reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Witam

Ashika mnie to znów od kilku dni boli/pobolewa brzuch a raczej podbrzusze tak okresowo. Wiec zastanawiam sie czy do mnie tez czasem zawita okres. Ashika powiedz mi czy ty jesz rybe bo mi zabroniła pediatra. Super ze juz pokoik umeblowany.

Mysza Jesli to bylo mleko odciagane nie zamrazane to bym podgrzala.

Gregorka Zdrówka:-)Kuruj sie

agatha61 Pewnie nie byla glodna, bo nie wierze ze to przez smoka bylo. Dziecko jak jest glodne to nawet smoczek nie pomoze. Ja bym na Twoim miejscu brala ja do pionu aby sie uspokoila i znawu probowala przystawic i tak az do skutku. Moze ona wtedy chciala tylko pociumkac i sie denerwowala ze jej mleko leci. Ja tak samo bardzo emocjonalnie podchodze do karmienia, ale staram sie nie myslec o tym-tylko byc spokojna.

Moja znow ostatnio nie chce smoka tylko cyc i cyc do uspokojenia.

tiffi Zgadza sie mi powiedziano ze dopiero polroczne dziecko przesypia noc. Szkoda ze juz ciocia jedzie.

ewelad Milego wypoczynku:-)

Dziewczyny ogladajcie dzisiaj MAM TALENT bedzie tam moja najmlodsza siostra-zespol ENZYM. Nawet dostali sie do finalu i beda w listopadzie na zywo w TV. Ale robię jej reklamę.:-D. A tu ona na nk http://nk.pl/profile/16874337

Milego dzionka zycze:-)
 
reklama
hello:-)

agatka ojjj, chyba za bardzo mi pozazdroscilas:-D bo maly zasnal o 20 ale obudzil sie o 2 na karmienie;-) kurcze tez mam ostatnio wrazenie,ze cycki pustawe i Marcys sie nie najada:confused:

dziewczyny, chyba trzeba w takim razie zorganizowac jakies zapoznawczo-fryzjerskie spotkanko,skoro kazda chce obciac wlosy:-D wczoraj kolezanka zazyczyla sobie fryz a`la Natalia Kukulska-fajnie wyszlo:tak:

ewelad ale Ci dobrze kobieto z tym Zakopcem:tak: może nakrec dla nasz film "Ewelad na Giewoncie"?:-D

Maly przy cycu, chatę o 7 wysprzatałam, za chwile powinna wpasc mama i ciocie, potem ide do kolezanki,a potem na jarmark zorganizowany na ulicach miasta:-)

milego dnia:-)
 
Ello


ewelad udanego wyjazdu :-)


patipaula sporadycznie bo pasowalaby swieza a o takie ciezko :-( inna sprawa ze uwielbiam pstraga z maslem czosnkowym i klops :-( ale tez skusze sie na tunczyka w puszce tylko nie za czesto i nie jem wszystkiego tzn drugie pol puszki albo m zjada albo kot
Za siostrzyczke trzymam kciuki


jedyneczka zdroweij bo cie chyba ostro rozlozylo


tiffi dzieki za info zakupie bobotic w takim razie, tlyko chwilowo ustapily objawy kolkowe (odpukac)



Standardowo co 3h wstawanie. Moj zoladek zaczal strajk i tak od czwartku fiksuje dzis od 3 kiepsko ze spaniem :-( Od czwartku jade na ryzu i jablkach a dzis musialam wypic smecte :szok:cos mi ta dieta nie sluzy za bardzo i do tego jeszcze @ po prostu weekend marzenie :sad: Ale dziecie spokojniejsze ostatnio obym nie zapeszyla i wybieramy sie z m do ikei po poludniu HURRAA :-)
Maly sie tak slini ze sie wczoraj ta swoja slina zakrztusil az, chyba bede musiala zalozyc mu sliniaczek a jak na ramie go wezme to zaraz cala bluzka pod jego buzia mokra tylko czemu tak ?


