reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

witam,
ja tylko na chwilke, maz wzial wolne wiec sprzatamy no i spedzamy zcas razem...;-)
maly nocke przespal, teraz sie bawi :)
a zaraz idziemy na spacerek - sniegu a sniegu ale co tam :)

teska - dziekuje za kawe!!!!! :):)
mamaFranusia - my wazymy ok 8,4 a maly urodzil sie z waga 3,7.. jak twoj maluszek dobrze sie rozwija i od poczatku tak mniej przybieral - a nie ze nagle przestal tyc to sie nie martw :) co na to lekarz ?
evelinka - no chyba nie mozesz mu zabronic jedzenia jak glodny?? jak zacznie sie ruszac to spali, zobaczysz! a jak moj zaczal jesc wiecej warzyw i owocow - zrezygnowalismy z 2 mlek na rzecz zupki i deserku i wcale nie przytyl od razu.. mysle ze bardziej zapychaja i tucza kaszki wiec staram sie z tym nie przeginac - 1x dziennie dostaje gesta lyzeczka :)
 
reklama
evelinka - no chyba nie mozesz mu zabronic jedzenia jak glodny?? jak zacznie sie ruszac to spali, zobaczysz! a jak moj zaczal jesc wiecej warzyw i owocow - zrezygnowalismy z 2 mlek na rzecz zupki i deserku i wcale nie przytyl od razu.. mysle ze bardziej zapychaja i tucza kaszki wiec staram sie z tym nie przeginac - 1x dziennie dostaje gesta lyzeczka :)

Również myślę, że waga maluszka przestanie tak gwałtownie rosnąć gdy zacznie się więcej ruszać. Co do rozszerzania diety- do tej pory podawałam max pół słoiczka marchewki/jabłka, teraz chcę zwiększyć "dawkę" do 1 słoiczka i zastąpić nim 1 posiłek mleczny. Mam nadzieję, że synek wtedy- podobnie jak Twój- nie bedzie tył tak jak dotąd. Kaszki na razie nie podaję mu, tylko 2 łyżki kleiku na noc.
 
Corin, 100 lat dla Ewuni!!!

Od 4 dni walczę z poranną drzemką - Mateusz się budzi po 6 i cały chętny do zabawy - a ja zdecydowanie nie.... no i tak się przytulamy, aż w końcu usypia.... ale śmiesznie to wygląda, jak ja się budzę, otwieram oczy i widzę, jak mi się bacznie przygląda (o tej 6 biorę go do łóżka)...

Co do wymiarów to Mateusz waży pewnie coś ok. 7,5 kg i ma jakiś 66 cm - ponad 9 kg to niezły wynik - ale może faktycznie zapytaj lekarza, żeby dziecka nie utuczyć, bo CI będzie wypominać na starość.... :)
 
Zgniłam w łóżku do 9 :szok: mąż o 7 zabrał Szymka na dół a ja "jeszcze chwilkę poleżałam"... w tyłku mi się poprzewraca, a jak mąż wróci do pracy to nie będę wiedziała jak się nazywam :-)

1000000 lat dla Ewuni!!!

ohooo, koniec spania, idziemy cycać :-D
 
Od 4 dni walczę z poranną drzemką - Mateusz się budzi po 6 i cały chętny do zabawy - a ja zdecydowanie nie.... no i tak się przytulamy, aż w końcu usypia.... ale śmiesznie to wygląda, jak ja się budzę, otwieram oczy i widzę, jak mi się bacznie przygląda (o tej 6 biorę go do łóżka)...

Co do wymiarów to Mateusz waży pewnie coś ok. 7,5 kg i ma jakiś 66 cm - ponad 9 kg to niezły wynik - ale może faktycznie zapytaj lekarza, żeby dziecka nie utuczyć, bo CI będzie wypominać na starość.... :)

Dziękuję za radę. Nie chciałabym, zeby moje dziecko było otyłe, bo to nic dobrego. Co do wzrostu- obecnie ma 74 cm, czyli jest też dość dużym dzieckiem.
A co do pobudek- maluch zawsze wstaje kilka minut po godz.6 i nie jestem w stanie tego zmienić. Nieważne czy zaśnie o 19 czy o 21, pobudka zawsze jest o stałej porze;-).
 
evelinka to kladz wczesniej, zawsze to dluzszy wieczor dla Ciebie a skoro i tak budzi sie rano zawsze o tej samej godzinie, to nie masz nic do stracenia:-)
U nas za to nigdy nie wiem o ktorej bedzie pobudka, klade mala zawsze ok 20 a ona czasem wstaje o 7 a czasem o 9.
 
evelinka - no widzisz, nic sie nie martw :) jedne dzieci sa wieksze inne mniejsze nie mozemy byc przeciez tacy sami :) ja mysle ze na tym etapie jesli wlasciwie karmisz dziecko - czyt. nie karmisz dodatkowo wiecej niz potrzebuje, nie lecisz na kazdy placz z butelka to go nie utuczysz.....wiec spokojnie..
corin - sto lat dla malutkiej!!
miczka - ladne "gnicie" hehehe nie zaluj sobie tylko korzystaj !! :)
ania - witaj, moj maly budzi sie od jakiegos czasu ok 8.00 czasem 7.30-7.45 ale ja go nie slysze :eek: bo sobie cichi "guga" z lozeczka..
balkan - witaj :-)

odwrocilam malemu stojaczek gimnastyczny tym "panelem" z zabawkami i grajacymi gwiazdkami do gory, przylozylam do bujaczka gdzie siedzi i jest szal... uderza jak szalony w to:-D:-D
 
Od 4 dni walczę z poranną drzemką - Mateusz się budzi po 6 i cały chętny do zabawy - a ja zdecydowanie nie.... no i tak się przytulamy, aż w końcu usypia.... ale śmiesznie to wygląda, jak ja się budzę, otwieram oczy i widzę, jak mi się bacznie przygląda (o tej 6 biorę go do łóżka)...

Balkan jakbym o nas czytała... U nas tak się dzieje odkąd mały zaczął przesypiać całą noc. Tzn je tylko koło 6 i po tym jedzeniu już nie ma spania. Jak jadł między 4 a 5 to potem potrafił jeszcze spać do 8...
 
No to widzę, że mój maluszek najdrobniejszy wśród lipcówek. Lekarz kazała przyjść na kontrolę za miesiąc i wtedy zdecydujemy co dalej. Dzięki za szybką odp.
Od połowy 4 miesiąca zaczęłam wprowadzać pokarmy , ale też nie za wiele zjada. Pól słoiczka na maksa, chyba że mu bardzo smakuje, np. jabłka z owocami leśnymi potrafi wszamać więcej. Na zupkę jarzynową krzywi się, a na ziemniaka ze szpinakiem nie może nawet patrzeć. W nocy budzi mi się 3/4 razy do cyca, a wieczorem przed spanie podaję od 5 dni kaszkę na moim mleku. Wypija ok. 80 ml i dopija pierś.

Ale zazdroszczę wam tej porannej kawy!!
 
reklama
mamafranusia - nic sie nie martw, z nowymi smakami to pomalutku i wkoncu posmakuje mu :) a moze to zupki daj troszke swojego mleka? - czytalam gdzies ze to sposob zemy male szybciej zaakceptowalo nowy smak :)
my na noc jemy kleik kukurydziany

a teraz uciekamy na kaszke i na spacerek
milego dnia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry