reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Pati super ze wszystko wyszło dobrze:)
U nas Igor ostatnio zrobił 3 kroczki :) jeśli chodzi o wagę to waży sobie 10,5kg
My juz w domciu i niestety na spacerki wychodzimy na dwie lub trzy godzinki i do domu. Tam to był luz od rana do wieczora na swierzym powietrzu. Oj marzy mi się dom z ogrodem:)
 
reklama
Patti , super, że badania wyszły dobrze, my dalej czekamy na ząbki, dalej nic się nie przebiło
Mariia, sporo Igorek waży, Lenka ma ok 1 kg mniej, we wrześniu idziemy na przegląd do pediatry to będę wiedziała dokładniej
No i się pochwalę, że Lenka robi kupki do nocniczka bez wpadek i często siusia do niego, za każdym razem jak zmieniam jej pieluszkę, lub widzę, że już dłuższą chwilę ma sucho, to ją wysadzam i jest siusiu, a po nocy jest tego naprawdę dużo, zwłaszcza jak się obudzi z suchą pieluszką - przed spaniem też wysadzam, a że używam wielorazowych to jest faktycznie różnica w praniu, pupcia śliczna, mimo, że nie używam kremów do pupki tak jak przy jednorazowych musiałam smarować. I fajnie, bo mała to traktuje jak coś normalnego, wie do czego służy nocnik, mam nadzieję, że to się jej nie zmieni. Ciekawa jestem, czy się uda odpieluchować przed drugimi urodzinami, Zosia nauczyła się w wieku 24 m-cy, a Zuzia 21 m-cy, tylko, że wtedy nie wysadzałam ich tak wcześnie.
A co dajecie do picia? Lenka do kanapek pije herbatkę pokrzywową, robię jej soczki typu Bobofrut, samą wodę lubi a teraz robiłam z siostrą soki malinowe na zimę i się zastanawiam czy nie zacząć dawać wodę z takim soczkiem
 
Pati super że wszystko ok:-)
Basia mój dostaje do picia tylko wodę i mleko. Może zimą jakąś herbatkę będę podawać? jeszcze nie wiem.

Tymek waży 10 kg a ciuszki kupuję na 80\86cm ale waży tyle od jakiegoś czasu i nie przybiera więcej.
 
Witajcie dziewczyny :)

Wczoraj wrocilismy z urlopu :) Dwa tygodnie laby, super :) W tym czasie do kompa zajrzałam raz, ale myslałam o Was często. Franek nie polubił kąpieli w morskiej wodzie, wiec wylegiwał sie ze mna na kocyku. Ogólonie był w doskonałym nastroju poza nocami oczywiście. Mamy ciężki skok rozwojowy. Franek zaczął w końcu raczkować, a także wspinać sie po mnie by stanąc na nóżki. Zębów brak.

Duzo naskrobałyście:) Mały mnie ciąga, wiec teraz nie nadrobię. Ale postaram się to zrobić jeszcze dziś.

Ściskam Was :)
 
Czesc Mamusie!

Ach,u mnie ostatnie noce to KOSZMAR.
Mikolaj przechodzi samego siebie. Zasnie piekne. Problem zaczyna sie w nocy,gdy masowanie pleckow, glaskanie po glowce, wkladanie smoczka do buzi nie pomaga i On chce do Mamy!!!!!!!!!

Moja wina,ze przyzwyczailam go wyciagania z lozeczka w nocy,bo ze mna zasnie w sekunde i teraz mam za swoje. Dzis nie spalam od 3.30 do 5 i w koncu obudzil Meza,ktory stalowymi nerwami go uspil. TRAGEDIA! a dzis do pracy na 7 rano :(
U Nas to i zabki i skok,bo jak nic sie nie dzieje to ladnie przesypia cale noce u siebie...egh...co za dzien.!

Kruszka - witamy w domu :tak:
 
Kruszka- super,że wypoczęłiście!!!!!!!!!

Taycia- oj to padnięta do pracy poszłaś:-( mój Kacperek odkąd wróciliśmy to ma koszmarne noce, kilka było super- dzisiejsza też:-D, ale zęby winne bo podałąm mu ibum i spał ładnie a skok też z tym,że jemu to mniej doskwiera aniżeli Ami..ale pocieszające jest to, że to ostani skok w ich pierwszym roku życia ;-)
 
A u nas bez większych zmian. Tymek śpi różnie, zarówno w dzień jak i w nocy. Już myślałam że przestawił się z dwóch drzemek na jedną ale to zależy od dnia. W nocy też czasem budzi się raz a czasem dwa:-) Chyba meczy go drugi ząbek. Staje się też coraz bardziej mobilny. Jedyny problem jest taki ze bardzo boi się hałasu-zaczyna płakać:-) taka boi dupka z niego:-D
 
A u nas też nocki nie są zbyt fajne. Młody się budzi co 2h. Co prawda ładnie sam zasypia. Ja go wyciszam pojąc mleczkiem z butli, a potem odkładam do łóżeczka, daję całusa, gaszę światło i zamykam drzwi. A on sobie chwilę gada i zasypia. Na 2 h ;-)
Zęby zębami, ale myślę, że to jest głównie przyzwyczajenie do wybudzania się na: a) jedzenie b) przytulanie c) cycka.
Cycka staram sie wyeliminować, ale na razie jeszcze zostawiłam jedno karmienie z jednego i jedno z drugiego. Oba w nocy.
Doradźcie coś na niewybudzanie się w nocy...
Od razu powiem, że próbowałam dawać wodę zamiast mleko, ale to nie działa. :no: dostaje ataku histerii.
Jest jeszcze jakaś metoda oprócz przeczekiwania? Bo to chyba nie na moje nerwy :-(
 
U nas dwie ostatnie noce Kuba spał bardzo ładnie. Nie reagowałam na pobudkę o 3, to pokręcił się po łóżku i zasnął na następne 2-3 godziny.

Za to dziś był dzień koszmarny. Pierwszy dzień w żłobku. Przyjecie wygladało tak, że wszyscy rodzice przyszli na 9.00 i po kolei oddawali dzieci. Najpierw pani zabierała wyprawkę, a potem wracała po dziecko, brała na ręce w progu i zamykała drzwi od sali. I nie było wiadomo ani jak dziecko reaguje, ani czy płacze, ani co się z nim dalej dzieje. Nic. Wróciłam po godzinie. Dostałam dziecko łkające, jakby przed chwilą skończyło płakać. Pani powiedziała, że Kuba trochę płakał, trochę się bawił, zjadł deserek i że ogólnie nie było źle.
Okropne doświadczenie.

A, a wracając do niekapków - polecam lovi360. Jest o niebo lepszy od TT!
 
reklama
U mnie też rewolucja w spaniu. Przez to, że wróciłąm do pracy, musze Age budzić o 6.45. do tej pory spała do 9.00. No i myślałam, że poprosty godziny jej się przestawia i pójdzie wieczorem wcześniej spać, żeby rano wstać (do tej pory kładliśmy ja ok. 21.30-22.00), a tu nic z tych rzeczy. Aga w dzień sobie odsypia, a wieczorem i tak nie chce iść wcześniej spać. Jeszcze teraz słysze jak gada do siebie w łóżeczku... Także tesciowa się z nią nie napracuje, bo całą moja nieobecnośc prześpi :)

babyduck dzięki za info co do niekapka. Właśnie szukam jakiegoś, bo mam 2 różne z TT i oba są do bani. Młoda nie chce z nich pić, bo trzeba odpowiednio mocno przechylić, żeby coś poleciało..
 
Do góry