przeraża czasem. Toksoplazmozą w ciąży (istniejącym podejrzeniem świeżej infekcji) się nie zajmują za to wcisną ci zastrzyk na konflikt serologiczny który nie może zaistnieć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czasem więc się tylko śmieje a czasem chce mi się krzyczeć. Ja to wszystko rozumie, że trzeba mieć ograniczone zaufanie, co do słów pacjentki, że lepiej na zimne dmuchać ale i tak mnie Irlandia pod względem medycznym przeraża czasem. Toksoplazmozą w ciąży (istniejącym podejrzeniem świeżej infekcji) się nie zajmują za to wcisną ci zastrzyk na konflikt serologiczny który nie może zaistnieć.

to z tym zastrzykiem to w UK było?
mi pobierając krew sprawdzali grupę jak i poprosili by był mąż też na pobranie właśnie z tego względu by się upewnic. ja jak widzę to miejsce zamieszkania i dana placówka też robi duża roznice w funkcjonowaniu :-D wszędzie przecież się różni ludzie trafiają :-D makabra
 
Do góry