reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

wmazur1988, trzymaj się! Aleś sobie spacer zrobiła :) Teraz to ty sobie odpoczywaj pod koniec ciąży zwłaszcza jak nic nie boli i czujesz się świetnie! Wiem po sobie, że wtedy to najłatwiej przesadzić. Może cię takie bóle po spacerze złapały, a może od nerwicy tego nie wiem.. ale jakby nie było - ODPOCZYWAJ i spróbuj się zrelaksować! :) Trzymaj się!

BasiaJulia, ja chyba od początku ciąży przerobiłam na YouTube te filmiki :p Nadaj mądrzejsza nie jestem, ale jak się naoglądałam, to mniej trudna opieka się wydaje nad dzieckiem.

Doris:-)
Trzymaj się!

Rano jak co dzień z mężem ręka w ręke szliśmy do pracy - ja się toczyłam pingwinim stylem z wielkim brzuchem, a on dreptał małymi kroczkami obok. I tak idziemy, idziemy... a ten nagle zaczyna się się uśmiechać łobuziarsko. No to pytam, co go tak bawi. Najpierw, że nic, nic.. a potwiem powiedział, że jak spojrzał na mnie to pomyślał, że: "Przybrałam w końcu swoją ostateczną formę. Metamorfoza zakończona". Nie wiem skąd mu się to wzięło, może w internetach się jakieś fantastyki naoglądał, ale uśmiałam się.. :rofl2:
 
reklama
Na kiedy masz termin? Czyżby tak jak ja?;)
20/21 lipiec a ty?
Dziewczyny to i ja dziś tycke ponarzekam. Czytam Was codziennie ale mało sie wypowiadam za to dziś juz siła wyższa [emoji853] Miałam taka noc,ze myslalam,ze chyba umrę zaraz[emoji853] wczoraj zrobiłam sobie spacer do sklepu po resztę kosmetyków itp.bo jak ja nie kupie to maz raczej nie pojedzie a jak pojedzie to kupi nie to co trzeba wiec moj spacer z aplikacja endo.5.5km w drodze powrotnej zaczęło łac wiec wrocilam cała mokra[emoji853]Wieczorem miałam straszny ból pleców az jie mogłam wytrzymać żaden masaż,leżenie czy siedzenie nie pomagało wiec o 20polozylam sie spać.W nocy dostałam skurczy ale nieregularnych i po chwili zaczelambolec mnie tak klatka,ze oddychać nie mogłam piłam wodę,usiadłam,pospacerowalam,wentylowalam sie przy oknie,zjadłam renne i nic No dramat 2godziny takiego bólu [emoji26]Na początku ciazy lekarz stwierdził u mnie nerwice ciążowa bo tez miałam takie bólu ok7tyg ciazy.Ogolnoe nie mam stresu itp.ale od paru dni mam myśli jak to bedzie,ze sobie nie poradzę z karmieniem,przewijaniem itd.mieszkam w UK nie mam tu nikogo kto mógł by mi doradzić czy pomoc na poczatek a rodzice niestety nie moga przylecieć wiec zostaje sama jedynie maz bedzie miał tydzień urlopu jak urodzę ale co to tydzień i chyba podświadomie wywołałam takie nerwy,ze ten ból trzymała mnie ,ze nie spałam pol nocy az zjadłam paracetamol ogólnie nie jestem zwolennikiem tabletek ale nie mogłam juz z boli wyrobic i pomogło po jakieś pol godz.pospalam 2godz i juz na nogach bo mam mdłości [emoji853]masakra jakas .Przepraszam za koje marudzenie ale nie mam nawet komu sie wyrządzić


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
Wmazur niestety tak czasem bywa że nie ma przy nas bliskich. Ale dasz radę. Niezauważysz nawet kiedy się wszystkiego nauczysz. Pisz tutaj, zadawaj pytania, zawsze Ci odpowiemy.
Hej
Ja juz na oddziale leżę pod ktg.
Stres ogromny przed jutrzejszą godziną zero.
Czytam co piszecie po 3 razy bo nie mogę się skupić.


