reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Chętnie bym powiedziała cokolwiek na ten temat, ale więcej mi informacji nie udzielił, a szkoda. Nie wyjaśnił mi niestety, co mogłoby mnie czekać po terminie, i tak dalej. Trochę zdawkowo, wiem. Ale właśnie w ten sposób przebiegła moja wizyta dzisiaj. Wiadomo, że chciałabym, żeby wydarzyło się wszystko naturalnie, ale jeśli naprawdę nie będzie nic się działo, to przecież nie pozwolę sobie czekać - czy balonik, czy oksytocyna... niech robią to, co uważają za słuszne. Jednak mam nadzieję, że po tej herbatce ruszy cokolwiek...
herbtka z liści malin nie wywołuje porodu tylko wspomaga już później jak akcja się zacznie w jej przebiegu.
Spokojnie urodzisz naturalnie :) męża w obroty niech spermą zmiękczy szyjkę :) reszta pomalutku pójdzie-trzeba być dobrej myśli.

witam. My juz po cc. Julka ma 3,5kg. Ja leze plackiem,jutro rano pionizacja. Mam nadzieje ze juz z kazdym dniem bedzie lepiej. Jestem na przeciwbolowych wiecjest do wytrzymania.Zobacz załącznik 912247

Jejku jaka śliczna, jakie ma rzęsy-chyba nie widziałam u noworodka takich rzęs :)
 
reklama
“W zasadzie wystarczy kąpiel raz lub dwa razy w tygodniu, pod warunkiem, że myjesz dokładnie okolicę pieluszkową dziecka za każdym razem, gdy coś wyląduje w pieluszce. Konieczne jest codzienne mycie tych części ciała, które szczególnie łatwo pocą się, przetłuszczają lub brudzą, czyli miejsca za uszami, w fałdach na szyi, w pachwinach oraz pod pieluszką”.

Kiedy dziecko zostaje umyte z mazi płodowej, zaczyna się naturalny proces dojrzewania skóry, który polega m.in. na wysuszaniu i złuszczaniu. Nie należy jej wtedy sztucznie nawilżać, ale pozwolić się złuszczyć. W ten sposób wspomagany naturalny proces polegający na tym, że skóra zaczyna produkować własne tłuszcze, niezbędne dla ochrony przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Codzienne dostarczanie skórze tłuszczów z zewnątrz (poprzez oliwienie po kąpieli) powoduje, że skóra coraz bardziej się wysusza. Koło się zamyka i pojawia się potrzeba codziennego oliwienia. Tymczasem naturalną oliwkę wystarczy stosować jedynie raz w tygodniu po kąpieli lub częściej, kiedy masujemy dziecko a następnie kąpiemy je po masażu

Bardzo wrażliwa na działanie kosmetyków jest na przykład główka niemowlęcia. Niektóre produkty, mimo starannego spłukiwania, czasem pozostają w niewielkich ilościach na skórze, a ich nadbudowywanie się prowadzi do ciemieniuchy.



moj mlody konczy sie zluszczac wlasnie ze tak napisze oO
zalezy mi na jego naturanym plaszczu lipidowym wiec tez nie rozpedzam sie co do codziennego mycia .. tym bardziej wlasnie w tych pierwszych tyg.
Edytka co to za szpital? to by znaczylo ze w Polsce odchodza od mycia od razu po porodzie???

Chyba tak[emoji5] to ten szpital o III stopniu referencyjności... pielęgniarki od dziecka i od matki, jedne mierzą babkom ciśnienie i temperaturę, pytają o stolec i siusiu po porudzie [emoji23], drugie pytają o to samo u dziecka po dwa razy dziennie, robią usg glowki chyba i nóżek, badają słuch w 3 dobie, robią badania przesiewowe - te genetyczne.. No i krew na żółtaczkę.
I nie kapią.

Tę robiłam w thermomixie akurat, mogę podać Ci składniki i pewnie na to samo wyjdzie jak je zrobisz normalnym mikserem :)
Ale taka najważniejsza ogólnie zasada do babek to żeby wszystkie składniki były w temperaturze pokojowej :)



Już mi się myli, która tu z dziewczyn miała cukrzyce, a która nie :)
Mnie z kolei bardziej ciągnie niestety do słodyczy, w z owoców to miałam straszna fazę na truskawki, a teraz codziennie muszę zjeść minimum jedno jabłko :)


@justyna90m
Gratulacje!! I jaka śliczna mała! A jakie długie rzęsy! [emoji7]
Daj proszę później znać jak przebiegła u Ciebie pionizacja :)

Tez mam thermomixa. Przepis z jakiejś książki czy twój? Podasz?[emoji5]
I tak muszę kupić nowa foremkę ma babkę, moze się zmobilizuje [emoji28]
 
Dziewczyny, po 8 godzinach skurczów i męki bez postępu zawieźli mnie na CC i w tej chwili wjechałam na blok pooperacyjny. Mały ma guza bo okazało się,że miał źle ustawioną główkę przez co spierał sie jakoś czółkiem na szyjce i go blokowało. Ale po za tym wszystko w porządku. Waży 3180,ma 52 cm.
 
Dziewczyny, po 8 godzinach skurczów i męki bez postępu zawieźli mnie na CC i w tej chwili wjechałam na blok pooperacyjny. Mały ma guza bo okazało się,że miał źle ustawioną główkę przez co spierał sie jakoś czółkiem na szyjce i go blokowało. Ale po za tym wszystko w porządku. Waży 3180,ma 52 cm.
O rany, możliwie najgorszy scenariusz męczyć się naturalnie i skończyć cc... Siły Kochana. Najważniejsze za Franek już jest bezpieczny z Wami [emoji7] odpoczywaj.
 
Dziewczyny, po 8 godzinach skurczów i męki bez postępu zawieźli mnie na CC i w tej chwili wjechałam na blok pooperacyjny. Mały ma guza bo okazało się,że miał źle ustawioną główkę przez co spierał sie jakoś czółkiem na szyjce i go blokowało. Ale po za tym wszystko w porządku. Waży 3180,ma 52 cm.

najwazniejsze ze wszystko jest dobrze teraz a guz malemu szybko zniknie zapewne takze odpoczywajcie i zycze szybkiej rekonwalescencji kochana
 
reklama
Dziewczyny, po 8 godzinach skurczów i męki bez postępu zawieźli mnie na CC i w tej chwili wjechałam na blok pooperacyjny. Mały ma guza bo okazało się,że miał źle ustawioną główkę przez co spierał sie jakoś czółkiem na szyjce i go blokowało. Ale po za tym wszystko w porządku. Waży 3180,ma 52 cm.
Gratuluję, jakikolwiek finisz nie był to było warto, masz już synka ze sobą :)
 
Do góry