reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Na aplikacji jednej jutro mi okres pokazuje, a na drugiej za 5 dni🤷‍♀️ oczywiście znając mój organizm to i tak sobie zrobi po swojemu, a z wykresu nic nie umiem jeszcze wyczytać. Jak nie było owu to już wolałabym zacząć nowy cykl 😂🙈.
Temperatura spadla raczej do @ u mnie dzis to samo. A ja 3 dzień mam mikro ślady różowego śluzu tylko w srodku, nawet nie po podtarciu na papierze. Ale temperatura nie kłamie i najpewniej dostane @ jutro jak w zeszlym miesiącu. A nie jak apki wskazywały 7 czy 8.11
 

Załączniki

  • Screenshot_20221108-110749_Premom.jpg
    Screenshot_20221108-110749_Premom.jpg
    140,1 KB · Wyświetleń: 34
  • 20221108_110803.jpg
    20221108_110803.jpg
    134,6 KB · Wyświetleń: 39
reklama
Niestety ale nie istnieją magiczne tabletki, które sprawiają że chora ciąża donosi się bezproblemowo. Najczęściej lekarze podają duphaston dla spokoju matki bo nie ma żadnego medycznego dowodu na to, że suplementacja progesteronu ma pozytywy wpływ na donoszenie ciąży (z wyjątkiem potwierdzonej przez ciąża niedomogi lutealnej). Często też progesteron przyjmowany bez podstaw niesie więcej ryzyka niż korzyści więc byłoby pięknie gdyby za sprawą tabletki dało się uratować ciążę, ale najczęściej to niemożliwe.
Plamienia zdarzają się w ciąży bardzo często i w wielu donoszonych ciążach również były takie epizody, ale to że ktoś donosił ciążę mimo plamień niestety nie znaczy, że to ta tabletka zdziałała cuda.
Dodam tylko, że wyjątkiem są procedury wspomaganego rozrodu. Tam często suplementacja progesteronu jest obowiązkowa.

Bo widziałam i takie pytania na Fejsie - czy ja to w ogóle muszę brać.

;-)
 
Temperatura spadla raczej do @ u mnie dzis to samo. A ja 3 dzień mam mikro ślady różowego śluzu tylko w srodku, nawet nie po podtarciu na papierze. Ale temperatura nie kłamie i najpewniej dostane @ jutro jak w zeszlym miesiącu. A nie jak apki wskazywały 7 czy 8.11
No ja jestem ciekawa na razie zero śladów okresu, nawet w środku 🤷‍♀️, wczoraj śluz jakby płodny ciekł po nogach i poczucia, że okres przyjdzie, dziś nie czuje się okresowo tak jak zawsze, ale za to rano kłócie jajnika i ciągnięcie teraz od dołu, oczywiście wszywamy sobie, że dobre objawy okresu bo inne i może wreszcie ten cykl owu zaskoczy 😂😂😂.
 
kurczę jeśli by pękło 2 dni po zastrzyku to spoko, a jak w dzień zastrzyku albo dzień po, to mam tam taki jednodniowy dziwny spadek. Możliwe, że termometr za płytko włożyłam, ale czy to ma aż takie znaczenie ?
Moim zdaniem nie, ale ja jestem laikiem w tym temacie 😪 dopiero się uczę co i jak
 
Cześć dziewczyny, ja w tym cyklu nie testuję bo skupiamy się na diagnostyce ale czytam Was regularnie.
W piątek robiłam wymaz na Ureaplasmę, wczoraj dostałam wyniki - wynik niemożliwy do interpretacji. Czy któraś z Was wie co się mogło wydarzyć? Wiem, że prawdopodobnie będę musiała powtórzyć badanie ale zaczęłam się martwić tym "niespecyficznym wzrostem drobnoustrojów"
 

Załączniki

  • IMG_2677.jpeg
    IMG_2677.jpeg
    279,4 KB · Wyświetleń: 52
reklama
Do góry