reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

onanana, opalescencja białka w moczu, to jego śladowa ilość, a nawet mniej niż śladowa, może to świadczyć o zapaleniu dróg moczowych, ale wcale nie musi to być nic złego, nie przejmuj się tym, musisz za jakiś czas powtórzyć badanie, czasami białko pojawia się po gorączce, ale pewnie jej nie miałaś ostatnio.
 
Ostatnia edycja:
reklama
julieet dziękuję za Twoją opinię:* Wyczytałam, ze może to świadczyć o zapaleniu dróg moczowych ( ale też o jakimś zatruciu ciążowym), choć ja myślę że może faktycznie coś z tym moczem nie tak. :-(Ten ból z którym wczoraj byłam u gina może tez podobno być spowodowany układem moczowym, więc może faktycznie coś w tym jest:/ Poczekam, może gin się odezwie;-)
julieet rozumiem że w moczu może być jeszcze inne białko niż ten opal tak??
 
Ostatnia edycja:
napiszę cały wynik, bo j sie na tym kompletnie nie znam:
PH 7,000
Ciężar 1,020
Białko w moczu Opal
Aceton nieobecny
Glukoza nieobecna
Bilirubina Niaobecna
Urobilinogen Nieobecny
Osad:
Nabłonki - plaskie-nieliczne
Leukocyty-0-2 w polu widzenia
Inne-bakterie- pojedyncze
Mineralne- fosforany bezpostaciowe-nieliczne

Bardzo Ci dziekuję że zawracasz sobie glowę moimi wynikami:****
 
nie ma za co :-) wg mnie, wynik ten wskazuje na infekcję, ślad białka, bakterie i leukocyty, czyli to co mnie też trapi od początku ciąży, lekarz pewnie poradzi Ci brać jakieś preparaty żurawinowe, urosept, może furaginę albo inne leki, w czw się dowiem, co mi zaleci, bo sama na własną rękę nie chcę się leczyć.

Ten 'opal', to nie jest rodzaj białka, to jest ilość, czasami używa się też skrótu ślad, a jak jest go więcej, to podaje się konkretną wartość.
 
och ale człowiek nie douczony heh:zawstydzona/y: Tak mi się zdawało, ze jakieś dziwne byłoby bialko"Opal". Nigdy w życiu nie chorowałam, przez to kompletnie nie znam się na tych wszystkich badaniach moczu krwi itd. Może lekarz mi oddzwoni i coś zaleci. Ale te nasze ciąże nam mieszają w organizmach heh
jeszcze raz bardzo dziękuję i wierz mi, jest za co, bo znów bym się martwiła pół nocy.
W ogóle kochane to ja Was bardzo przepraszam, ze wpdlam dziś na forum i od razu z grubej rury o swoim moczu piszę, ale walczę cały dzien z nieszczęsną pracą i szczerze nie miałam za bardzo czasu dzis pisać. Jedynie wpadłam Was zapytac o moje wyniki, bo sie nie znam i jak zwykle się nie zawiodłam, bo znalazłam tu pomoc:tak:
Życzę Wam spokojnego wieczoru:-)
 
no już nie marudź i nie dziękuj tylko idź pisać pracę, w końcu niech Twoje dziecko ma wykształconą mamuśkę ;-);-) miłego !
 
witam wieczornie..

Padam gdzyz ostatnia godzine gralam z mezem w Wii. wiec sie boksowalismy ,gralismy w kregle , curling i jezdzilismy na nartach. Prawie zawsze on wygrywal ale ja pobilam go w kreglach. Ile to sie czlowik musi naruszac przy glupiej grze. ale jakie to zabawne.
Emy chyba ci nie zazdroszcze pogody ,bo moja optymalna temp to tak 25-27 C. Powyzej juz mam wszystkiego dosc. Dzis lezalam w ogrodzie a przez to ,ze wialo to nie bylo goraco i opalilam sie konkretnie. Teraz jestem w paski ,bo siedzilam w krotkich spodenkach i topie.

Kurcze na sprzet nie moge narzekac ,bo jestesmy po remoncie 2 miesiace i mamy wszystko nowe Whirpoola i Siemensa w kuchni. . Pralke i suszarke do ciuchow mamy Elektroluksa - i tez nie narzekam , choc te maja juz po ok 5 lat. Wszystkie te sprzety piszcza jak zakoncza prace wiec wiecznie mi cos piszczy w domu ,a ja biegam zgadywac co to tym razem.

Juz bym chciala isc do lekarza ,ale jeszcze troche. Lekarza mam w Polsce w rocznice slubu ,wiec suwaczek slubny odlicza mi teraz cas do wizyty :-)

lillydelux ja mam detektor i uzywam go na lezaco z opuszczonymi troche majtami i golym brzuchem. Nakladam dosc duzo zelu i poruszam detektkorem tak od pepka w dol. Wszedzie. Zazwyczaj slysze serdszuko po minucie ,choc dzis nie moglam ,wiec juz stres kilkominutowy ,ale fasolka sie jakos chyba obrucila i nagle bicie serduszka na calego. wyluzuj ,zrob detektor glosno i daj sobie troszke czasu. Na bank znajdziesz.

Ponkobardzo dobrze ,ze chodzicie z kims pogadac. Pewnie nie jednej z nas ,jak najbardziej wliczajac mnie w to przydalo by sie kilka spotkan z psychologiem.

andrzelika -jak tam ,doszukalas sie serduszka? Gratuluje chlopka. Ja wciaz nic nie wiem. choc dzis zakupilam tunike ciazowa, kremowe mini sztruksy rozmiar 56 i jasnoniebieski kaftanik. Wszystko w H&M wiec w miare tanie. (tutaj H&M to troche wiocha- najtanszy sklep ,-choc i tak wszyscy sie ubieraja , to lepiej nie miec ciuchow z tamtad) . A obiecalam ,ze fasolkowe rzeczy od wrzesnia. Coz ,czasem nie mnozna sie powstrzymac.

Milego wieczoru kochane
 
Dziękuję za odpowiedź winki :) a jaki masz detektor? i jak mocno go przyciskasz do brzuszka? bo ja dzisiaj już pod koniec z tej całej desperacji zaczęłam go trochę mocniej przyciskać... oczywiście nic nie bolało, mam nadzieję, że dzidzi nic nie jest... ale lekarz przyciskał jeszcze mocniej a na usg dzidzia wyglądała jakby w ogóle jej nic nie dotykało, więc chyba jest ok...
 
reklama
onanana tez mialam osad w moczu w ostatnim badaniu a w nim leukocytu z tym ze wiecej bo 5-10 oraz nieliczne bakterie. Gin uznal ze nie ma tragedi ale lepiej brac Femisept Uro. w pierwszej ciazy bralam Uromaxin i Urosept ale mialam duzoooo wiecej bakteri w moczu :-(
 
Do góry