reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Wokół tej latarni była po prostu barierka, w którą przywaliłam, ale nie poczułam i odjechałam :rolleyes:

Hehe nieźle :-)

Super wieści! Oby tak dalej :-)


Ja od razu miałam 75 g. Masakra to badanie. Dziś odebrałam wyniki. na czczo 77 po dwóch godzinach i 75 g glukozy - 137. Niestety nie mam norm podanych i nie wiem czy to drugie jest dobre.
Poza tym morfologia ok, mocz ok poza fosforanami (nie wiem co one oznaczają). I niestety wynik HBS - wątpliwy - miałam dziś pobierana jeszcze raz krew. Pielęgniarka mówiła, że nie mam się czym martwić , bo często taki wynik w ciąży wychodzi i trzeba dokładniej sprawdzić, ale ja już się boję.

Butterfly tak wogóle to pytały o Ciebie dziewczyny ze "Staraczek i wątpliwości" :-)
Może wpadniesz i zrobisz im niespodziankę jakims postem :-)
 
reklama
No jjestem po usg 3d. niestety czekalo nas rozczarowanie, bo raz że Michas sał w najlepsze, a dwa, ze spał zwiniety w kłebuszek - buźkę zaslonił prrzedramionkami, a brzuszek podciągniętymi nózkami. W rezultacie pooglądaliśmy sobie tylko pięknie ulozone raczki i nózki w jedne lini, łokietki i kolanka :dry: szkoda mi, no ale cóz tak bywa. Na kolejne już raczej nie pójde, bo to jednak sporo kasy. Ale na zwykłym przynajmniej sobie troszkę pooglądałam. Musze gdzies znaleźć te oznaczenia z usg, bo na razie nic nie rozumiem z ttych pomiarów, bo oczywiśce jak lekarz tlumaczył to ja się gapiłam w ekran i rejestrowalam tylko to, ze jest dobrze. Dzidzia dużą 1123 g :-D no i wiekiem odpowiada średnio 28 tc. Przewidywany ttermin porodu z usg .... uwaga 29 października :szok: to prawe 2 tygodnie wczesniej, prawie zaraz :-)
A lekarz obbejrzał ta moja krzywa i powiedzial, ze nie jest najlepsza, ale po pomiarach powiedział, że jesli będę mocno pilnowała diety jest szansa, że dzidizai nie urosnie aż tak wielka, by konieczna była cc. TO jest dopiero mobilizacja!!!! Od dziś pase sie sałatkami
 
Prawo jazdy mam od 10 lat, nigdy żadnej stłuczki, kolizji, nic (a jeździłam na długich trasach, np. z Danii do Polski). Za to ostatnich kilka miesięcy to jakaś masakra. Coraz rzadziej siadam za kierownicą bo coraz bardziej się boję. Kilka tygodni temu pojechałam do sklepu, zaparkowałam, zrobiłam zakupy i wróciłam do domu. Na drugi dzień pojechałam znowu do tego sklepu, zaparkowałam w tym samym miejscu co poprzednio (przy latarni) i zakupy. Wychodzę, patrzę, a pod latarnią leży reflektor. Jakoś tak odruchowo podniosłam i sobie myślę, że może do mojego auta by pasował. Patrzę, a ja nie mam reflektora !! I dopiero wtedy się skapnęłam dlaczego jakiś facet dzień wcześniej jak odjeżdżałam to się głupio patrzył na mnie. Wokół tej latarni była po prostu barierka, w którą przywaliłam, ale nie poczułam i odjechałam :rolleyes:
To na pewno hormony ;-) Ja ostatnio pod supermarketem zaparkowałam w zupełnie innym miejscu niż zawsze, zrobiłam zakupy i po zakupach chciałam wsiąść do "swojego" auta. He..., poszłam w miejsce w którym do tej pory parkowałam, stało tam srebrne auto i próbowałam je otworzyć pilotem, stałam tak przy nim chwilę zanim skapnęłam się, że to nie moje auto. Masakra:zawstydzona/y:, jaka ja jestem ostatnio zakręcona.
 
Super wieści! Oby tak dalej :-)


Ja od razu miałam 75 g. Masakra to badanie. Dziś odebrałam wyniki. na czczo 77 po dwóch godzinach i 75 g glukozy - 137. Niestety nie mam norm podanych i nie wiem czy to drugie jest dobre.
Poza tym morfologia ok, mocz ok poza fosforanami (nie wiem co one oznaczają). I niestety wynik HBS - wątpliwy - miałam dziś pobierana jeszcze raz krew. Pielęgniarka mówiła, że nie mam się czym martwić , bo często taki wynik w ciąży wychodzi i trzeba dokładniej sprawdzić, ale ja już się boję.

