reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

nie, to jest pomimo becikowego, mówie Ci, że juz mam sprawdzone bo siostra dostała becikowe niezależnie od tego i to i to

To jest dziewczyny chyba jakaś taka forma zasiłku od gminy - samorządowa, czy jakoś tak, niezależna od państwa, czytałam o czymś takim, ale nie jestem pewna czy to właśnie to. Tylko, że nie każda gmina go daje, zależy od urzędu. Warto się zorientować :)
 
reklama
Iwonko zabij mnie ale o 500+ malo wiem bo od lutego bylam na l4 a szał na to zaczal sie później. Nie wiem czy to sie dzieli na okresy czy jest przyznawane do ukonczenia 18 roku zycia. I podejrzewam ze dochody za 2014 ale z uwzględnieniem sytuacji obecnej - zawsze jest brana pod uwage sytuacja obecna
 
Ja dlatego też tego nie wykluczam i zdaję się na lekarza. Wolałabym, ale nie za wszelką cenę, wiadomo :)

Tak, myślę, że wiele z nas poszło na l4 po 10tym tygodniu.

Czy dobrze zrozumiałam, że to drugie świadczenie, o którym pisze Iwona to kryterium jest dochód 600zł/osobę?
tak, tam niestety jest niskie kryterium
 
To jest dziewczyny chyba jakaś taka forma zasiłku od gminy - samorządowa, czy jakoś tak, niezależna od państwa, czytałam o czymś takim, ale nie jestem pewna czy to właśnie to. Tylko, że nie każda gmina go daje, zależy od urzędu. Warto się zorientować :)
własnie trzeba popytac bo niejestem pewna czy to jest rozporządzenie krajowe czy samorządowe, ale w łódzkim jest, Wielkopolsce też no i moja siostra z Dolnego Śląska i tez ma, więc są szanse:)
 
BasiaJulia kazdenu sie nalezy pd warunkien ze zalapiesz sie na zasilek rodzinny i dziecko nie ukpnczy roku. Nie wazne czy to gmina malutka czy miasto spore. Kiedys jeszcze byl dodatkowy tysiac o tym o ktoryn ty piszesz jak miasto bogate, ale u nas czegos takiego nigdy nie bylo :)
 
Iwonko zabij mnie ale o 500+ malo wiem bo od lutego bylam na l4 a szał na to zaczal sie później. Nie wiem czy to sie dzieli na okresy czy jest przyznawane do ukonczenia 18 roku zycia. I podejrzewam ze dochody za 2014 ale z uwzględnieniem sytuacji obecnej - zawsze jest brana pod uwage sytuacja obecna
MI przyszła decyzja do września bodajże 2017 roku (tzn roku jestem pewna a miesiąc muszę sprawdzić) na 500+
 
To jest dziewczyny chyba jakaś taka forma zasiłku od gminy - samorządowa, czy jakoś tak, niezależna od państwa, czytałam o czymś takim, ale nie jestem pewna czy to właśnie to. Tylko, że nie każda gmina go daje, zależy od urzędu. Warto się zorientować :)
o widzisz Julka Ci już odpowiedziała:) ja to mogę gdybać jedynie
 
Dziewczyny urodzenie dziecka czyli dodatek do zasilki rodzinnego(dodatkowe 1000zl oprocz becikowego) nalezy sie kazdemu kto lapie sie na zasiłek rodzinny. Pod warunkiem ze mamy zaswiadczenie od lekarza i dziecko nie ukonczylo roku. Bezcwzgledu gdzie mieszkacie. Jak otwórzcie wniosek to bedzie to widnialo jako jeden z pierwszych dodatkow ktore nalezt zakreslic w kwadracik :)
 
reklama
Do góry