Milego dzionka wszystkim
 
Ostatnia edycja:
tiffi Andrzej robił rzadziej kupę na początku, a teraz różnie, potrafi parę dni pod rząd robić 3xdziennie, potrafi 1xdziennie, ale tez potrafi raz na 3 dni. A Zuza robi zielone kupy po żelazie? bo Mój cały czas takie wali.
Szkoda, że ciocia już wyjeżdża.
ewelad zazdroszczę, uwielbiam Zakopane. Oscypki przywieź :-D Miłego wypoczynku.
patipaula będę oglądać :-) i zagłosuje jak będzie potrzeba :-) gratulacje tak zdolnej siostry.
Ewcik ja jestem za, tylko gdzie urządzimy spotkanie :-D
Ashika a może Twój żołądek jakiegoś produktu nie toleruje po ciąży. Ze mną tak było, nie toleruje czystego mleka przez tydzień miałam biegunkę. Odstawiłam i jest ok.

Andrzej śpi na dworze. jak wstanie to go nakarmię i pójdziemy na długi spacer, żeby nie oglądać teściowej :-D.
Wstydu w sklepie narobiła, nie wiem jak ja się pokażę. To jedyny sklep na wsi. Nie pasowało jej, że Panie pakują bułki w torby foliowe żeby nie zeschły się, i opi......przyła je. A Panie w sklepie tłumaczą, że bułki muszą wytrzymać do 22.00 i zapytały się jej czy w domu też trzyma luzem. Obruszyła się.
 
Gregorka no to ja dołączam do Was, czuję się okropnie, z nosa leci, gardło boli.. też się boję, żeby Krzysiaka nie zarazić ;-/

agatha61
miałam to samo (na razie się uspokoiło i mam nadzieję że nie wróci..) to było popołudniu, jakieś 3 tygodnie temu, Synek płacze bo głodny, przystawiam do cycka a tu jeszcze większy ryk.. W końcu z M. daliśmy modyfikowanego z butli i jadł jak szalony :dry: noc i kolejny dzień na cycu więc ja już szczęśliwa że Mu przeszło a wieczorem ten sam koszmar :zawstydzona/y: przez kolejne dwa tygodnie też co najmniej raz dziennie butla :-( pierwsze dni były dla mnie bardzo trudne, bolało mnie to że Maluszek nie chce moich piersi ale z czasem przywykłam do tej myśli. Przez ostatnie kilka dni to jest już prawie sam cyc, to mnie cieszy, choć teraz z kolei Syn przesadza i mógłby jeść cycka co 15 min a potem z kolei mu się ulewa, ech.. Ciężko mi cokolwiek Tobie poradzić, lekarz mi powiedział żeby przetrzymać dziecko, niech płacze aż w końcu zje i że nie karmić częściej jak co 3 godz.. ale powiem szczerze że nie jestem w stanie wytrzymać takiego ryku przez dłuższy czas, skoro widzę, że moja Żaba chce jeść
ps. przedtem nie dawałam mu swojego mleka bo już nie było czasu na ściąganie a poza tym nie jestem w stanie ściągnąć dużo, max 60ml, a czasem tylko 30ml i dalej nie idzie ale raz spróbowałam dać mu te troszkę ściągniętego, gdy nie chciał piersi i co ciekawe.. zjadł! a więc czyżby problem tkwił w lenistwie? bo fakt faktem ze smoka łatwiej.. próbowałam też czasami tak że dawałam mu butlę, żeby pojadł dosłownie chwilę i się uspokoił i miałam przygotowanego od razu cycka i robiłam szybkie zamiany, starając się by się nie zorientował i czasami działało póki nie zahaczył, że go mamusia oszukała :sorry2: może i Ty tak spróbuj, trzymam za Was kciuki!
Betty u nas raczej to kolka nie jest, bo brzuszek jest miękki i butle je chętnie, przy kolce nie je nic

Kasik Synek jest naszym pierworodnym a z M. już planujemy kolejnego :cool2: tak myślimy, żeby między dziećmi nie było więcej jak 2 lata różnicy; chcę odchować troszkę dwójkę, żeby obu wysłać do żłobka i zająć się sobą w sensie iść do pracy, na studia..

