reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Czesc dziewczyny!
Dolaczam się do tych co maja noce nieprzespane :/ nie wiem co porobilo się Mateuszowi, tak ladnie spal wczesniej. A teraz co 2 godz budzi się na jedzenie :/ amyslalam że moze glodny jest bo wiecej się rusza. Dalam mu wczorj przed spaniem kaszke bananowa ta z bobovity co przyslali probke, zjadl cala po czym jeszcze 15 minut z cyca jadl. Spal od 20 do 1. A potem co 2 godzin pobudka :/ tak się budzil. Bez tej kaszki. Już nic nie rozumiem..
 
reklama
Hej! Jakoś ostatnio na wszystko mi czasu brakowało. Postaram się dziś was doczytać.
malamii06 ja też daję małemu kaszkę na noc, wypija 150, później cyc i budzi się po 2 godzinach :/ w nocy to samo, od 2.00 pobudki do 2 godziny.

asica.g ja też zostałam bez pracy, skończyła mi się umowa... teraz czeka mnie wizyta w Urzędzie Pracy i jakoś mi się nie uśmiecha tam wybierać. Jestem na etapie poszukiwania pracy, a to do najprzyjemniejszych zajęć nie należy.

Mój Franek przestał jeść zupki, deserki .. tylko cyc. Wcześniej nie było problemu, już zjadał cały mały słoiczek, a teraz nawet pół nie mogę mu wcisnąć. Dziwna sprawa.
 
hej dziewczyny,
ja jakoś weny nie mam ani nastroju aby się udzielać..noc nowego napisać też nie mogę, bo u nas nadal beznadziejnie.. Ty narzekacie, że dzieci Wam od 1 czy 2 budzą się co 2h a mój Tymek od tygodni budzi sie co 1,5 -2h, o ile wogóle uśnie, bo ostatnio też strajkuje i usypia ok.22.. śpi do 23.30, później 1, 2.30, 3,4, 5,6, 6.20, 6.40 i o 7 wstajemy bo już mam dość..
nie wiem czy to skok, bo u nas już 26 tydzień minął a spanie jak było tak jest.. a kiedyś człowiek narzekał jak się mały budził co 3h!o ja głupia...

z nowości mogę powiedzieć, ze dzisiaj mały jadł kaszę jaglaną - ale mu smakowała..

no i siedzi już stabilnie..
podkula nóżki do raczkowania (staje na głowie) lub podnosi rączki
raz mi się podniósł w łózeczku
mocno sprężynuje i postawiony na nogach stawia kroki, nie robimy tego jednak często
wygina mostki

ale nadal nie obraca się na boki.. już tracę nadzieję
 
Witam w sobotni wieczor!

Maly spi a ja sie lenie:-)

Kircym, Merlitoczka - chyba okrylam, o co chodzi z tym budzeniem sie, bo o jedzenie nie chodzi na pewno. Moj synek zjadal 180 - 200 ml bardzo gestego kleiku (m.in. Sinlacu) z moim mlekiem, a i tak byly ciagle pobudki na cyca. Zaczal przesypiac noce odkad odciagam mleko i daje z butli. Bo butla to nie cieply, miekki cyc, do ktorego sie mozna przytulic i uzyc jako smoczka (a ze sie cos przy okazji lyknie to nie zaszkodzi). Moja kolezanka ma roczne dziecko, ktore ciagle chce cyca w nocy, a przeciez na pewno nie potrzebuje nocengo posilku. Nie wiem, jak rozwiazac ten problem - u mnie rozwiazal sie sam jak maly przestal ssac. Odciaganie mleka do jednak nie jest zadne fantstyczne rozwiazanie niestety, bo trzeba je przechowywac, podgrzewac, itp.

Konwalianka - nie martw sie, naucz dziecko sie obracac. Moj maly jest sprawny, ale jakos sam na to przewracanie nie wpadl. Wiec mu pokazalam, jak nauczyl mnie pediatra :) Nozki do gory (przy okazji zrozumial, ze moze ssac stopki), chwyt za bioderka i przewracasz. Wazne zeby nie przyginac mu nozek do siebie przy tym przewracaniu. Turlalam go tez na kocyku - podnosilam jeden koniec i go "przewalalam" na boczek. Szybko zalapal i juz od dluzszego czasu pieknie sie turla. Poniewaz przewracanie jest scisle zwiazane z robieniem "zolwika" (chwytaniem sie za stopki), kupilam mu kolorowe skarpetki z grzechotkami i to tez pomoglo.

