reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

co do owiniecia pepowina to u nas tak samo ... tetno zanikalo przy partych no i szybko na CC ! gdy wyjmowali Pawla powiedzieli mi ze 2 razy wokół szyji owiniety był ... a w domu na karcie wypisowej ze reke i noge miał ... moze bali sie ze cos wyjdzie nie tak a na CC pozno sie zdecydowali :| .... a no i z 3 miesiace temu kobiecie tez zanikało <u nas w miescie w szpitalu> przy porodzie tetno u dziecka ... i lekarz kazał SN i co...? zmarło :| wyszło juz martwe ;/

co do DDTVN zadnej nowosci sie nei dowiedziałam :/

dzis w Warszawie EKO szafing :) zazdroszcze :) mozna isc i powymieniać sie ubraniami dla dzieci i dla siebie szkoda ze u mnie nic nie takiego nie ma :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej
Jak czytam te historie ze dziecko w trakcie porodu zmarło bądź ma porażenie mózgowe tylko z winy lekarzy bo przez 9 msc wszystko było w porządku to mam łzy w oczach i dziękuję Bogu za zdrowego Synka! Ja mimo ze rodziłam wszystko miałam pod kontrolą ;p i wypatrywałam jakie tętno ma mały, i jak mocno krwawiłam pytałam się czy to nie Vasa Previa itd. byłam głupio-mądra podczas porodu i każdy się pytał skąd ja takie rzeczy wiem.
My tez znamy ludzi, którzy mają Synka z porażeniem mózgowym bo w trakcie porodu coś wyszło nie tak. To straszne, tragiczne i okropne - nosić zdrowe maleństwo przez 9 msc a na koniec , eh...

Nareszcie remont ruszył z kopyta. Przyszedł majster z pomocnikiem Synem i zabierają się za pokój małego.
Przeraża mnie wizja topniejącego konta, już pojechał na chwilę do sklepu i na pierdoły wydał ok 700 zł. Zlecił listę kolejnych zakupów ;/

My wczoraj z rana wyskoczyliśmy do W-wy po zakupki, mały został z babcią, nie było nas 4h.
Kupiliśmy kombinezon Cocodrillo 2 częściowy małemu (drogo jak cholera, do kompletu czapkę i szalik), piłki 100 szt do basenu, zabiezpieczenia do szafek, rondo kompielowe na głowkę, smoczek TT do kaszek (ale ma ogromną dziurkę, może przez sen się z nim "zapoznamy"), zakupki po uszy w Realu, ja zakupki w Reserved pełna torba i do domku. Jak ja kocham zakupy!!!!! ;P

Dziś piękny dzień. Małego wsadziłam do łóżeczka i chyba zasnął. Znowu sam!!! Jednak nad naszym pokojem jest remont więc pewnie długo nie pospi bo Pan zaczyna wiercić itd.


Lecę robić zupkę dla małego, buraczkową.

Aha-mieliśmy dynię wielką, część pokroiliśmy w kostkę i do zamrażarki, część mąż pokroił w kostkę, do garnka wrzucił, rozgotował, zblenderował i do pojemniczków na lód, a potem do torebek. Fajna sprawa, wrzuca się potem kosteczki do zupki a podobno dynia ma więcej witaminki C niż cytrynka. Z kabaczkami i innymi dziwczymi rzeczami zrobiliśmy to samo.

Miłego dnia dziewczynki!!!
 
dziunka, a nie mogla zarzadac zbadania przez lekarza????

Ona młodziutka, 19 lat, kazałam jej jechać jeszcze raz z mamą albo nawet ze mną i porządnie babę opierdzielić. Czy to zrobiła nie wiem...

Kingula az serece sie kraja jak to sie czyta :(

Dziunka super ze pralke macie;) a no i dziwne !! moze niech wybierze sie do innego szpiatala ??

U nas w sumie to jedyny szpital....

Kingula, wspolczuje takich wiesci, ale dobrze, ze to juz zostalo wykryte, nie bedzie zaskoczenia po porodzie, tylko lekarze beda sie mogli przygotowac...

Dziunka, ja bym tak tego nie zostawila, domagala bym sie lepszego badania..... moze jakis inny lekarz i wizyta na szybko z dokladnym badaniem?


A z innej beczki - nie wiem w ktorym temacie zapytac, wieec pisze tutaj....
Tomiemu juz sie pokazaly gorne jedynki - jakos ok 2mm jest na wierzchu...... no i sie podlamalam...... miedzy nimi jest jakies 4mm przerwy :( nastepne zabki je zsuna chociaz troche razem? Miala ktoras z Was tak z zabkami? No bo takaaaa dziura to juz nie przelewki beda :/ ;)

Przerwy są normalne na początku ;)



Dzięki dziewczyny za rady, zadzwoniłam do niej , dziś ma niby wizytę u lekarza. Ale wkurzyła mnie mocno, bo już kiedyś zapisała się na NFZ do lekarki, która jest beznadziejna, nawet ją u nas ze szpitala wyrzucono, a mnie tak załatwiła jak byłam w ciąży z Julią że musiałam mieć zabieg w szpitalu. I mówiłam jej żeby poszła gdzieś prywatnie, inne koleżanki mnie poparły, ta mówi że ok, zapisze się gdzieś indziej. A tu nagle mówi mi że od 20.08 nie była u lekarza bo jej ginka miała urlop!!! I nawet prywatnie nie poszli, bo twierdzą że lekarze jak się im płaci to oszukują...ciemnota cholera jasna! Poweidziałam swoje, dalej umywam ręce, ich sprawa!


ASIA ZROBIŁA WCZORAJ DWA MAŁE KROCZKI!!!! SAMIUŚKA!!!
 