kacperek i fasolka
szok! Krzysiak jak zaśnie po 9 to jest wcześnie, a potrafi wytrzymać nawet prawie do północy :dry: w nocy pobudka ok. 2 razy na jedzonka i przedtem o 6 pobudka i koniec spania a teraz jak zostawiam go nad ranem u siebie to wytrzymuje do prawie 8 przy cycku; i Krzysiak bardzo długo potrafi podnosić się na rączkach gdy leży na brzuszku, też dziwię się że go kark nie boli ;-)

ewelad udanego wyjazdu, szczerze zazdroszczę! (nigdy nie byłam w górach..:sorry2:)

miłego dzionka dziewczyny!

pewnie jak wpadnę to dopiero jutro wieczorkiem, bo spodziewamy się jutro gości więc dużo roboty mnie czeka a Syn od dwóch dni strasznie marudny, ciekawe czy da mi coś zrobić.. :dry:
 
hej!
u nas nocka taka sobie,czuwalam nad Maja bo mi sie dusila katarem,frida i masc majerankowa byly w ruchu,dzisiaj niby lepiej ale widac ze biedaczka sie meczy.
nie wiem czy wybrac sie na spacer,bo wiatr taki mocny a doprawic bym jej nie chciala.

ewelad udanego wypoczynku i pieknych widokow!kocham zakopane!!

i maruda znow sie wlaczyla,to sobie possiedzialam na bb ach...
 
hejka!:-)
Ja dziś wpadam tylko się przywitać. Zaraz wybieramy się na oczek do siostrzeńca M. Jutro dzień u rodziców. Osobowo pewnie odpiszę w pn.:tak:
Życzę wszystkim udanego wekendu.:-D
 
Cześć i czołem:tak:

Wczoraj M miał wolne i miałam czas dla siebie to się net z tepsy zjombał na cały dzień:wściekła/y: mamy jeszcze z ery ale M wykorzystał jakiś tam limit i chodził jak flaki z olejem:dry:
Ja zdrowa już prawie a mała katarek nadal ale przeźroczysty. Ponieważ jednak chrząka kupimy jej flegaminke bo lekarka tak zaleciła jakby nie przeszło. A dziś do córy szwagierki
na 2 urodziny idziemy. Właśnie wróciłam z zakupów dla Emi i Nadinki:tak:

ashika racja, szkoda tych chwil karmienia, zwłaszcza jak pomyślę że to chyba moje ostatnie:-(a wit D3 nie dajesz i K? Czy już Cię może pytałam o to?:confused::-p

kama he he śpi w majtasach ale wywalam moje słońce poza kołdre:-D moje czasem pobędzie chwilkę sama ale sporadycznie, byle do niej gadać to już jest dobrze. Wczoraj kolega wpadł i Nadia siedziała między nim a M i "gadała" jak najęta:-D

betty wapno musujące. A mięsko wieprzowe. Najczęściej jadałam różniste sosy z kaszami makaronami czy kluskami. Kotlety smażone schabowe tez jadałam i mielone smażone lub jakieś pulpety. No i pierogi;-) kolki nie ustąpiły całkiem ale skóra wyzdrowiała.

ewa81 my z M uwielbiamy małej huśtawkę:-D naprawdę to był super zakup;-) i nie wypluwa witaminy?:shocked2:

kacperek no najcieplejsza była 38 a wy jaką lejecie? w wózku nie ma co ją uwierać no chyba że jakiś groch jest pod materacem:-D a rzecz jest taka że im starsza i bardziej kumata tym gorzej:-p Choć ostatnio idę obok i zagaduje co ją uspokaja nieco. Muszę obadać to podnoszone oparcie i może ono zda egzamin:confused:

kropa jak w każdym temacie nawet zdania specjalistów są podzielone;-)

