reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Powodzenia na dzisiejszych wizytach.

Onaonaona też mnie irytują takie osoby. Ale cóż zrobić...

Dziś samopoczucie fatalne, ciśnienie niskie(92/56) i ten bolący kark. Po wczorajszych wymiotach jestem bardzo osłabiona.
Dziś mam wizytę z synem u kardiologa i nie wiem czy nie przełożę, bo na chwilę obecną nie jestem wstanie prowadzić auta. Wizyta o 16, więc jest jeszcze chwila,może mi przejdzie.
 
No i duże znaczenie ma to też przy ewentualnym wcześniaku... 9 dni przy rozwoju płuc np to meta dużo. Oczywiście nie chcemy tutaj zlowrozyc czy straszyć ale to się powinno zgadzać :)

Ale w moim przypadku akurat bobas będzie starszy o 9 dni, więc lepiej, a nie gorzej dla niego ;) gorzej z przenoszeniem, ale jak mówiłam- mi to raczej nie grozi :laugh2:

Ja ciuszki będę kupować u siebie w pracy. Dobrej jakości bawełna i tylko polskie ubranka ;) ale jak będzie druga dziewczynka to za dużo nie kupię bo będę zbierać po rodzinie. Porozdawalam to teraz będę zbierać z powrotem haha

Też tak ostatnio pomyślałam że ledwo się zaczęło a to już za chwilę połowa. Pierwsza nie leciała tak szybko hehe i nawet nic nie robienie tego nie spowalnia :p

A gdzie pracujesz, że masz ciuszki niemowlęce w pracy? Jak mogę spytać 8-)
Mi tez leci, zaraz połowa ciąży, a licząc, że urodziłam Młodego w 37 a nie 40tygodniu, to połowa ciąży jeszcze bliżej heheehe:rofl2::D

Ja brałam do tej pory tylko kwas foliowy. Odstawiłam go już i nie biorę teraz nic. W pierwszej ciąży synek bardzo szybko rósł i gin powiedział żeby witamin nie brać bo dzieci moga byc większe jak się bierze dużo witamin a mój i tak był duży (urodzony prawie 4.100) a poza tym wyniki były super więc nie było takiej potrzeby. Teraz też powiedział że można sobie lykac witaminki dla kobiet w ciąży ale że jest wszystko super i dzidzia pięknie rośnie to nie jest to konieczne więc nie biorę. On raczej jest za tym żeby potrawy były pełnowartościowe i z dużą ilością witamin niż lykanie jakiś prochów.
Anus89 mój gin uważa tak jak Twoi właśnie :)

Oczywiście zgadzam się, trzeba się dobrze odżywiać. Ale z 2.strony jak miałam mdłości przez 8tygodni to nie jadłam super zbilansowane posiłki tylko to, co mogłam w siebie wrzucić. Nie sądzę, ze takie placki ziemniaczane na zmianę z pierogami dostarczały mojemu organizmowi super witamin i minerałów :laugh2: Teraz już ok, jem warzywa, coraz wiecej owoców - zbliża sie lato i kochane owoce będę pożerać kg, no ale np.nie znoszę ryb i się nie zmuszę, prędzej zwymiotuję. Wieć kwas DHA tylko w kapsułce, na pewno go nie dostarczam tyle ile bobas potrzebuje. Albo żelazo czy jod, jak sprawdzasz po zwykłej morfologii, że masz je w normie? Chyba, że za każdym razem je badasz :tak:
Moje dziecko urodziło się 3100, więc nie bałam się, że tyje od witamin :D

ja w pierwszych ciazach malo sie przykladalam do suplementacji, wstyd ale im dalej w las tym czesciej zapomnalam wrrrrr . mimo to dzieciaki duze
teraz wlasnie zestaw musze wykoncyc ale biore go na przemian z samym kwasem foliowym wlasnie
chcialabym cos z jodem zakupic potem ewntualnie


w ogole w suwaczku mi pisze ze dziecko wazy 29g ?? na necie sprawdzam i moze wazyc od 85 do 140g wiec cos tu nie tak w tym suwaczku hmm

Olej suwak :-p On pokazuje od 15+1 do 15+6, ze dziecko ma np.9cm, a przecież jak byłam na wizycie 13+5 to mój już miał 9,5cm :laugh2: Nie wiem skąd biorą te dane, ale chyba są nieprawdziwe, choć może na rożnych stronach podają różne wymiary.... nie wiem :oo:
A koleżankę olej ciepłym moczem :p Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą, ale wiem, że istnieją :o Podejrzewam, że są sami pełni kompleksów i próbują się dowartościować degradując innych, a tak naprawdę chcą ich naśladować...tak to jest. Szkoda, że nie masz prywatnej rakiety, żeby wysłać ją w kosmos...ale wtedy pewnie każda z nas chciałaby pożyczyć dla siebie hehehe bo na pewno każda ma w swoim życiu chociaż jedną taką "fajną" koleżankę albo kolegę :D

Hej hej. Wczorajsza moja wizyta opoznila się o 1,5 godziny... Zła byłam bo 21:30 to już pora na spanie mojego dziecka. Ogólnie była zmęczona ale samo usg i słuchanie serduszka jej się podobało. Niestety wczoraj uznała że ona jednak chce siostrę więc doktor ja dodatkowo zasmucil- potwierdził to co mówił tamten lekarz na prenatalnych że chłopczyk. ;) z Maluszkiem wszystko ok :)

Gratuluję już potwierdzonego synka :D Będzie Nikoś?
 
