reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Marta - jeśli chcesz wcześniej usg to idz prywatnie. Ja zapisałam sie na fundusz i wizyte mam dopiero 9 kwietnia, potem jakies 3-4 tygodnie do usg. Wiec na potwierdzenie ciąży idę też prywatnie, do tego samego lekarza (ciekawe jak zareaguje jak mu powiem ze juz jestem do niego zapisana państwowo:-D) Chociaz powiem Wam ze takie późne usg ma tez swoje plusy, bo idzie sie dopiero jak juz wiadomo w 100% ze wszystko jest ok (gdyby było inaczej już dawno by sie poroniło)

Igi - lekarz przyjmuje od 16 wiec pewnie kolo 20 sie dostane. Boje sie strasznie, chociaz ostatnio dopadły mnie takie mdłości że nie możliwe żeby było coś nie tak. Tak sobie wmawiam. :tak:

dziunka - my kiedy zdecydowaliśmy sie na pierwsze dziecko też sie zastanawialiśmy bo długo nie zachodziliśmy w ciąże, chociaz nie przejmowaliśmy sie zbytnio tym. Dopiero jak zabolał mnie ząb i poszłam go wyrwać, za 2 miesiące były już 2 kreski na teście.:tak: Tak mi sie skojarzyło z Twoimi migdałami, nieraz przyczyna jest banalna.

agage - super,czekałam na dobre wieści od Ciebie i bardzo sie ciesze. swoją drogą super lekarz robił Ci usg przez brzuch na takim etapie ciąży:-D

Inez
- też bedzie dobrze, zobaczysz.
 
reklama
Witajcie babeczki!
ja poprzednie ciąże przechodziłam mieszkając w UK i pierwsze usg miałam wyznaczone na 14 tc. gdyby nie wizyta w POlsce i pójście do lekarza to nie wiem jakby się to skończyło, bo ja byłam u lekarza w 11 tc, a ciąża nie rozwijała się od 6 tc :-( więc mogło dojść do zakażenia organizmu! tym bardziej, że nie miałam żadnych plamień! więc teraz jak zobaczyłam na teście 2 kreski to chciałam leciceć do ginki jak najszybciej, no, ale zdawałam sobie sprawę, że nie będzie za wiele widać. jak szłam pod koniec 5 tygodnia to też myslałam, że za wiele nie zobaczę, ale już była dzidzia! :-)
Marta też proponuję iść prywatnie. zobaczysz czy wszystko dobrze!

Igi, Ewelina my o tą ciąże staralismy się 2 lata! najpierw przyczyną były bakterie w nasieniu męża, potem moja za wysoka prolaktyna, a potem moja psychika! bo jak w lutym powiedziałam "dość" odstawiłam wszystkie leki, nie łaziłam na monitoring cyklu to się udało! :-)

agage he he ten lekarz robiący usg przez brzuch to się udał :-)

trzymam kciukasy za Wasze dzisiejsze usg! dajcie znać jak już będziecie po!

Miłego dzionka :-)
 
Cześć Mamuśki :)))
jak się czujecie? Ja dzisiaj całkiem dobrze, bo póki co brak mdłości, a zwykle miałam co drugi dzień więc by wypadało na dzisiaj :))
Wszystkim które widziały już maleństwa gratuluje. Niech rosną duże i silne :))) Ja nie mogę się doczekać na wizytę, bo też chce zobaczyć. W sumie ja chodzę prywatnie więc nie muszę długo czekać na wizyty. Teraz lekarz kazał przyjść 10 kwitnia, więc to jeszcze tylko 1,5 tygodnia :))
 
Dziewczyny

Mam pytanko. Czy wam lekarz zaproponował L4 zaraz na pierwszej wizycie i czy z tego skorzystałyście?
Mój gin na 1 wizycie spytał czy chcę zwolnienie dobrze się wtedy czułam wiec nieskorzystałam. Teraz mam wizytę w czwartek i ciągle sie zastanawiam czy to nie zawczeście na zwolnienie. Wzasadzie czuję sie dobrze ale po 8 godzianach w pracy (niestety przed komputerem) czuje się całkiem wypompowana.
Słyszałam też o historiach, że lekarze nie chcą dawać zwolnień nawet na prośbę ciężarnej no bo ciąża to nie choroba.
 