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Doris spkojnie bo jeszcze cały dzień przed Tobą. Trzymaj się
Paula mi też ciężko bardzo. Ja jestem już w domu. Brzuch po cc boli okrutnie przy wstawaniu. Ciężko zorganizować cokolwiek. Mała przez 2 dni strasznie płakała. Nie wiadomo dlaczego. Co do nocy to może 2 h przespie. Szkoda słów. Aha moja również dużo spadła z wagi. Była teraz położna żeby skontrolować wagę i od wczoraj waga stoi już nie spada uff.
Aga fajnie że mała nie traci wagi. Karmisz kp?

Fazerkamm trzymam mocno kciuki
 
Kochana, nic się na martw :) Ja też nic nie wiem, zajmowałam się co prawda bratem, ale miałam wtedy 10 lat... Ja mieszkam też tylko z mężem, nasze rodziny mamy 200 km i też najprawdopodobniej będę sama, ale damy radę :) w końcu na pewno pomogą nam np. Mamy z tego forum, nie? ;)

Nie wiem czy nie potraktują tego jako spamu, ale tu jest filmik (
) jak kąpać dziecko i fajne porady, pogrzeb sobie też w YT, tam są też inne z tej serii. Ja nie byłam w szkole rodzenia tylko sobie właśnie czytałam i oglądałam z Bebi Program (Link do: Szkoła Rodzenia — BebiProgram). Pewnie mnóstwa nie będę wiedziała, ale się trochę czuję pewniej ;)

BasiaJulia super że wrzuciłaś link do tego filmu, chodziłam na szkołę rodzenia, ale im bliżej porodu to tym bardziej mi się wydaje, że wszystkiego zapomniałam i sobie nie poradzę, takie filmy to super sprawa
 
Witam!

Iwona, Madziolina
- dziękuję!!!! :*
Doris, zaciskam kciuki!!!!! Powodzenia!!!
Nafoczka, i tak pięknie donosiłaś!!!!!! Gratuluję!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Julka, wody?
Aga, kciuki za wizytę!
BasiaJulia - liczyć mam tym samym sposobem, ale ja i tak trochę po swojemu liczę, te 10 na cały dzień to by było dla mnie za mało :/
Aga, a ile Ty po cc jesteś??
Wmazur, Julka - mam to samo z tą klatką piersiową, nawet nie pomyślałam, że to może z nerwów.
Wmazur - tulę! Pisz z nami, będzie Ci lepiej, wiem co mówię. Nerwy i stres będzie, oby wytrwać, a Ty dasz radę, wszystko się poukłada, buziaki!!

Ruszam do miasta, bo jak ja tak siedzę na tyłku to i jej pewnie w tym brzuchu nie chce się rozrabiać :/

Do potem!
 
Fazerkamm, kciuki za szybkie i bezbolesne wywołanie..
Doris, odpoczywaj póki możesz. Zaraz Oliś będzie z tobą i będzie pospane ;-)
Julka ja też ktg miałam tak 30-40 minut..
Lila, może masz jakąś nerwicę? Bez ciąży też masz takie nastroje?? Spokojnie, będzie dobrze :-)
Nafoczka, no to pięknie wytrwałaś. Gratulacje!!!


Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Doris trzymam kciuki za Was :*

Julka89.89 mowi się ze między 2-3 w nocy jest godzina położnikow i chyba cos w tym jest :)

Neddi tak tak leze pod kroplowka ;)


Wmazur duzo moim zdaniem zalezy od nastawienia psychicznego, postaraj sie wyluzowac, robic wszystko to co sprawia Ci przyjemnosc ;)



Leze pod kroplowka, mialam do tej pory moze z 5 skurczy, lekarz chce bardzo po malu rozkrecic akcje wiec mowi ze pod wieczór powinnam urodzić, jak narazie to dostalam przyzwolenie na jedzenie i wyslalam meza po mcdonalda[emoji14]pozniej jedynie znow bede musiał isc posiedzieć na kibelku ;)
Trzymajcie kciuki :*


Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aaa dziewuszki Wasze obawy czy sobie poradzicie z dzieciaczkiem naprawde sa bezpodstawne, Kochane uwierzcie ze po porodzie wiecie to wszystko z automatu, hormony tak kierują mami se One naprawde wiedza co robić. Ja sama miałam zerowe doświadczenie, pomocy z nikąd a mimo to z automatu po porodzie wiedziałam co i jak ;) jedyne co to wlaczylam z mezem na yt Zawitkowskiego zeby zobaczyc jak przebrac prawidlowo malenstwo i jak wykapac by mu nie zrobić krzywdy :)
Uwierzcie mi, dacie rade! Będziecie wiedziały co i jak, jak przytulicie swoje Skarby do piersi :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny to i ja dziś tycke ponarzekam. Czytam Was codziennie ale mało sie wypowiadam za to dziś juz siła wyższa [emoji853] Miałam taka noc,ze myslalam,ze chyba umrę zaraz[emoji853] wczoraj zrobiłam sobie spacer do sklepu po resztę kosmetyków itp.bo jak ja nie kupie to maz raczej nie pojedzie a jak pojedzie to kupi nie to co trzeba wiec moj spacer z aplikacja endo.5.5km w drodze powrotnej zaczęło łac wiec wrocilam cała mokra[emoji853]Wieczorem miałam straszny ból pleców az jie mogłam wytrzymać żaden masaż,leżenie czy siedzenie nie pomagało wiec o 20polozylam sie spać.W nocy dostałam skurczy ale nieregularnych i po chwili zaczelambolec mnie tak klatka,ze oddychać nie mogłam piłam wodę,usiadłam,pospacerowalam,wentylowalam sie przy oknie,zjadłam renne i nic No dramat 2godziny takiego bólu [emoji26]Na początku ciazy lekarz stwierdził u mnie nerwice ciążowa bo tez miałam takie bólu ok7tyg ciazy.Ogolnoe nie mam stresu itp.ale od paru dni mam myśli jak to bedzie,ze sobie nie poradzę z karmieniem,przewijaniem itd.mieszkam w UK nie mam tu nikogo kto mógł by mi doradzić czy pomoc na poczatek a rodzice niestety nie moga przylecieć wiec zostaje sama jedynie maz bedzie miał tydzień urlopu jak urodzę ale co to tydzień i chyba podświadomie wywołałam takie nerwy,ze ten ból trzymała mnie ,ze nie spałam pol nocy az zjadłam paracetamol ogólnie nie jestem zwolennikiem tabletek ale nie mogłam juz z boli wyrobic i pomogło po jakieś pol godz.pospalam 2godz i juz na nogach bo mam mdłości [emoji853]masakra jakas .Przepraszam za koje marudzenie ale nie mam nawet komu sie wyrządzić


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

wmazur1988 jejku, ja takich spacerów pod koniec ciąży to już nie robię, bo mi się brzuch napina jak chodzę za szybko. Więc moim babcinym tempem to daleko nie zajdę :D
Ja też mam obawy czy poradzę sobie z opieką nad dzieckiem, pisałam o nich niedawno ehh. Ale ja myślę że damy radę, w końcu od czegoś jest instynkt! Mąż nawet jeśli tylko tydzień, to najważniejsze że właśnie będzie na samym początku, kiedy będziesz się wszystkiego uczyć. Potem to już oblatana będziesz :)

Mój mężuś kochany będzie 3 tyg ze mną po porodzie :) Miało być 2 tyg (cały tacierzyński miał wykorzystać) ale że mam mieć CC to należy mu się 2 tyg zwolnienia lekarskiego na opiekę nade mną i dobiera sobie do tego jeszcze tydzień urlopu tacierzyńskiego (drugi tydzień zachomikuje na później) :)

BasiaJulia ja te filmiki też oglądałam, fajne są, i ładnie opowiedziane wszystko, pasuje mi styl tej poani która wszystko z takim anielskim spokojem robi i czułością. Obawiam się tylko, że wybrali do filmu najspokojniejszego noworodka :D i że nie ze wszystkimi tak łatwo to będzie hehe :)

Ja chodziłam do szkoły rodzenia a i tak te filmiki są przydatne.
Mam tylko w głowie namieszane co do pielęgnacji pępuszka, bo każdy mówi co innego. Co innego na szkole rodzenia, co innego moja przyjaciółka i jeszcze co innego na tym filmiku. Hm.

Hej
Ja juz na oddziale leżę pod ktg.
Stres ogromny przed jutrzejszą godziną zero.
Czytam co piszecie po 3 razy bo nie mogę się skupić.