Dzień dobry wszystkim mamuśkom:) dzwoniłam do lekarza w sprawie tej cytologii, uspokoiłam się.

Dziś kończymy 14 tydzień. A ja jeszcze nic dla maluszka nie kupuję, bo nadal mam opory przed gromadzeniem rzeczy i zapeszaniem itp. Chociaż już pare razy miałam w rękach jakieś ciuszki w Tesco czy Lidlu[emoji6]kto jeszcze ma takie schizy jak ja?
 
W ogóle oglądałam wasze brzuszki wczoraj i niektóre z was juz maja takie fajne piłeczki. A u mnie dalej nic... a przynajmniej niewiele, ze nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy to te dodatkowe 1,5 kg czy dziecko.
 
@Dita_333 ja w takim małym sklepiku z ubraniami i zabawkami i mam np. Firmę "ewa klucze" i "makoma". Tą pierwszą można też dostać w sklepach świat maluszka (czy jakoś tak) i mają fajna bawełnę i wyraziste kolory a ta druga ma spokojniejsze kolory ale bawełnę sami produkują. :tak:

Dziewczyny co mi się dzisiaj śniło to dalej w szoku jestem
Urodziłam dziewczynkę w 20 tyg (?!) i zostawiłam swojego chłopa żeby w szpitalu siedział a sama pojechalam gdzieś pod namiot haha i nam to dziecko zabrali do pogotowia opiekuńczego a później jeździliśmy żeby nam dziecko oddali i tak aż ona dorosła była a my dalej po sądach jeździliśmy bo nie chcieli nam jej oddać... Obudziłam zalana potem dosłownie. :errr:
 
Dzień dobry wszystkim mamuśkom:) dzwoniłam do lekarza w sprawie tej cytologii, uspokoiłam się.

Dziś kończymy 14 tydzień. A ja jeszcze nic dla maluszka nie kupuję, bo nadal mam opory przed gromadzeniem rzeczy i zapeszaniem itp. Chociaż już pare razy miałam w rękach jakieś ciuszki w Tesco czy Lidlu[emoji6]kto jeszcze ma takie schizy jak ja?
Nie jesteś sama. U mnie jest zakaz kupowania rzeczy dla dziecka co najmniej do września. Z resztą moja Mama sama jest po poronieniach i nie chce nic kupować tak wcześnie. Koleżanka ma dla mnie przewijak to też poprosiłam, żeby go potrzymała u siebie na razie. W ogóle po pierwszym niepowodzeniu, w tej ciąży nie czułam takiego podekscytowania jak za pierwszym razem. Mój mąż też nie. Była obawa. Kiedy w 7tc zobaczyłam bijące serduszko poczułam głównie ulgę. Potem znowu schizowałam - czemu mi mdłości przeszły tak szybko itp. Radość przyszła dopiero w 12tc kiedy zobaczyliśmy machające rączki i nóżki :) Wydaje mi się, że na ubranka mamy czas, zdążymy :)

Minus biedronka Wego Rogala że poszewki nie można wyprać ale latem to i całego bez problemuozna prac :)
Też kupiłam wczoraj rogala z Biedronki i mój ma zamek. Tylko, że on jest takiej długości, że poszewkę dałoby się ściągnąć, ale nie wiem czy bym to potem wcisnęła z powrotem ;)
 
Ja zaczęłam wczoraj 16tc i też nie moge sie doczekać ruchów [emoji85]
A ja wróce do tematu wakacji, jedziecie dziewczyny ? My w końcu zdecydowaliśmy się na Chorwację, pani doktor pozwoliła i za miesiąc śmigamy [emoji16]

O kurczę ale zazdroszczę [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] już wam życzę udanych wakacji [emoji173]️[emoji173]️
 
reklama
Hej hej. Wczorajsza moja wizyta opoznila się o 1,5 godziny... Zła byłam bo 21:30 to już pora na spanie mojego dziecka. Ogólnie była zmęczona ale samo usg i słuchanie serduszka jej się podobało. Niestety wczoraj uznała że ona jednak chce siostrę więc doktor ja dodatkowo zasmucil- potwierdził to co mówił tamten lekarz na prenatalnych że chłopczyk. ;) z Maluszkiem wszystko ok :)

Swietnie że wszystko ok :)
 
Do góry