reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej :) Mnie najbardziej moje uda przerażają, ogólnie nie widać za bardzo, żebym przytyła u góry, ale nogi to jak galareta :( Jakiegos mam doła dzisiaj. Mała też jakaś spokojniejsza, czasami puknie albo jak leżę na boku to się wierci, a tak to gdybym mocniej ręki nie przyłożyła, to słabo bym czuła.
Mam to samo z udami , także obie mamy galaretki:-) :)
 
reklama
Bylam dzisiaj z mezem w port lodz patrzylismy mebelki dla dzidziusia przy okazji bylismy zjesc maz zamowil w kfc kubelek i do tego 2 bulki jakies tam z kotletem a ja salatke zamowilam
Salata czarne oliwki ktorych nie zjadlam rukola pomidorek ogoreczek zielony ser feta i polane jakas woda biala ale pyszne.... moj maz zdziwiony ze taka dieta w ciazy ale mam już dość tej cholernej zgagi wiec jestem dzisiaj na wodzie i salatce.... zobaczymy moze mnie ominie ta nie przyjemnosc...
 
Dziewczyny,

Macie jakis pomysl jak sprawdzic czy laktator byl uzywany?
Dostalam wczoraj od dosc dalekich znajomych Medele Mini Electric - powiedzieli mi, ze tylko ja rozpakowali ale nie byl uzywany (dziewczyna bardzo krotko karmila i na poczatku miala wypozyczony laktator ze szpitala). Rzeczywiscie tak wyglada na pierwszy rzut oka, ale ja z moja obsesja czystosci przy takich rzeczach osobistych mam dylemat czy moge jej uzywac [emoji20]

Co Wy o tym myslicie?

Wyparzyć i tyle[emoji5] jak ci przeszkadza to oddaj albo wystaw na Allegro i za tę kasę kupisz inny, nowy... A ta obsesja to jakas nerwica czy cos w tym stylu?
Tak mi sie skojarzyło- znalezione na necie:

Gdy upadnie dziecku smoczek

Pierwsze dziecko - Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko - Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz dziecku do buzi.
Trzecie dziecko - Wycierasz w spodnie i wsadzasz dziecku do buzi.

[emoji23]
Z tej strony
Link do: Macierzyństwo, na wesoło! ;-)



Byłam u gina.
Choć 2kg+w ciągu mca nie ochrzanił mnie, bo mówi że jak głównie leżę to nie mam jak spalić.
Szyjka twarda i zamknięta, młody rośnie na 50 centylu.
4 tygodnie temu 580g a teraz 1073g.
Prenatalne za 4 tygodnie.
Ciśnienie mam mierzyć 2 razy dziennie teraz.
Jeszcze raz gratuluję zdrowego synka! [emoji5]

Mi to ostatnio 2 kg w 2 tyg przybyło :) strasznie rosnę choć ograniczyłam słodycze, lody i owoce. Mam nadzieje ze do następnej wizyty waga stanie bo już prawie 9 kg na plusie. Chociaż widzę ze ostatnio spuchłam wiec cześć to pewnie woda. Moja lekarka kazała ni się puknąć w głowę i nie stresować bo ciąża bliźniacza jest nieprzewidywalna i normalne standardy się jej nie tyczą, ale mimo wszystko wolałabym przestać nabierać w takim tempie:

Może przybierasz skokowo.. raz dużo, a drugi raz prawie nic[emoji5] nie martw sie na zapas, masz dwójkę w brzuszku, pewnie po kilogramie lekko ma każda to i ważysz swoje [emoji106][emoji847]

Hej :) Mnie najbardziej moje uda przerażają, ogólnie nie widać za bardzo, żebym przytyła u góry, ale nogi to jak galareta :( Jakiegos mam doła dzisiaj. Mała też jakaś spokojniejsza, czasami puknie albo jak leżę na boku to się wierci, a tak to gdybym mocniej ręki nie przyłożyła, to słabo bym czuła.

Ja tez mam takie „słabsze” dni... w sensie nastroju. Staram sie tego nie roztrząsać, mowię sobie, że to hormony i odwracam swoją uwagę jakimś zajęciem [emoji106][emoji5]

Fajny artykuł, a ja dziś mam taki nastrój, że i w szpitalu i w domu wolałabym być sama z moim i niech nikt nie dzwoni nawet.
Link do: Savoir-vivre połogu czyli 5 zasad, których powinien przestrzegać każdy odwiedzający świeżo upieczoną mamę.


