reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
no i stan podgorączkowy się zaczyna, na noc będę zmuszona wziąć apap. Zaczynam co raz bardziej bać się o małego. Jutro idę do lekarza, pewnie i tak mi nic nie pomoże. Zobaczymy.
 
Z mojego brzucha to mojemu by waga z 10 kg wyszla [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Hehe, no wlasnie, tak to juz tutaj jest. Nic nie poradze ;) Tak samo z badaniem szyjki, nikt tego nie robi przez cala ciaze nie zaglada sie w podwozie. No chyba, ze sa wskazania. Znajoma np. Miala zbyt maly przyrost wielkosci brzucha i robili jej usg co tydzien, zeby sprawdzic czy mala przybiera na wadze. Inna zas, miala trojaczki, co prawde tylko jedno dzidzi przezylo, ale urodzila je w 24 tc z waga ok 500g. Takze wszystko zalezny od przypadku z jakim maja doczynienia.
 
no i stan podgorączkowy się zaczyna, na noc będę zmuszona wziąć apap. Zaczynam co raz bardziej bać się o małego. Jutro idę do lekarza, pewnie i tak mi nic nie pomoże. Zobaczymy.

Do lekarza i to koniecznie! Masz stan podgorączkowy i ogólnie wszystko cię boli? Może grypa?[emoji53] jakieś przeziębienie? Albo jakieś osłabienie po tych upałach [emoji848]
 
Hehe, no wlasnie, tak to juz tutaj jest. Nic nie poradze ;) Tak samo z badaniem szyjki, nikt tego nie robi przez cala ciaze nie zaglada sie w podwozie. No chyba, ze sa wskazania. Znajoma np. Miala zbyt maly przyrost wielkosci brzucha i robili jej usg co tydzien, zeby sprawdzic czy mala przybiera na wadze. Inna zas, miala trojaczki, co prawde tylko jedno dzidzi przezylo, ale urodzila je w 24 tc z waga ok 500g. Takze wszystko zalezny od przypadku z jakim maja doczynienia.

Ale ciężko uwierzyć, że nie badają szyjki... ona przecież może się skrócić bez plamienia, bez wielkich skurczy... i z tygodnia na tydzień moze być nawet 2cm mniej [emoji33] myślę, że może położne was badają palpacyjnie? I dopiero jak widzą, że coś jest nie tak to sprawdzają przez usg..
Wiadomo, że bezpieczniej zalecić leki i leżenie nż powstrzymywać rozpoczęty poród [emoji53]
 
dzieci już wszystkie przeszły to coś w tym tygodniu, takie coś jakby jedno-dwu dniowe. Jestem pełna nadziei, że mi to minie tak jak dzieciakom. Dobrze, że mały kopie jak szalony, to mnie trochę uspokaja.
Jutro pójdę do lekarza, mam nadzieję, że będą wolne numerki...
 
Ja się wstrzymuje z termoforem, mam cichą nadzieję, że druga córka dostanie z miasta podobną paczkę jak pierwsza. Był w niej właśnie m.in. taki termofor, szczotka, myjka i gryzak z Lullalove, sowa zawieszka Little Sophie, zestaw do nauki angielskiego, karnet na basen i wiele innych. Załączam zdjęcia tych produktów. Było to tzw. pudło malucha inspirowane fińskimi.
Na specjalnych uroczystościach wójt gminy wręczał rodzicom "Pudła Malucha", my odebraliśmy w innym terminie. Aby dostać pudełko, trzeba było złożyć wniosek. To bardzo prosta procedura. W trakcie rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego wypełniało się specjalny formularz.
Wow, super że u Was dają takie paczki. Ja zamówiłam sobie właśnie z lullalove ta szczotkę do włosów z myjka i jeszcze kocyk i jestem bardzo zadowolona z zakupu [emoji6]
 
no i stan podgorączkowy się zaczyna, na noc będę zmuszona wziąć apap. Zaczynam co raz bardziej bać się o małego. Jutro idę do lekarza, pewnie i tak mi nic nie pomoże. Zobaczymy.
Jak trzeba będzie to dostaniesz leki.
Idź do lekarza, niech Cię osłucha, zbada.
Są nawet antybiotyki bezpieczne w ciąży.
Poleż, odpocznij, weź apap.
 
reklama
Ale ciężko uwierzyć, że nie badają szyjki... ona przecież może się skrócić bez plamienia, bez wielkich skurczy... i z tygodnia na tydzień moze być nawet 2cm mniej [emoji33] myślę, że może położne was badają palpacyjnie? I dopiero jak widzą, że coś jest nie tak to sprawdzają przez usg..
Wiadomo, że bezpieczniej zalecić leki i leżenie nż powstrzymywać rozpoczęty poród [emoji53]

A no moze sie skrocic. W PL mimo badan co miesiac i tak w 34 tc wyladowalam w szpitalu z rozwarciem 4 cm. polezalam tam tydzien, wypisali mnie z luteina, ale bez nakazu lezenia. Luteine po tygodniu odstawialam i urodzilam w 39 tc.
Polozna jak mierzy brzuch to dokladnie maca te dwa miejsca do ktorych przyklada centymetr. I jedno jest na dole tak wlasnie jakby szukala poczatku ujscia z macicy. Poki nic zlego sie nie dzieje, to nie przeszkadza mi ten “system”.
 
Do góry