MMmmMM WITAJ:tak:

agatka to smakosz kwaśnego widać;-)

zaraz wracam:tak:
 
hejka
A my dzisiaj wylądowaliśmy u lekarza z małą-mamy taką fajną lekarkę i pojechaliśmy do niej na dyzur do szpitala ,mała ma katar i rano kaszlała-mała osłuchowo wszystko ok-ale ma lekko czerwone gardło no i ten katar i lekarka kazała cebion 3 razy dziennie po 8 kropli,krople Euphorbium 6 razy na dzien,Ibum syrop co 6 godzin ,a na noc krople Nasivin soft.
Pediatra zachwycona małą,że taka silna i taka towarzyska :)Robiła jej taki test -ciągnełą za rączki do siadu i sprawdzała jak Julka trzyma głowę,powiedziala,ze to jakas próba trakcji i,że Julka trzyma głowę jak 5 miesięczne dzieci.
Teraz M poszedł z nią na spacer,a ja ogarniam mieszkanie
Ewelad milego wyjazdu kochana!!
Kama widzę,że u was tez katar ;( ile razy dziennie używasz Fridy??
Jedyneczka- a co kupilas dla dziewczynek?Jakieś ciuchy???
Dobra dziewczynki lecę sprzątać,a wam życze miłego weekendu!Buziaki
 
reklama
agatha bzdura, Emi uwielbiała smoka a gadała bardzo wcześnie, mając 16 miesięcy mówiła proste wyrazy typu baja, goga - noga, dom, buła, miś ,buti - buty, anana- ananas itp. a jak miała 2 latka mówiła pięknie pełnymi zdaniami, więc się nic nie przejmuj takim gadaniem;-)
Uha ha ale było weselicho :-D Ja uwielbiam wesela :-p

pati pisze na opakowaniu że można z pokarmem to tak daję a i tak ma biedulka świeczki w oczach jak wypije:sorry2: Próbowałam w herbatce ale herbatki ode mnie nie chce cwaniara tylko szuka buzia cycka od razu:-p Herbatkę pije tylko od M i to jak mnie dłużej nie ma - więc ten sposób odpada:-p Ładnie przybrała:-) le wredota ta lekarka, a co jej to szkodzi ważyć:angry: Zresztą nie wiem czy nie maja obowiązku zważyć:dry:

tiffi ja miała gile do ziemi:-D Ale o dziwo już nie mam od wczoraj, mój M jakiś Kaszpirowski albo co:-p Może dostawiaj częściej w dzień żeby pobudzić laktacje to więcej twojego wydulda. Mnie lekarka zaleciła właŚnie wit C , sól fizjologiczną ale flegamine też jakby chrząkała mocno a M był dziś w aptece i potrzebna recepta, jakaś nietomna ta lekarka chyba:dry:No i nacieranie plecków spirytusem ale nie smaruję bo jakoś nie mam przekonania ponieważ na opakowaniu zabraniają:dry: Wiem że to pomaga ale może za mała jest no i lekarka powiedziała żeby posmarować plecki mocno kremem żeby skóra nie zeszła:baffled: Katar mamy nadal ale wciąż przeźroczysty i noc więcej się nie dzieję więc mam nadzieję że przejdzie:sorry2:

ewelad mała mojej szwagierki tak lubiła jej włosy i do tej pory (ma 2 lata) czasem dotkliwie ja szarpie przy zasypianiu:-pwięc może kup perukę:-D

pati a bo to tak jest że po fakcie człowiek cwany a w danej sytuacji czasem języka w buzi braknie i tak z tej bezradności i przykrości człowiek się połzawi, znam z autopsji:dry: Ale mówiłam sobie wtedy - ostatni raz - i za następnym już umiałam nagadać:-D

MM brunatnej nie miałyśmy:no: zielonkawe od jedzenia czasem nam się zdarzają ale nic poza tym się nie dzieje więc sie nie martwię, ponoć tak bywa i nie zawsze jest to jakaś nieprawidłowość.

emih witaj kochana, tęskniłyśmy!!!!!!:-) My mamy Fridę i mała też zawsze ma ubaw i kiedy psikam sterimarem czy jak tam się zwie i kiedy wyciągam:tak:

dzamena lepiej lepiej, przeżyłam:tak: wow ale fajna kumpela, to się pochwal potem jak metamorfoza:-)
 
Do góry