Witajcie ja znowu znikłam, bo mojej chorobie rozchorował się mąż. O matko co to było ile miączenia itd. dobrze, że już wyzdrowiał bo bym oszalała. Idę nadrabiać. Mam nadzieje, że mnie pamiętacie.
 
My po wizycie. Młody padł ze zmęczenia i śpi ;-) ja wcinam drożdżóweczkę. U nas piździ okropnie!!!!!
Dziunka gratki!!!!:tak:
co do Twojej kuzynki (?)- wiek nie ma nic do tego. Powinna sie wyklocic o badanie i koniec.To dla jej dziecka ważne!!!!!
 
hej laseczki!

mnie sie wlasnie nastroj poprawil bo poltora tyg poszukiwan w koncu znalazlam aparat....... uffffffff....tak go schowalam przed Amelka, ze samam znalesc nie moglam:-D juz mialam powaznego stracha, ze przepadl i ktos go dmuchnal bo czasem np jak ide na spacer to zabieram itp a za nic w swiecie nie moglam sobie przypomniec gdzie go mialam ostatni raz.....

gratki dla Asiuli....co do ciazy i lekarzy to ja jesli juz bedzie drugi brzdac to tez bede 2 razy madrzejsza....:tak:
 
My po wizycie. Młody padł ze zmęczenia i śpi ;-) ja wcinam drożdżóweczkę. U nas piździ okropnie!!!!!
Dziunka gratki!!!!:tak:
co do Twojej kuzynki (?)- wiek nie ma nic do tego. Powinna sie wyklocic o badanie i koniec.To dla jej dziecka ważne!!!!!

Owszem, racja, mi chodziło raczej o to że ona młoda i nie zdaje sobie sprawy. A tym bardziej nie daje sobie przegadać. Ja powiedziałam co myślę, mam czyste w związku z tym sumienie, reszta w jej rękach.
 
Za chwile w ddtvn -co zrobić zeby dziecko przesypialo cała noc

Zdaj relacje co tam mowili - nie mam TVN:(

Witajcie ,
my zaraz znikamy do pediatry na szczepienie:tak: dam znac ile ten mój klops wazy- obstawiam ze 12 kg:-D:-D:-D (...)

I co??? Jak po wizycie? Ile wazy?

Ona młodziutka, 19 lat, kazałam jej jechać jeszcze raz z mamą albo nawet ze mną i porządnie babę opierdzielić. Czy to zrobiła nie wiem...(...)
ASIA ZROBIŁA WCZORAJ DWA MAŁE KROCZKI!!!! SAMIUŚKA!!!

No ale przeszly jej skurcze i przestaly sie saczyc wody? Chyba tak jesli taka wyluzowana jest...?
Jak ja pojechalam jak mi odeszly wody (a polecialo od razu duuuzo), mialam na dzien dobry badania wod plodowych, plodu (usg), moczu (hehe sama nie wiedzialam czy sikam czy to wody leca), podlaczyli mnie zeby obserwowac tetno dziecka. Dziwie sie naprawde, ze tak ja puscili do domu bez sprawdzenia ile tych wod zostalo, czy nie ma infekcji zadnej itp. Tym bardziej ze miala te skurcze...Wiadomo, czasem sie trafi na lekarza-idiote i trzeba szukac dalej.
Pisz jak cos bedziesz wiedziala.

Acha i gratulacje pierwszych kroczkow Asi!!! My wciaz czekamy, mala chodzi za raczki albo przy meblach, albo za jedna raczke sie trzyma, ale zeby poszla sama to mysle ze jeszcze kilka tyg...

Brawo Joasia :-)
mój walnał big kupe ,trzeba było lecieć do wanny myć pupala...ach łobuz:D

Haha, zdarza sie:) U nas sie zdarza, ze jeszcze wsadzi cala noge w pelna pieluche i ucieka taka umazana po lozku to w ogole cyrki:)


My sie cycjemy i drzemiemy, niestety nie moge jej odlozyc bo co jakis czas szuka cyca i by sie wybudzila od razu:)
Planow na dzis nie mamy - taki dzien lajtowy, slonko swieci, mamy 14st. wiec pewnie pojdziemy na plac zabaw:) No i znow pomyslu brak na obiad - dla malej rybka ze sloika wiec moze i dla nas rybe zrobie jakas. No i musze odkurzyc bo po tych urodzinkach okruchow kupa na podlodze a jak wstanie moj odkurzacz to dopiero bedzie sie dzialo hehe.

Przerobielam reszte watkow i juz wiem:
Co powiedzieli w TVN (dzieki Ilona:)
Ile wazy twoj synus Martolinka:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
No ale przeszly jej skurcze i przestaly sie saczyc wody? Chyba tak jesli taka wyluzowana jest...?
Jak ja pojechalam jak mi odeszly wody (a polecialo od razu duuuzo), mialam na dzien dobry badania wod plodowych, plodu (usg), moczu (hehe sama nie wiedzialam czy sikam czy to wody leca), podlaczyli mnie zeby obserwowac tetno dziecka. Dziwie sie naprawde, ze tak ja puscili do domu bez sprawdzenia ile tych wod zostalo, czy nie ma infekcji zadnej itp. Tym bardziej ze miala te skurcze...Wiadomo, czasem sie trafi na lekarza-idiote i trzeba szukac dalej.
Pisz jak cos bedziesz wiedziala.

Acha i gratulacje pierwszych kroczkow Asi!!! My wciaz czekamy, mala chodzi za raczki albo przy meblach, albo za jedna raczke sie trzyma, ale zeby poszla sama to mysle ze jeszcze kilka tyg...

Była dziś u ginki i ma leżeć cały czas w domu. Dziwię się baaaardzo że jej na patologi nie położyli....może nie ma miejsc.
 
Do góry