reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Balonsbalons chodzi Ci o ten
Link do: Zestaw NUK: Laktator elektryczny LUNA+ GRATIS Podgrzewacz Thermo Rapid

Dziś rozmawiałam z inną mamą wcześniaka i ona ma go i polecała.
Ile Twój kosztuje?
Ja na razie na koncie mam 100 parę złotych. Zawsze na koniec mca wypłata była ale teraz nie będzie a wniosek o macierzyński mają czas rozpatrzyć. Jedynie 27ego 500+mi wpłynie, więc wcześniej nic nie kupię.

Widzę, że na śniadanie zjadłaś mój ulubiony serek waniliowy [emoji7]

Współczuję Ci przeprawy z chłopem i tych wszystkich nerwów.

@sasanka mój całe swoje odkładane pieniądze wydał na autko i jeszcze od syna prawie 2 tysie pożyczył także na niego finansowo nie mogę liczyć.

@Ewela2805 jak czytam o Twoim chłopie to jakbym czytała o swoim.
Dziś wrócił mój Ojciec i się pyta: jak się czuję?
A ja, że jak obita kijem bejsbolowym, zjadłam śniadanie, nastawiłam budzik na kolejne odciąganie i poszłam spać, bo doły pod oczami jak rów na marsie.
Ale też ciągle coś w domu robię i pranie, sprzątanie, gotowanie i ze starszymi dzieciakami gadam, bo mąż ich zaniedbał.
Syn na studiach chory a ten na to nic, a ja wolę go witaminą c i syropem wyleczyć niż antybiotykiem.

Ja też mam nadzieję, że jak mały wróci do domu to mój się w końcu ogarnie.


@springflower u nas nic nie mam gdzie pożyczyć.
Jakby u mnie w szpitalu nie było można dowozić mleka to chyba bym zrezygnowała z odciągania.

Mój dopiero ogarnął smoczek nuka i to przy tym się męczy i zasypia.
Przed nami jeszcze dużo nauki.

Na medele swing to mnie nie będzie stać 1100zł ponad wydać [emoji53]

@folka trafił mi się wadliwy model męża.
Jak zaczęłam do niego mówić po powrocie dziś od Matika to wyszedł do innego pokoju.
To jest zachowanie 41 latka?
Na olx boję się brać używany, bo nie wiadomo ile takie urządzenie będzie działać.

@azamazew dobrze, że młoda zaczęła się ruszać.
Ja to mam paranoję jak słyszę o ruchach dziecka w brzuchu, wracają moje wspomnienia.

@piorunem gratuluję zdrowej i dużej Michalinki :)
Dobry masz login, bo uwinęłaś się piorunem z porodem hihi


Tak to ten laktator ale juz nie pamietam tej ceny. Z tym ze ja zaplace sobie w ratach od listopada;) wiec moze to jest sposob zamow tak jak ja a zaplacisz pozniej akyrat jak bedziesz miec kase
 
Oj kochana ja mówię i jak grochem o ścianę, tzn w momencie jak mówię to słucha, mówi że będzie inaczej i wogule, ale co jak z rana na drugi dzień znowu to samo [emoji23] Walczę z tym, i staram się tyle powtarzać aż wlezie, na wszystkie możliwe sposoby, także czekam aż w końcu wejdzie mu to w krew i już będzie dobrze cały czas. Bo czasem i na dłużej niż na jeden dzień rozumie, ale zawsze wraca do poprzedniej "postaci" jak ja to mówię, także czekam aż już powrotu nie będzie i będzie tylko dobrze. Mam nadzieje ze to nadejdzie.
Oj weź i odpuść, mój mąż był taki dobry jak ja w szpitalu byłam, i po szpitalu 2 pierwsze dni. Później wróciło wszystko po staremu że tak powiem. Teraz od 2 dni jest znów dobrze i jest wyrozumiały, ale ciekawe na jak długo tym razem [emoji23]. Muszę sprzątać, i sprawy załatwiać urzędowe nie urzędowe, gotować staram się na 2 dni, startą prasowania i prania, a ja od rana u małej do wieczora. I to pretensje są. Aj, kiedyś będzie inaczej.

A jak u Ciebie ? Jak mały ? Cieszę się że wy już w domku! U mnie mała w końcu przybrała do wagi z porodu a nawet waży 1kg990 [emoji7] Niestety dalej ssać nie umie (bo tylko 4 razy ja przystawialam..) a z butelki nie proponują mi...
Muszę się popytać bo w takim tempie to ona tu do listopada będzie... [emoji24]
GRATULACJE !!! Dużo zdrówka dla Michalinki i mamusi ! [emoji8]
Mój też z takiego domu że "mama wszystko ogarnie i da radę i ZERO ale to ZERO problemu"

Bez przesady! Z waga idzie jej super, wiec niedługo wyjdziecie :) zapytaj może lekarzy czy dokaramiaja ja butelka, jeśli nie to czemu o kiedy planują. Pierś jest dużo trudniejsza niz butelka, a do wyjścia do domu wystarczy ze z butelki będzie umiała. U nas nawet 26 tyg maluszkom dawali butle i sobie radziły, wiec zawalcz o to.

@majacyr medela swing kosztuje ok 500 zl. Wiem ze to nadal dużo, ale używana mozna kupić taniej i wtedy nie wyjdzie dużo drożej.
Jak widać w każdym szpitalu są inne zwyczaje ...
 
No ja tez sie zaczynam obawiac jak to bedzie kurde jestem po raz 3 w ciazy a panikuje chyba gorzej jak przy pierwszym mnie strasznie ciagnie krocze przeszlam sie na plac zabaw z synem i siedze na lawce troche chlodno ale slonecznie
Maz tez mowil mi ze srode albo czwartek urodze zobaczymy czy sie tatusia poslucha[emoji1]

Ditta odezwij sie kochana
Ja tez sie cykam w ktorym momencie mi wody odejda czy najpierw beda skurcze i wogole jak to bedzie i wiecej o tym mysle tym szybciej chciala bym miec juz za soba a to moja druga ciaza. Ale kazda ciaza jest inna. Ja raczej cala wyorawke mam dzisiaj naszykowalam sobie ciuszki do szpitala dla dzidziolka i mialam sie ochote juz cala spakowac ale raczej zawczesnie jeszcze 34 tc [emoji848][emoji848]
 
U mnie polowiczny sukces, spakowalam torbę dla malego :) jutro pakuje siebie i czekam na werdykt gina we wtorek. Dzis caly dzien to drugie cisnienie lekko ponad norme.

Ja Wam wspolczuje dziewczyny z tymi chlopami. Mojemu czasami trzeba prosto z mostu powiedzieć o co chodzi, ale robi bez problemu. Jak teraz nie jeżdżę autem to wozi młodą i jak ja chce gdzieś jechać to wsiada i jedzie i nie gada zbytnio. Sprzata już od dawna wszystko. Dzis przelezalam caly dzien, zebralam sie z godz temy, zeby te torbe spakować, a on zajął się młoda, ugotowal obiad, psa wykapal.
Mam nadzieję, że Wasi się jeszcze ogarną.
 
Mam nadzieje że mój mąż jak urodze nie osiądzie na laurach. Teraz w domu wszystko on robi i mam nadzieje że po porodzie będzie mi pomagał. Ostatnio nawet się śmiał że jeszcze z miesiąc i będzie miał spokój ze sprzątaniem, oby to były tylko żarty. Jak narazie jest dla mnie ogromnym wsparciem.
Zrobił mi się zajad w kąciku ust. Macie jakieś sprawdzone sposoby na szybkie pozbycie się tego?
 
