reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Lizzy tez wolalam porod sn, aledla dobra dzieckpla zdecydowalam sie na cc. Chociaz jak mnie wezmie do terminu cc to watpie zeby mi zrobili cc..pepowina wokol szyi teoretycznie nie jest wskazaniem do cc
 
reklama
Poruszę jeszcze jeden temat,bo możecie nei wiedzieć a opieka społ. nie informuje o tym. DZiewczyny nie wiem czy wiecie ale jeśli po urodzeniu wystąpicie o zasiłek rodzinny (te które mogą) to piszcie też od razu o wypłatę jednorazowego zasiłu na rzecz urodzenia dziecka. Jest w kwocie 1000zl. Mało kto o nim wie a rzadko kiedy opieka się nim chwali. On przepada jak nie złożycie od razu na niego wniosku przy skladaniu o zasiłek rodzinny, nie działa wstecz i jest pomimo becikowego. Dostaniecie i to i to. Mnie poinformowała siostra a ją koleżanka. Siostra już dostała, więc źródło wiarygodne ale niestety dostępne tylko pocztą pantoflową i jak zaczęłam grzebać w necie to rzeczywiście jest to w rozporządzeniach . Link do: Zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego - Centrum Świadczeń Socjalnych Łódź
 
Nieufna dziwne ze cie wypuścili...u.mnie mowili ze nawet jak bedzie sluz podbarwiony krwia to zeby przyjechac. W kazdym badz razie skoro masz bole i krew to pewnie urodzisz niedlugo no i powinni cie zostawić .
nO to nie jest takie pewne skoro mnie wypuścili z bólami, rozwarciem 1,5 cm i zapisanymi na ktg skurczami
 
Nieufna dziwne ze cie wypuścili...u.mnie mowili ze nawet jak bedzie sluz podbarwiony krwia to zeby przyjechac. W kazdym badz razie skoro masz bole i krew to pewnie urodzisz niedlugo no i powinni cie zostawić .
Nie zostawiają u mnie.

Needi, no przeciąga się lekko, ale szału nie ma.
Mnie natomiast brzuch napierdziela.....
 
Iwonka kochana ten zasilek czyli dodatkowe 1000 zl przysluguje do roku czasu od urodzenia dziecka. U nas jezeli ktos skladal o zasilek rodzinny i nie zaznaczyl tego a ktoras z przyjmujacych nie zauwazyla to dzwonilismy zeby.przyszli i zlozyli tylko ten glowny wniosek i zaznaczyli tam ze chca urodzenie dziecka, tak samo jak do becikowego jest potrzebne zaswiadczenie od lekarza ze jest sie pod opieka od min.10 tygodnia ciazy a urzedowo takie zaswiadczenie jest wazne miesac i sklada sie jeden oryginal a one sobie kopiuja w urzedzie. My rodzimy w lipcu wiec do zasilku rodzinnego beda brane dochodzy za 2014 z uaktualnieniem sytuacji obecnej. Jezeli ktos sie nie zalapie to od listopada beda brane dochody juz za 2015 rok i pomimo ze minie 4 miesiace to nadal mozemy zlozyc o ten dodatkowy 1000 pamietajac zeby miec swieze zaswiadczenie od lekarza
 
Iwona35 z tego co wyczytałam z tego linku to to jest właśnie becikowe. Musisz mieć zaświadczenie od lekarza że byłaś u niego przed 10 tyg, złożyć wniosek do ukończenia pierwszego roku... nic jak becikowe.
 
Dla mnie te siateczkowe majtki po cc były bardzo przydatne przez kilka pierwszych dni. Nie uciskaja rany. I miałabym w nosie przykaz, że niewolno. Jeszcze nie słyszałam o przypadku żeby kobietę z korytarza lekarze sciagali na badanie. Chyba, że jakaś exclusive opieka, że w każdej chwili może ktoś z personelu podejść i badać. Bo tak normalnie to tylko badanie w czasie obchodu na sali albo po wezwaniu do gabinetu lekarza. To zawsze jest czas żeby się przygotować i ewentualnie je zdjąć..
A pępek psikałam oct octeniseptem i trochę czyscilam patyczkiem i bardzo szybko odpadł..

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja niedługo muszę zajść do urzędu spytać się czy wolą żebym wniosek na 500+ złożyła przez internet czy papierkowo. U mnie zacofanie to niech powiedzą. Mam zamiar szybko to złożyć a co;-) ;). Od razu druki na becikowe, bo teraz to chyba już się zalapie.
 
Becikowe to jest co innego bo to przysluguje jak dochod nie przekracza 1920 z czyms na osobe a zasilek rodzinny i ten dodatek ktory sie nazywa urodzenie dziecka i wynosi tez 1000 to dochod nie moze przekroczyć cos kolo 600 zl na osobe,juz dokladnie nie wiem bo w zasilkach rodzinnych z jakies 3 lata nie siedze, teraz mam dłużników alimentacyjnych, to jest dopiero ciekawe ;P
 
reklama
Nieufna, ja bym sprawdziła, czy wszystko ok w szpitalu. Moje 2 koleżanki tak miały, że zaczęły krwawić i niedługo urodziły :) jedna za 3 dni, druga za tydzień, ale obie zostały w szpitalu.
 
Do góry