reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Też mi się wydawało, że coś kręci... bo powiedział, że ta struktura w lewym jajniku wygląda jak ciałko żółte, że biorąc pod uwagę to, że robiłam testy owu i mierze temperaturę to z dużą dozą prawdopodobieństwa ta owu była. Że w macicy ładne endometrium ok 12mm. Ale że nie robiliśmy monitoringu to na 100% nie potwierdza, bo może to niepekniety pecherzyk 😳 i żebym brała duphaston do 30dc i jak wyjdzie ciąża to najprawdopodobniej będę musiała brać dalej duphaston. Jak zapytałam czy jest sens, żebym mierzyła temperaturę skoro mam brac duphaston to powiedział, że tak... Ja jebie, mam mętlik. Kupiłam ten duphaston ale chyba nie będę go jeszcze brać. Mi sie wydaje, ze ten progesteron jest, bo cycki obrzmiale, brzuch nalany. Może za 2-3dni pójdę na progesteron z krwi i wtedy zobaczę. Z drugiej strony nie chcę być mądrzejsza od lekarza...bo musi się choć trochę znać. Nie wiem 🤦‍♀️

Gwarantuje Ci, że większość z nas jest mądrzejsze od wielu lekarzy
 
reklama
Gwarantuje Ci, że większość z nas jest mądrzejsze od wielu lekarzy
No mi się wydaje, że może to dlatego, że nam zależy na ciąży i dziecku, a oni podchodzą do tego na zasadzie 'kolejna pacjentka'. Wiem, że mój lekarz jest specyficzny, że nawet jak wszystko jest ok to on szuka jakiegoś 'ale'. Ale macie rację, że bez zbadania progesteronu nie ma podstaw sądzić w 3-5dpo, że jest niewydolność ciałka żółtego
 
Też mi się wydawało, że coś kręci... bo powiedział, że ta struktura w lewym jajniku wygląda jak ciałko żółte, że biorąc pod uwagę to, że robiłam testy owu i mierze temperaturę to z dużą dozą prawdopodobieństwa ta owu była. Że w macicy ładne endometrium ok 12mm. Ale że nie robiliśmy monitoringu to na 100% nie potwierdza, bo może to niepekniety pecherzyk 😳 i żebym brała duphaston do 30dc i jak wyjdzie ciąża to najprawdopodobniej będę musiała brać dalej duphaston. Jak zapytałam czy jest sens, żebym mierzyła temperaturę skoro mam brac duphaston to powiedział, że tak... Ja jebie, mam mętlik. Kupiłam ten duphaston ale chyba nie będę go jeszcze brać. Mi sie wydaje, ze ten progesteron jest, bo cycki obrzmiale, brzuch nalany. Może za 2-3dni pójdę na progesteron z krwi i wtedy zobaczę. Z drugiej strony nie chcę być mądrzejsza od lekarza...bo musi się choć trochę znać. Nie wiem 🤦‍♀️
Zbadaj poziom progesteronu za te 3-4 dni.

Nie bierz go, jeśli to nie będzie konieczne.
Skoro lekarz nie jest na 100% pewien, to dlaczego nie dał Ci skierowania na zbadanie poziomu proga?
Wtedy już byłby pewny.

Ja nie mogę- prościej wypisać receptę i zalecić branie Duphastonu🤦🏻‍♀️. Nawet niepotrzebnie.

Zrobisz, jak uważasz.
Ja jestem po zwariowanym cyklu, idę do gina, ale Dupka nie dam sobie wcisnąć- poziom proga był dobry, ale badałam go właśnie po owu.
 
Zbadaj poziom progesteronu za te 3-4 dni.

Nie bierz go, jeśli to nie będzie konieczne.
Skoro lekarz nie jest na 100% pewien, to dlaczego nie dał Ci skierowania na zbadanie poziomu proga?
Wtedy już byłby pewny.

Ja nie mogę- prościej wypisać receptę i zalecić branie Duphastonu🤦🏻‍♀️. Nawet niepotrzebnie.

Zrobisz, jak uważasz.
Ja jestem po zwariowanym cyklu, idę do gina, ale Dupka nie dam sobie wcisnąć- poziom proga był dobry, ale badałam go właśnie po owu.
No moim zdaniem to ta owu była, on też jest raczej pewny tylko właśnie przez to, że ma podejście jakie ma do wszystkich pacjentek, to tego nie powie. Myślę, że nawet jakby robił ten monitoring i dostal wynik progesteronu 7dpo to dalej by mowil 'z duza dozą prawdopodobieństwa' itd. Mojej kuzynce w ciazy mowi "nie mozna powiedzieć ze wszystko jest dobrze, bo nigdy tak nie jest" 😳Rzeczywiście mógł powiedzieć o zbadaniu tego progesteronu za kilka dni... Ja mogłam zapytać, ale byłam trochę w emocjach i nie zapytałam. Mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć termin w labo :)
 
Ja tez właśnie chcę odpisać, dlatego chciałabym zobaczyć cały materiał. Nie wiem czy do kogoś czułam taką niechęć jak do tego zafajdanego konusa 😒😒😒


Rozmowa na temat tego czy polki rzeczywiście nie zachodzą w ciąże bo za dużo piją. Tzn odniesienie do słów kaczyńskiego o powyższej treści.

Też odpisałam, jakbyście znalazły albo zdobyły gdzieś nagranie to też chętnie obejrzę :)

@Lili88 i @Miętusek gratulacje!! ❤️

U mnie dziś 13 dc, byłam na monitoringu i w końcu są jakieś większe pęcherzyki, 13 i 14 mm. Może któryś da radę jeszcze trochę urosnąć i się doczekam wreszcie owulacji :D
 
No moim zdaniem to ta owu była, on też jest raczej pewny tylko właśnie przez to, że ma podejście jakie ma do wszystkich pacjentek, to tego nie powie. Myślę, że nawet jakby robił ten monitoring i dostal wynik progesteronu 7dpo to dalej by mowil 'z duza dozą prawdopodobieństwa' itd. Mojej kuzynce w ciazy mowi "nie mozna powiedzieć ze wszystko jest dobrze, bo nigdy tak nie jest" 😳Rzeczywiście mógł powiedzieć o zbadaniu tego progesteronu za kilka dni... Ja mogłam zapytać, ale byłam trochę w emocjach i nie zapytałam. Mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć termin w labo :)
Ogarniaj koniecznie i dawaj znać.
 
reklama
Do góry