Dziewczyny, próbowałam nadrobić ale wyszło ponad 200 str i nie dam rady [emoji53] normalnie mam wyrzuty sumienia bo zawsze byłam na bieżąco [emoji28]
Któraś urodziła?????

Ja na szybko zdaję raport. U nas w porządku, wyszliśmy w czwartek. Dni lecą szybko, młody cały czas na piersi, niestety jakby przestał przybierać i pare razy dałam butle. Zawsze zanim daję butelkę to sprawdzam zawartość piersi, jak już nic nie leci czy jakieś 15ml tylko albo 20 i pusto a Kubuś krzyczy , że głodny dalej... wtedy mm. Niby przystawiam caly dzień na zadanie i w nocy, ale cos z produkcja mleka słabo. Wiec już po prostu walczę, żeby ją utrzymać jak długo się da, srednio wierze, że się rozkręci, tym bardziej ze zapotrzebowanie raczej rośnie niż maleje..
Starszy pięknie opiekuje się bratem, ja próbuje się ogarnąć miedzy nimi dwoma.. rożnie to bywa. Ale się staram [emoji106]
Najważniejsze, żeby dzieci były zdrowe, a reszta sie ułoży [emoji5]
Na nocnym karmieniu moze was nadrobię, bo wcześniej zasypiałam [emoji28] moze dziś sie uda. W ogole okazalo sie, ze przyjęli mnie do szpitala z ładna hemoglobiną 13, a podczas porodu musiałam stracić dużo krwi i pierwszy raz w życiu mam anemię!! 9,9!![emoji33] ładnie synek wyssal ze mnie krew [emoji5][emoji28][emoji85]
Ciekawa jestem co u was, muszę szybko nadrobić [emoji5]
 
Dziewczyny, próbowałam nadrobić ale wyszło ponad 200 str i nie dam rady [emoji53] normalnie mam wyrzuty sumienia bo zawsze byłam na bieżąco [emoji28]
Któraś urodziła?????

Ja na szybko zdaję raport. U nas w porządku, wyszliśmy w czwartek. Dni lecą szybko, młody cały czas na piersi, niestety jakby przestał przybierać i pare razy dałam butle. Zawsze zanim daję butelkę to sprawdzam zawartość piersi, jak już nic nie leci czy jakieś 15ml tylko albo 20 i pusto a Kubuś krzyczy , że głodny dalej... wtedy mm. Niby przystawiam caly dzień na zadanie i w nocy, ale cos z produkcja mleka słabo. Wiec już po prostu walczę, żeby ją utrzymać jak długo się da, srednio wierze, że się rozkręci, tym bardziej ze zapotrzebowanie raczej rośnie niż maleje..
Starszy pięknie opiekuje się bratem, ja próbuje się ogarnąć miedzy nimi dwoma.. rożnie to bywa. Ale się staram [emoji106]
Najważniejsze, żeby dzieci były zdrowe, a reszta sie ułoży [emoji5]
Na nocnym karmieniu moze was nadrobię, bo wcześniej zasypiałam [emoji28] moze dziś sie uda. W ogole okazalo sie, ze przyjęli mnie do szpitala z ładna hemoglobiną 13, a podczas porodu musiałam stracić dużo krwi i pierwszy raz w życiu mam anemię!! 9,9!![emoji33] ładnie synek wyssal ze mnie krew [emoji5][emoji28][emoji85]
Ciekawa jestem co u was, muszę szybko nadrobić [emoji5]
W końcu jakieś wieści od Ciebie! I dobrze że pozytywne [emoji8][emoji8][emoji8] Super że już wyszliscie, a z laktacja spokojnie mam nadzieję że się rozkręcić, a jak z drugą piersią? Przesyłam gorące buziaki!!!
 
Dziewczyny, próbowałam nadrobić ale wyszło ponad 200 str i nie dam rady [emoji53] normalnie mam wyrzuty sumienia bo zawsze byłam na bieżąco [emoji28]
Któraś urodziła?????

