reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

mondy mam nadziee ze kropelki pomoga.
heledorka pare stron w stecz ktoras z dziewczyn pisala o temp ze u dzieciaczkach to jest normalne.
ania23 wyczytalam na kwietniowkach jak dobrze pamietam, dziewczyny tez braly te same tabletki co ty i nazekaly strasznie ze po nich non stop krwawily. moze w twojej sytuacji to jest powod
 
reklama
Mondy ja dawałam na początku przed każdym karmieniem 15 kropelek, a po poprawie co drugie karmienie (co jakieś 4h) nadal po 15 kropelek. W nocy nawet rzadziej.
Miczka miałam robić z Łukaszkiem Twój jabłecznik, przygotowałam już jabłka, a tu... klops. Wszystkie tortownice i foremki zostały w starym mieszkaniu. Potrzeba matką wynalazków, więc postanowiłam zrobić to na dużej blasze, ale nie miałam tyle margaryny, żeby pokryć ciasto. Przypomniałam sobie, że kiedyś robiłam kruche ciasteczka Łukaszkowi (bez alergenów) i zagniotłam takie samo ciasto. Przełożyłam jabłkami i pokryłam drugą warstwą ciasta. Taki eksperyment, bo Łukaszek był zawiedziony. No i wyszło przepyszne!
Heledorka też myślałam o tej temperaturze i chyba to jest normalne u takich maluchów. Mój np. dziś miał 36,9. Na razie wygląda na zdrowego. Z tym płaczem to mi wygląda u Was na kolki. A daje się go zabawić czy krzyczy bez przerwy i się pręży?
 
Ostatnia edycja:
Helodorka ja tez mysle ze to kolki. Moja Karolinka jak ja brzuszek boli to ni z tego ni z owego nagle zaczyna wrzeszczec przezliwie i ani na chwile nie da sie jej uciszyc. Daje jej wtedy delicol i jakies 15-20min pozniej jak reka odjal.
 
Dzięki, będę dawać po 10 kropelek przed jedzeniem, czyli co 3 godz. :) A tę hebratkę koperkową odpuszczę faktycznie, zobaczymy jak się sprawią kropelki.
Zazdroszczę bezkolkowcom :), moje nieprzespane noce to nic, Maluszka mi żal. Z tego płaczu wyszła mu przepuklinka pępkowa i pachwinowa...
od razu pachwinowa wyszła? mój ma pępkową i walczymy by nie przerodziła się właśnie w pachwinową.. masz jakieś zalecenia aby się ich pozbyć? Ja mam kłaść malca często na brzuszku.. powodzenia w walce z kolkami, oby zadziałało..

heledorka, mój maluch też ma taką temperaturę, więc się nie martwię, nawet w szpitalu nie przywiązywali do tego uwagi, bardziej martwiła ich obniżona temperatura do 36stopni..

mój mały dzisiaj strasznie marudny i jakoś bardzo śpiący..zjadł godzinę temu i śpi..przed jedzeniem spał 2h..nie wiem..mam nadzieję, że się nie rozchoruje mi łobuz
 
silvia84 u nas był tak samo. Zaczęło się od kilka krostek a pożniej wysypało całe poliki. Na początku przemywaliśmy tylko przegotowaną wodą później lekarka zaleciła przemywanie rumiankiem lub azulanem. My przemywaliśmy azulanem który wysuszył wszystkie białe, ropne krosteczki a po paru dniach zaczeliśmy przemywać wodą z oilatum i to pomogło. wczoraj znowu zaczeły pojawiać się krostki wiec kupiłam maść alantan plus. zaraz przemyje małemu buźkę azulanem a po wieczornej kąpieli posmaruję maścią. zobaczymy czy pomoże. jutro dam znać czy się polepszyło.
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczynki :-)

My już po szczepieniu mały był bardzo dzielny, był płacz intensywny ale bardzo krótki :-) Mam nadzieje że gorączka go nie dopadnie, na razie jest bardzo grzeczny, oby tak mu pozostało:tak: Dziś mamy wolny wieczorek z mężem, córcia wyjechała do cioci, więc mamy chwile dla siebie, oby mały nie marudził :-)

Idę was poczytać
 
hej mamuski!!

dziekujemy za wszystkie cieple slowa i zyczonka szybkiego zdrówka!!!!!!

nasza noc całkiem całkiem,Mała spała b. spokojnie zwazywszy ze co 1,2 h musiałam jej nosek odsysac...biedna moja. Dzis kupilam kolejny rozpylacz do noska i do tego olejek sosnowy, bede jej robic inhalacje jak zasnie (miseczka z ciepła woda plus olejek) postawie przy łózeczku.Generalnie poprawy jakiesj super nie ma, dzieki bogu nie gorączkuje i gardło nie boli, ale jest marudna, katarek strasznie zalega i niewiele je. Modle sie o poprawe bo wizja szpitala i zastrzyków mnie przeraza..

buziaki dla wszystkich mam i przede wszystkim pięknych, przespanych i spokojnych nocy:*
 
dobry wieczór

Magia hehe potrzeba matką wynalazku :-D tylko zapomniałam dodać, że ja z tej porcji nie robiłam na tortownicy tylko na zwyklej blaszce :sorry: więc też by wyszło. Mnie masła wystarczyło tak na styk.

Mały właśnie zasypia. Ja na prawdę nie wiem co mu się stało, że mamy takie wieczory marudne. No jak za dotknięciem różdżki z grzeczniutkiego dziecka zmienia się w marudę i to zawsze już po jedzeniu tym między 17 a 18. I nic go nie uspokoi tylko rączki :eek: a tylko odłożyć do łóżeczka to jakby skórę zdzierali.
 
Hej kochane,

wózek naprawiony, jednak tata to potrafi hehe, z moim szczęsciem to tylko czekac co teraz mi sie rozwali albo zepsuje..hmm pewnie laptop, bo coś ostatnio mi zamula i cięzko sie włącza heh

jejku, jak mi sie jutro na 7 nie będzie chcialo wstac do zerówki...trzeba ukrocic to wieczorne siedzenie i chodzic spać wczesniej chyba..
 
reklama
Hej kochane,

wózek naprawiony, jednak tata to potrafi hehe, z moim szczęsciem to tylko czekac co teraz mi sie rozwali albo zepsuje..hmm pewnie laptop, bo coś ostatnio mi zamula i cięzko sie włącza heh

jejku, jak mi sie jutro na 7 nie będzie chcialo wstac do zerówki...trzeba ukrocic to wieczorne siedzenie i chodzic spać wczesniej chyba..

To możemy sobie podać ręce.....od 30minut wybieram się pod prysznic powtarzając jak mantrę, że muszę wcześnie wstać, ale my do przedszkola na 8. Dlaczego Wy tak wcześnie???? Dobrze, że wózek naprawiony :-)

Bardzo przejmuję się tym przedszkolem - chyba bardziej niż Maja :-D
 
Do góry