Ja tez nie wiem jakie są normy jeśli chodzi o spalanie glukozy dla ciężarnej. Ale myślę, że nasze wyniki są o.k., bo jeśli dla zdrowego do 160 norma, to czemu dla ciężarnych miałoby być inaczej, przecież ciąża to nie choroba;-)
 
HEJ DZIEWCZYNKI!!!!
Moznaby zakrzyknac Victoria i nie chodzi tu wcale o nasza corunie. Po wczorajszym kontrolnym usg wielka ulga.
Lezenie non stop i picie 4 litrow plynow dziennie faktycznie pomaga - poziom wod plodowych wrocil do normy, Viki ma
w czym plywac, a przede wszystkim moze sie dobrze rozwijac. Nasz kolosek wazy juz caly kilogram!!! Podczas usg
dzidzia otwierala i zamykala buzie polykajac wody plodowe. Smialismy sie, ze to ona skubana pewnie je tak wypija.
Myslalam, ze teraz bede mogla wreszcie wstac, ale niestety lekarze stwierdzili, ze skoro sa efekty to trzeba
kontynuowac i mam lezec i pic jeszcze minimum 9 tygodni. Jesli wszystko bedzie szlo tak, jak do tej pory to mimo
nocnych skurczow dotrzymam do daty porodu. Czego i wam i waszym szkrabom zycze.

GRATULACJE! Jeszcze tylko chwila i już :) malutka kochana i duuuuuuża - choć nadal każdy dzień na wagę złota :) Trzymajcie się!

Mam neta wiec pisze ;-) Jestem w Holandii dzisiaj q Amsterdamie w kafejce. Straszny upal, ale naprawde jest pieknie i warto bylo :tak: Zwiedzilismy z mezem juz prawie cala Holandie i najpiekniej jest na polnocy - am gdzie mieszkamy. Juz jutro powrot do Polski...

Super super :) - tam to nie problem - autostrady - ale w Polsce dziura na dziurze więc dużo odpoczywajcie po drodze!

Robiłam dziś krzywą cukrową, masakra jak dla mnie, myślałam, że to pikuś, a to ohyda!!!!!! prawie pod koniec ą zwróciłam-ble!!!!
Jutro odbieram wynik, ale ja go już w zasadzie znam, bo mój brat jest od dwóch lat chory na cukrzycę i mam glukometr w domu, zaraz z przychodni przyjechałam do domu i on mi sprawdził, wynik 147 godzina po. Czyli jak mi to powiedział DOBRY, bo zdrowy człowiek normę ma do 160, ale teraz pytanie jaką normę ma ciężarna????

Ciężarne mają niższe normy bo dzieciątko powinno brać glukoze z naszej krwi dlatego są takie: na czczo od 65 do 90. po 50g i 75g glukozy od 70 do 140 (ale niektórzy upierają się przy 120). Ja musze trzymać po jedzieniu *2h) do 120.
 
reklama
Hehe nieźle :-)



Butterfly tak wogóle to pytały o Ciebie dziewczyny ze "Staraczek i wątpliwości" :-)
Może wpadniesz i zrobisz im niespodziankę jakims postem :-)
Czasami podczytuję dziewczyny ze Staraczek chyba z sentymentu, ale tam tyle nowych - myślałam, że już mnie nikt nie pamięta. Odezwę sie u nich na pewno. dzięki za wiadomość.
Ja tez nie wiem jakie są normy jeśli chodzi o spalanie glukozy dla ciężarnej. Ale myślę, że nasze wyniki są o.k., bo jeśli dla zdrowego do 160 norma, to czemu dla ciężarnych miałoby być inaczej, przecież ciąża to nie choroba;-)
Też mam taką nadzieję.
Ciężarne mają niższe normy bo dzieciątko powinno brać glukoze z naszej krwi dlatego są takie: na czczo od 65 do 90. po 50g i 75g glukozy od 70 do 140 (ale niektórzy upierają się przy 120). Ja musze trzymać po jedzieniu *2h) do 120.
Kurczę, mam nadzieję, że gin nie będzie kazał powtarzać tego ohydnego badania.

Miłego dnia
 
Do góry