reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

reklama
@LadyCaro tak z ciekawości zapytam, sok pomidorowy sami tłoczycie czy kupujesz w sklepie gotowy? Ja teraz tez piję codziennie 2 x 250ml i sklepowy wychodzi stosunkowo drogo, ale teraz nie ma zbyt dobrych pomidorów żeby wyciskac sok na bieżąco.
 
@LadyCaro tak z ciekawości zapytam, sok pomidorowy sami tłoczycie czy kupujesz w sklepie gotowy? Ja teraz tez piję codziennie 2 x 250ml i sklepowy wychodzi stosunkowo drogo, ale teraz nie ma zbyt dobrych pomidorów żeby wyciskac sok na bieżąco.
nieee, w sklepie kupujemy normalnie w kartonie. Jestem za leniwa, zeby się bawić w takie rzeczy :D
 
nieee, w sklepie kupujemy normalnie w kartonie. Jestem za leniwa, zeby się bawić w takie rzeczy :D

A czy przecier z własnych pomidorów też działa na takiej samej zasadzie? Czy np po dodaniu go do zupy traci właściwości?
Zastanawiam się no bardzo często gotuje zupy z własnego przecieru i czy może to zastąpić picie soku 🤷🏻‍♀️
 
A czy przecier z własnych pomidorów też działa na takiej samej zasadzie? Czy np po dodaniu go do zupy traci właściwości?
Zastanawiam się no bardzo często gotuje zupy z własnego przecieru i czy może to zastąpić picie soku 🤷🏻‍♀️
właśnie podgrzewanie pomidorów ogólnie i przetwarzanie ich jest dobre - takie rpzetworzone mają więcej likopenu niż surowe.
 
Czyli jest szansa że coś tam może pomagam mężowi jeśli by miał problem z nasieniem🙂 więc będę codzien mu gotować pomidorowa 🤣🤣🤣🤣
Tak jak pisze lady, likopen ma to do siebie, ze w przetworzonym pomidorze jest go więcej niż w surowym ;) dlatego warto robić np swoje ketchupy, przeciery i właśnie soki :)
Ja dostałam wyciskarkę wolnoobrotową i miałam ambicję robić w tym roku przetwory z pomidora ale niestety po weselu, wakacjach itd już było za późno na dobre pomidory 🤷🏻‍♀️ Wiec ratuję się sokiem z kartonu ;)
 
reklama
Do góry