Ja na szybko zdaję raport. U nas w porządku, wyszliśmy w czwartek. Dni lecą szybko, młody cały czas na piersi, niestety jakby przestał przybierać i pare razy dałam butle. Zawsze zanim daję butelkę to sprawdzam zawartość piersi, jak już nic nie leci czy jakieś 15ml tylko albo 20 i pusto a Kubuś krzyczy , że głodny dalej... wtedy mm. Niby przystawiam caly dzień na zadanie i w nocy, ale cos z produkcja mleka słabo. Wiec już po prostu walczę, żeby ją utrzymać jak długo się da, srednio wierze, że się rozkręci, tym bardziej ze zapotrzebowanie raczej rośnie niż maleje..
Starszy pięknie opiekuje się bratem, ja próbuje się ogarnąć miedzy nimi dwoma.. rożnie to bywa. Ale się staram [emoji106]
Najważniejsze, żeby dzieci były zdrowe, a reszta sie ułoży [emoji5]
Na nocnym karmieniu moze was nadrobię, bo wcześniej zasypiałam [emoji28] moze dziś sie uda. W ogole okazalo sie, ze przyjęli mnie do szpitala z ładna hemoglobiną 13, a podczas porodu musiałam stracić dużo krwi i pierwszy raz w życiu mam anemię!! 9,9!![emoji33] ładnie synek wyssal ze mnie krew [emoji5][emoji28][emoji85]
Ciekawa jestem co u was, muszę szybko nadrobić [emoji5]
Wszystkie się tu martwiłyśmy co się dzieje, że nie piszesz. Dobrze, że się odezwałaś!
Super, że jesteście w domku i ze Jaś pomaga przy młodszym braciszku. Trzymam kciuki żeby laktacja się jeszcze rozkręciła ale nawet jeśli nie to nie koniec świata. Robisz wszystko co najlepsze dla synka [emoji4]

Mamy kolejnego dzieciaczka, tym razem dziewczynka.
Michalina- córka Piorunem [emoji6]
 
reklama
Dziewczyny, próbowałam nadrobić ale wyszło ponad 200 str i nie dam rady [emoji53] normalnie mam wyrzuty sumienia bo zawsze byłam na bieżąco [emoji28]
Któraś urodziła?????

Ja na szybko zdaję raport. U nas w porządku, wyszliśmy w czwartek. Dni lecą szybko, młody cały czas na piersi, niestety jakby przestał przybierać i pare razy dałam butle. Zawsze zanim daję butelkę to sprawdzam zawartość piersi, jak już nic nie leci czy jakieś 15ml tylko albo 20 i pusto a Kubuś krzyczy , że głodny dalej... wtedy mm. Niby przystawiam caly dzień na zadanie i w nocy, ale cos z produkcja mleka słabo. Wiec już po prostu walczę, żeby ją utrzymać jak długo się da, srednio wierze, że się rozkręci, tym bardziej ze zapotrzebowanie raczej rośnie niż maleje..
Starszy pięknie opiekuje się bratem, ja próbuje się ogarnąć miedzy nimi dwoma.. rożnie to bywa. Ale się staram [emoji106]
Najważniejsze, żeby dzieci były zdrowe, a reszta sie ułoży [emoji5]
Na nocnym karmieniu moze was nadrobię, bo wcześniej zasypiałam [emoji28] moze dziś sie uda. W ogole okazalo sie, ze przyjęli mnie do szpitala z ładna hemoglobiną 13, a podczas porodu musiałam stracić dużo krwi i pierwszy raz w życiu mam anemię!! 9,9!![emoji33] ładnie synek wyssal ze mnie krew [emoji5][emoji28][emoji85]
Ciekawa jestem co u was, muszę szybko nadrobić [emoji5]
Cieszę się, że się odezwałaś, urodziła nam @Piorunem :)
 
Do góry