Doris zamień stres na radość :) Będzie dobrze!
Hehe teraz taka mądra jestem a za jakiś tydzień mnie czeka to samo i też będę miała stresa ;) Trzeba to przeżyć!!

Paula mi też ciężko bardzo. Ja jestem już w domu. Brzuch po cc boli okrutnie przy wstawaniu. Ciężko zorganizować cokolwiek. Mała przez 2 dni strasznie płakała. Nie wiadomo dlaczego. Co do nocy to może 2 h przespie. Szkoda słów. Aha moja również dużo spadła z wagi. Była teraz położna żeby skontrolować wagę i od wczoraj waga stoi już nie spada uff.

Aga a bierzesz coś na ten ból? Moja przyjaciółka przejechała początkowe dni po operacji na paracetamolu i jakoś dała radę dzięki niemu. Widzę, że trudne noce macie... Może to tylko takie początki! A masz kogoś do pomocy? A waga to ponoć normalne że na początku spada - tak mówili na szkole rodzenia.

fazerkamm jestem z Tobą dziś myślami!!


Dziewczyny takie głupie pytanie mam :) Jak będę miała cc to niepotrzebne są mi te siateczkowe majtki?? Będę mogła w normalnych chodzić? No bo przecież nie będę miała co "wietrzyć" :p
 
reklama
wmazur1988 jejku, ja takich spacerów pod koniec ciąży to już nie robię, bo mi się brzuch napina jak chodzę za szybko. Więc moim babcinym tempem to daleko nie zajdę :D
Ja też mam obawy czy poradzę sobie z opieką nad dzieckiem, pisałam o nich niedawno ehh. Ale ja myślę że damy radę, w końcu od czegoś jest instynkt! Mąż nawet jeśli tylko tydzień, to najważniejsze że właśnie będzie na samym początku, kiedy będziesz się wszystkiego uczyć. Potem to już oblatana będziesz :)

Mój mężuś kochany będzie 3 tyg ze mną po porodzie :) Miało być 2 tyg (cały tacierzyński miał wykorzystać) ale że mam mieć CC to należy mu się 2 tyg zwolnienia lekarskiego na opiekę nade mną i dobiera sobie do tego jeszcze tydzień urlopu tacierzyńskiego (drugi tydzień zachomikuje na później) :)

BasiaJulia ja te filmiki też oglądałam, fajne są, i ładnie opowiedziane wszystko, pasuje mi styl tej poani która wszystko z takim anielskim spokojem robi i czułością. Obawiam się tylko, że wybrali do filmu najspokojniejszego noworodka :D i że nie ze wszystkimi tak łatwo to będzie hehe :)

Ja chodziłam do szkoły rodzenia a i tak te filmiki są przydatne.
Mam tylko w głowie namieszane co do pielęgnacji pępuszka, bo każdy mówi co innego. Co innego na szkole rodzenia, co innego moja przyjaciółka i jeszcze co innego na tym filmiku. Hm.



Doris zamień stres na radość :) Będzie dobrze!
Hehe teraz taka mądra jestem a za jakiś tydzień mnie czeka to samo i też będę miała stresa ;) Trzeba to przeżyć!!



Aga a bierzesz coś na ten ból? Moja przyjaciółka przejechała początkowe dni po operacji na paracetamolu i jakoś dała radę dzięki niemu. Widzę, że trudne noce macie... Może to tylko takie początki! A masz kogoś do pomocy? A waga to ponoć normalne że na początku spada - tak mówili na szkole rodzenia.

fazerkamm jestem z Tobą dziś myślami!!


Dziewczyny takie głupie pytanie mam :) Jak będę miała cc to niepotrzebne są mi te siateczkowe majtki?? Będę mogła w normalnych chodzić? No bo przecież nie będę miała co "wietrzyć" :p
Kamejka majtki siateczkowe są po cc potrzebne. Mi pomaga mąż bardzo. Bez niego nic bym nie zrobiła. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Co do bólu po porodzie to w 4 dniu po szpitalu Zazylam apap 3 tabletki i faktycznie pomógł trochę. Nie spodziewałam się że ten cienias jest w stanie przynieść ulgę. Po morfinie w szpitalu dużej ulgi też nie czułam.
 
Do góry