reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Basia, kiedy byłam w przychodni dla dzieci zdrowych 28 sierpnia, to pierwszy wolny termin na kolejną wizytę to był 1 października. Masakra.
no a teraz zagadka - gdzie iść po zaświadczenie dla żłobka, że dziecko już zdrowe? Do poradni dla zdrowych czeka się ponad miesiąc, a jak pójdę do chorych, to jest ryzyko, że znowu coś złapie. Paranoja.

A z tym niejedzeniem - to może być wina kataru. Jeśli jest go sporo, to spływa do gardła i do żołądka. A druga rzecz, że z zatkanym nosem jedzenie męczy. Ja jak mam katar, też nie mam apetytu.


Pochwalę się, że ze spaniem u nas coraz lepiej. Kuba zasypia już we własnym łóżeczku i bez kołysania, choć nadal potrzebuje mojej asysty. Najpierw muszę go wyciszyć głaskaniem po głowie, czole i rączkach, a potem jeszcze chwilę siedzieć przy łóżeczku. Sam też potrafi zasnąć, ale trwa to dłużej i najpierw próbuje wymusić moją obecność płaczem albo wyrzucaniem smoczka na podłogę. Idzie spać koło 21, je między 22 a 24 i od razu zasypia u siebie. Potem budzi się o 5-6 na jedzenie i dosypia do 7.30 - 8.30 ze mną.
 
reklama
hej
Nie było mnie tu tydzien i niestety nie mam jak was nadrobić..... zacznę od dzisiaj systematycznie się udzielać.
Małej wyszedł 3 dni temu pierwszy ząbek dzisiaj w nocy miała gorączkę 39,3!!! Była jak kaloryfer!!!! Całą noc nie spała bo płakała :( Ogólnie to z naszymi nocami jest dramat usypia mi na rękach z butlą mleka a potem się budzi okolo 00 i biorę ją do łózka trochę poprzytulam, troche polulam i zasypia ale też co 1h się budzi......Masakra!!!
 
Sylha wyobraziłam sobie Twoje smyki uciekające każde w inną stronę:-) haha :-D

Maria gratulacje dla małego!

Kruszka ja też słyszałam o tej teorii. Ponoć własnie organizm kobiety odrzuca wadliwy płód.
 
Sylha - wierz mi,że tęsknić za nim nie będę.... dzisiaj pierwsza nocna próba. Muszę być konsekwentna, muszę być konsekwetna i jakoś pójdzie,ale z nim to będzie ciężki orzech do zgryzienia.

Kruszka - ja jestem pewna,że jesteś w stanie urodzić jeszcze wiele takich kochanych, zdrowych Franusiów. Tego Ci z całego serca życzę!!!!
 
pati, oj jak ja Cię rozumiem... Mój też do niedawna tak mi się budził, ale bez powodu, a Twojej Agatce idą zęby, więc pewnie dlatego taka niespokojna.
Kruszka, to przykre usłyszeć, ze dzieciątka miały wady, ale to chyba nie znaczy, że wszystkie następne też będą chore...! Przecież macie zdrowego Franusia. Podpytaj gina jak to jest..
babyduck gratuluję usypiania :-) mój, żeby sam zasnąć w łóżeczku, musi się wyciszyć ssając mleczko z butelki i nie zaśnie jak ja jestem w pokoju...;-)
Basia, z tym lekarzem to masakra tyle czekać!! To samo babyduck. urok dużych miast pewnie... U nas na wsi zapisuję się i tego samego dnia mnie lekarz przyjmuje. Bez względu na to czy na dziecko chore czy zdrowe chcę się umówić.. Chyba, że jest dużo chorych, to wtedy lepiej dla własnego dobra przyjść kiedy indziej..
 
Dzięki dziewczyny:)
Dziś poszlam z dziećmi do lekarza i okazało się ze są lekko przeziębieni dostali syrop i preparat na katar. Teraz wszyscy śpią a ja odpoczywam. Muszę się rozejrzeć za butami dla małego tylko nie wiem czy juz zimowe? Wiem ze trzewiki będą na chwile....sama nie wiem co robić.

Taycia życzę wytrwałości :)
Pati pewnie ta przez zabki;)
Basia u ciebie też stawiam na zęby
 
Ostatnia edycja:
PatiPati- może daj małej na noc coś przeciwbólowego?Bo może te zębole ją męczą i się tak wybudza?

Maria- ja mam dla małego póki co trampki- miękka podeszwa, będzie wygodnie, a potem kupię zimowe, ale te to jeszcze poczekam, bo ma strasznie wysokie podbicie, a wolę żeby butki dobrze leżały i stopa sie prawidłowo rozwijała...

Taycia- a może wcale nie będzie tak źle :-)?

Moje od początku zasypiają same w łóżeczku, każde ma swoją przytulankę, buziak, gasimy światło i dobranoc :-D raz tylko tuliłam małego po szczepieniu jak był marudny/....
 
Ostatnia edycja:
No, moja Aga na szczęście nie ma problemów z zasypianiem i spaniem póki co. Jest małym śpiochem i tyle. Wieczorme mleczko, buziaczek i zamukamy drzwi z drugiej strony ;-)

Z zębami na razie też spokój, bo mamy 6 sztuk i na razie nie widzę, żeby coś się szykowało nowego.

Na odparzenia polevcam tormentiol czy jakoś tak. Dali mi ta maśc w szpitalu jak Aga odparzyła sobie dupke od antybiotyku i zdziałała cuda.

A mój Guciol nadal nie bierze się za chodzenie, tylko na czworakach zapiernicza jak szalona. Na 2 nogach w ogóle nie chce stać ;-(

Co do fotelika, to my już zmieniliśmy jak aga skończyła ok,. 8 miesięcy, bo nie chciała w tamtym wysiedzieć ;-)

Ja próbuję się jakos wdrożyć w pracę i łączenie obowiązków domowych z pracą. Już 2 tygodnie za mną ;-) Jest mi nieraz strasznie smutno, że tak mało widzę się z Agą i bardzo za nią tęsknię w ciągu dnia ;-( Ale niestety trzeba się przyzwyczaić...
 
A jakie macie foteliki do auta? Lenka dalej jeździ w Chicco do 13 kg, z emmaljungi już wyrosła, w kurtce może być za chwilę jej ciasno, weszłam na forum fotelikowe i widzę, że experci polecają foteliki do konkretnych modeli aut, a w naszym przypadku muszę zmieścić 2 foteliki + podstawkę
Hannos, Lenka też nie chodzi, musi nóżki wzmocnić, raczkować też nie chce, za to jeździ na pupie, trochę się podciąga rękami, a najfajniej jak dotrze do donicy z beniaminem, uwielbia babrać się w ziemi
 
reklama
Hanoos- i dobrze, bo kręgosłup jej się wzmacnia i raczkowanie bardzo wpływa na rozwój mózgu:tak::tak:, no i ty masz jeszcze spokojniejsze nerwy ;-)

BAsia- my po wnikliwym zainteresowaniu, przymierzaniu mamy maxi cosi priori- bardzo dobrze się wpasowały w nasze siedzenia, pasowały nam też chicco x-pace i recaro sport joung- te baaaardzo chcieliśmy, ale odpuściliśy ze względu na mocno wysunięte boczne zagłówki i Amelia ciągle się wysuwała,żeby wyczaić co tam brat robi...
 
Do góry