MamaFranusia
- sa dni, kiedy nie wcisne nawet lyzeczki papu ze sloika... Daje mu wtedy spokoj, bo placze zalosnie gdy nalegam. Dostaje mleko a nastepnego dnia probujemy znowu

Milej nocki
 
Ostatnia edycja:
kociatka - piszesz ze nozki sa scisle zwiazane z turlaniem..no to u nas wyjatek bo maly stop nie chwyta - co najwyzej kolanka, a jak maja byc stopy to sie nawygina, glowe podnosi ale nie zlapie/nie dosiegnie, a przewraca sie pieknie co prawda na 1 bok..ale to od niedawna..
u nas maruda z jedzeniem, na widok butelki dziki ryk, zjada tyle co nic.. ciekawe czy przespi mi noc a jesli tak to ile, bo zjadl bardzo malo ..
zabki ida ale nie chca wyjsc..
z alergia dalej walczymy..
 
Cześć!
Kicrym wiesz naprawdę rozumiemCię z tymi nockami! Ja chodzę jak zombie.
Kociatka na pewno tulenie się docycka coś daje ale pobudki co 2 godziny to mega mega męczarnia! Dziś dałam pieluchę tetrową z zapachem mojegomleka do jego łożeczka-może toposkutkuje? Warto szukać rozwiązania bo przespać chociaż 3 godziny jednymciągiem to-BEZCENNE!
Mały zjadł całą kachę i sobie śpisłodko (ciekawe jak długo?)
Corin robie Twój chleb! Już wszystkosobie leżakuje, jak wyjdzie to zrobię zdjęcie pokazać swój efekt:-)
 
Konwalianko pocieszę Cię że nie jesteś sama, bo moja Liwka też się tak budzi:-(już nie mam na nią pomysłu, czy je cycek czy flachę jest to samo, czy zasypia ze smoczkiem czy bez jest to samo:-(a już się cieszyłam bo przez pierwsze 2,5 miesiąca spała po 7 godzin:sorry2:
Kociatka dziś odciągnęłam i dałam małej odciągnięte pomieszane z kaszką (tą co je przed południem) i co??i już raz się obudziła, a zasnęła koło 20 i dziś nie dałam do popicia cycka:confused:
Mateuszkowa ale męczą młodego te zęby, oby szybko wyszły i dały spokój!
Merlitoczka daj znać czy pieluszka poskutkuje:tak:Oliwia się zakrywa pieluszką jak zasypia ale nie pomyślałam żeby jej dać taką "moją".
MamaFranusia dawaj popróbować mimo to:) moja Liwka niechętnie je deserki ale widzę że robi małe postępy, ostatnio jadła razem z batem na pół i jak widziała że Kuba je to też wcinała:-D

Właśnie położyłam starszaka, ło rany ile ona ma energii, jak Liwka też taki czort będzie to wykituję:-pa wpatrzona w brata jak w święty obraz:cool2:
spokojnej nocki!
 
Hej dziewczyny,,,troszke Was znowu podgladam....i to prawda,,,ja jak karmilam pirsia to maly tez mi sie budzil co 2 godziny,,pozniej zaczelam odciagac a teraz juz od dluzszego czasu jestesmy na mm,i maly obudzi mi sie raz no moze czasami dwa razy w nocy.Na poczatku tez byl problem,jak byl na mleku 1 ale teraz na 2 jest bardziej najedzony.


Corin ja tez zapisalam sobie przepis na chlebek i w nastepnym tyg. kupie drozdze i sprobuje.moze macie jakies fajne przepisy na cos dobrego.....
dobrej nocy no i przespanej!!

Mojego maluszka tez wlasnie mecza zabki,mial dwa dni temp i to az 39 a od dzis juz tylko marudny i jezyczek wypycha czyli cos sie dzieje.ciekawe kiedy wyjda,oby jak najszybciej.
 
Kicrym dam znać-obiecuje!
Gdzieś na necie szukałam i ktoś na forum tak doradził, na początku się śmiałam ale...próbuje-tonący brzytwy się chwyta:-D
 
reklama
Do góry