Sylaba ja dostałam zwolnienie od razu, nawet nie było dyskusji, ale to ze względu na to, że wcześniej poroniłam, a moja praca nie dość, że była stresująca to jeszcze czasem wymagała wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów. ja chciałam iść na zwolnienie, ginka nawet nie chciała słyszeć, że wracam do pracy, więc nam się to fajnie zgrało :-)
Wydaje mi się, że 8 godzin przy komputerze to trochę dużo! ja też siedziałam 8 godzin i bardzo bolał mnie od tego kręgosłup :-(
 
Dziewczyny

Mam pytanko. Czy wam lekarz zaproponował L4 zaraz na pierwszej wizycie i czy z tego skorzystałyście?
Mój gin na 1 wizycie spytał czy chcę zwolnienie dobrze się wtedy czułam wiec nieskorzystałam. Teraz mam wizytę w czwartek i ciągle sie zastanawiam czy to nie zawczeście na zwolnienie. Wzasadzie czuję sie dobrze ale po 8 godzianach w pracy (niestety przed komputerem) czuje się całkiem wypompowana.
Słyszałam też o historiach, że lekarze nie chcą dawać zwolnień nawet na prośbę ciężarnej no bo ciąża to nie choroba.
Cześć Sylabko!!
Mi lekarz od razu dał zwolnienie, bo miałam jakąś plame koło zarodka i bał sie, że mogę poronić. Sam stwierdził, że jeszcze się w życiu napracuję. Potem gdy sie polepszyło znowu miałam mdłości i takie tam więc juz sama chciałam zwolnienie, a teraz... Rośnie mi już brzuch, a prace mam jeżdzącą, w samochodzie i nie mam zamiaru cisnąć swojego ludzika. Także nie wroce juz do pracy. Wszyscy w koło bardzo sie ciesza, że jestem w ciaży i tylko słysze że mam sie oszczedzać. Także pomysl nad tym...
 
Cześć dziewczyny. :-)
Ja byłam wczoraj na swojej 2 wizycie i jak narazie wszystko jest ok. Z ostatniej @ wynika, że powinnam być w 7 tc ale z badania wynikło, że jest to ciaża bardziej zaawansowana ok. 10-11 tc. W czwartek mam usg wiec wszystko sie wyjaśni. Jeśli okaze się, że to jest wieksza ciąza niż wynika z @ to będe musiała opuscić wasz portal listopadówek. :-( i dołączyc się do dziewczyn z października.
Życze wszystkim przszlym mamusia duzo siły i radości. Pamiętajcie, że wasz dory humor udziela sie waszym maluchom.
A oto mój brzuszek, już troszke spory jest. :tak:
 

Załączniki

  • Zdjęcie0083.jpg
    Zdjęcie0083.jpg
    9,8 KB · Wyświetleń: 52
reklama
eyse no to super ze u ciebie wszystko dobrze! I fajnie, ze masz szansę na dwójkę dzieci za jednym razem:tak:Brzuszek rzeczywiście masz spory!! Ale nie opuszczaj nas!! Ja w pierwszej ciązy z pierwszych usg też mi wychodziło, że ciąża jest starsza o ładne parę tygodni niż wynika z miesiączki, a kolo 20 tygodnia się unormowało. Mi gin powiedziała, że jednak data porodu z okresu jest bardziej prawdopodobna niz pomiar usg, i tak się stało urodziłam dwa dni przed terminem z miesiaczki wiec mam nadzieję ze zostaniesz z nami:)

Sylaba, idź na zwolnienie i się długo nie zastanawiaj.:tak:Ja pierwszą ciąże przepracowałam do 8,5 miesiąca i wiecej tego błedu nie popełnie...też jestem na razie na zwolnieniu, a jutro się okaze do kiedy na nim zostanę.....chciałabym, żeby to było jeszcze 7 miesięcy:baffled:
 
Do góry