Hehe Niezle [emoji23][emoji86][emoji85]
Choć ja połóg nie wspominam tak źle.. niewyspana tak,zmęczona tak, trochę bałaganu pewnie tez... ale cała reszta na szczęście mnie ominęła i połóg przeszłam fizycznie rewelacyjnie. Żadnych zaparć, wycieków z różnych dziur, po prostu miałam mały okresik przez 4tygodnie, właściwie moze tydzień- dwa, pózniej tylko wkładki.
I nic mnie nie bolało...także obym teraz tez tak przeszła [emoji106][emoji5]

Bylam dzisiaj z mezem w port lodz patrzylismy mebelki dla dzidziusia przy okazji bylismy zjesc maz zamowil w kfc kubelek i do tego 2 bulki jakies tam z kotletem a ja salatke zamowilam
Salata czarne oliwki ktorych nie zjadlam rukola pomidorek ogoreczek zielony ser feta i polane jakas woda biala ale pyszne.... moj maz zdziwiony ze taka dieta w ciazy ale mam już dość tej cholernej zgagi wiec jestem dzisiaj na wodzie i salatce.... zobaczymy moze mnie ominie ta nie przyjemnosc...

Po tej imprezie w Macu to ci sie nie dziwię, że sałata tak smakuje teraz [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
u mnie między 17 a 21 tc przybyło 5kg!!! Normalnie aż mnie wzdrygło. Teraz od 6 tygodni stoję w miejscu. Nie wiem jak długo mi się to uda, tym bardziej, że apetyt mam, tylko walczę z nim. Wieczorami się nie opycham, i staram się nie objadać słodyczami, ale czasami mam takiego smaka, że muszę wciągnąć coś słodkiego.
U mine tez waga idzie jak burza. 25 tydz a juz 8 kg na plusie. Musze jesc wiecej warzyw a mniej owocow, a nimi po prostu sie obrzeram. We wtotek mam kolejna wizyte, ciekawe ile mi przybylo od odstatniego czasu....
 
Bylam dzisiaj z mezem w port lodz patrzylismy mebelki dla dzidziusia przy okazji bylismy zjesc maz zamowil w kfc kubelek i do tego 2 bulki jakies tam z kotletem a ja salatke zamowilam
Salata czarne oliwki ktorych nie zjadlam rukola pomidorek ogoreczek zielony ser feta i polane jakas woda biala ale pyszne.... moj maz zdziwiony ze taka dieta w ciazy ale mam już dość tej cholernej zgagi wiec jestem dzisiaj na wodzie i salatce.... zobaczymy moze mnie ominie ta nie przyjemnosc...
Ja dzisiaj tez poszlam do KFC. Juz od dawna chodzil za mna jekis fast food. Caly dzien myslalam, ze sobie dzisaj dogodze,hehehehe. A przyszlo co do czego to zamowilam tylko mala kanapke. Stwierdzilam,ze nie bede truc dziecka tymi panierkami, ale za to kanapeczka byla pyszna. Juz dawno sie tak niczym nie delektowalam jak tym tweesterem:biggrin2: cieszylam sie jak male dziecko:-D:-D:-D
 
Niestety nie lubię grzybów, jedynie mogę je zbierać i to sprawia mi przyjemność. Grzyby do jedzenia tylko suszone w pierogach [emoji4]
Jak mój mąż, jeździ na grzyby a sam nie je [emoji23] moja mama się śmieje, że trujaki przynosi żeby się teściów pozbyć [emoji23]
 
reklama
Wyparzyć i tyle[emoji5] jak ci przeszkadza to oddaj albo wystaw na Allegro i za tę kasę kupisz inny, nowy... A ta obsesja to jakas nerwica czy cos w tym stylu?
Tak mi sie skojarzyło- znalezione na necie:

Gdy upadnie dziecku smoczek

Pierwsze dziecko - Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko - Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz dziecku do buzi.
Trzecie dziecko - Wycierasz w spodnie i wsadzasz dziecku do buzi.

[emoji23]
Z tej strony
Link do: Macierzyństwo, na wesoło! ;-)




Jeszcze raz gratuluję zdrowego synka! [emoji5]



Może przybierasz skokowo.. raz dużo, a drugi raz prawie nic[emoji5] nie martw sie na zapas, masz dwójkę w brzuszku, pewnie po kilogramie lekko ma każda to i ważysz swoje [emoji106][emoji847]



Ja tez mam takie „słabsze” dni... w sensie nastroju. Staram sie tego nie roztrząsać, mowię sobie, że to hormony i odwracam swoją uwagę jakimś zajęciem [emoji106][emoji5]




Hehe Niezle [emoji23][emoji86][emoji85]
Choć ja połóg nie wspominam tak źle.. niewyspana tak,zmęczona tak, trochę bałaganu pewnie tez... ale cała reszta na szczęście mnie ominęła i połóg przeszłam fizycznie rewelacyjnie. Żadnych zaparć, wycieków z różnych dziur, po prostu miałam mały okresik przez 4tygodnie, właściwie moze tydzień- dwa, pózniej tylko wkładki.
I nic mnie nie bolało...także obym teraz tez tak przeszła [emoji106][emoji5]



Po tej imprezie w Macu to ci sie nie dziwię, że sałata tak smakuje teraz [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Co z tego jak zjadlam salatke popilam troszke nesti pozniej woda i nie wiem z kad ale mam wzdecia [emoji35] jak nie sraczka to zgaga teraz wzdecia eeeehhh cos ta ciaza daje mi popalic [emoji849]
 
Do góry