reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Witam witam szybciutko bo nie wiem ile mi sie uda napisac a chcialabym duzo :-D

My ostatnio przechodzimy trudne czasy, maly spi zle i marudzi caly czas ale przyczyne wczoraj juz wyczulam a dzisiaj nawet zobaczylam - zabek w drodze :-) Jeszcze nie przebity ale juz zaraz pod dziaselkiem... Ehhh ciekawe ile to jezscze potrwa.

Dziekuje za zaproszenia jeszcze was wszystkich nie poogldalam ;-) z wyzej wymionego powodu, jakos czas mi sie strasznie kurczy.

gustlicku fajnie cie znowu widziec :-)

daisy tylko nie strajkuj za dlugo

ewa w przyszlym roku bedzie tylko lepiej, pozytywne myslenie :-)

dmuchawcu ja tez ostatnio sie juz zastanawialam czy to nie to, 2 tyg temu mialam takie mdlosci ze mi ciezko bylo 20 km samochodem przejechac, juz zamierzalam sie po test wybrac ale przeszlo... i mysle ze to urojona,;-) a jak nie to bedzie kinder niespodzianka :-) czy jest tu jeszcze jakas mama ktora wogole okresu od porodu nie dostala? :-)
 
reklama
Dmuchawiec to na pewno przez przeziębienie;-);-);-)
A tak na marginesie, czy któraś z was nie miała jeszcze okresu? Bo ja czekam i do tej pory nic, a ostatnio brzuszek mi troche urósł, ale tez jem strasznie dużo, normalnie jajecznica z 5 jaj to pikuś i potem jeszcze kawka i coś słodkiego, bo inaczej jestem głodna. Na początku nie miałam aż takiego apetytu... ;-)
Patra faktycznie kiepsko, ale myślę że skoro chcesz pracować to chyba dobrze byłoby spróbować jeszcze popracować , jeśli bardzo będą Ci dopiekać to wtedy zawsze możesz złożyć wypowiedzenie, a kaska jeszcze przez jakis czas będzie.

A czy któras z was szuka niani? bo ja musze wrócić do pracy, oczywiście babcie absolutnie nie mają ochoty zajmować się wnuczką, więc zostaje mi obca baba. Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać i co brać pod uwagę.:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Gustlicek będzie dobrze, pobalujesz z rodzicami i tez bedzie fajnie
 
Ja nie dostałam :-) ale jak na razie karmię piersią... co prawda już nie tak regularnie, ale ze 4 do 5 razy na dobę. Z Tomkiem nie miałam okresu dopóki całkiem nie przestałam karmić piersią, tj. jak miał 10,5 miesiąca (ale to było już tylko ostatnie karmienie przed snem)
 
A ja karmie tylko piersia i juz 3 okresy miałam, mysle ,ze na to nie ma reguły. Czytałam, ze nawet 2 lata u niektórych kobiet moze nie byc @ przy pelnym karmieniu, ale sa i takie, którew ciaze zachodza juz dwa miesiace po porodzie.

Cieszyłabym sie z kinder niespodzianki:tak::-D A gdyby to jeszcze był chlopiec...
 
Ja tez nie dostalam, karmie glownie piersia, bo ten moj niejadek nie zje niczego wiecej niz 3 lyzeczki (czasem zadarzy sie lepszy dzien).No to weszlysmy na temat kiedy nastepne? :-)

Ja bym chciala poczekac do czasu az zacznie chodzic,zeby go tyle dzwigac nie trzeba bylo, jesc cos innego... Chociaz mam stracha, bo jestem sama i nie wiem czy dalabym rade i boje sie np. wyladowania w szpitalu. Narazie i tak zostane w domu z Malym, przynajmniej do 2-3 roku zycia a pozniej chcialabym w koncu do pracy, wiec fajnie byloby miec jedno po drugim miec zeby nie miec 6 lat przerwy:dry:Nie chcialabym tez miec duzej roznicy wieku (pomiedzy mna a bratem jest 9 lat). A pozatym fajnie jakby mial kogos do zabawy bo widze ze moje dziecko strasznie lubi inne... A wy jak planujecie?

Dmuchawiec ja chce dziewczynke!
 
ja dostałam @ 6 tyg po porodzie. Ale ja od początku jadę na butelce. W ogole nie mialam pokarmu, odziedziczylam to chyba po mamie. Z polozną 2 tygodnie walczylysmy w koncu sie poddalysmy.
A kolejnego maluszka planuje juz niebawem :-D Jak Kacper bedzie mial tak 1-1.5 roczku to zaczniemy sie starac. I chcemy dziewczynke Kingusie. Mąż o niej marzy i juz by chcial zebym w ciazy byla ale trzeba jednak poczekac. I tak teraz sie zastanawiam czy jest sens do pracy wracac :szok: Bo ten czas szybko zleci a lekarz juz mi zapowiedzial ze kolejna ciaze tez bede musiala na L4 spedzic :baffled:
 
Ostatnia edycja:
A ja mam dwa pytanka do wszystkich mam. Tylko nie wiem na jakim wątku je zadać :sorry2:

  1. Czy planowałyście używanie pieluch tetrowych. Czy udało wam się wytrwać w decyzjach, które podejmowałyście będąc w ciąży, że tylko tetra, ewentualnie na wyjścia jednorazowe pieluchy?
  2. Czy są jakieś przeciwniczki smoczków, które jednak (w wyniku posiadania strasznego ssaka, który by tylko ssał i ssał cycucha) zdecydowały się podać dziecku smoczka?
Ja osobiście nigdy nie planowałam używania tetry, bo i tak mam mało czasu na pranie, wieszanie i prasowanie ubrań.
Co do smoczka, to nie jestem jego przeciwnikiem. Tomasz miał smoka do 13 miesiąca. Używałam go jednak tylko do zasypiania. W dzień, podczas zabawy nie było mowy o cyckaniu smoka. Adamowi też chciałam dać smoka... kilka razy mu go wciskałam, ale on jest tak spokojnym dzieckiem, że go w ogóle nie potrzebuje. Zasypia bez problemu.
 
Witam się i Ja! Tak szybciutko bo Filipkowi się już nudzi a ja popijam kawkę i ogarniam domek , nadal w piżamce :-)
Dmuchawcu, ja tez miałam juz 3 @ , wlasnie wczoraj mi sie skonczyla, narazie regularnie, a jak pojdejrzewasz ze jestes w ciązy, to kup tescik, moze Nowy rok przywitacie w czworeczkę , chociaz fakt przeziebienie moze rozregulowac caly cykl. ja tez coraz czesciej mysle o drugim dzieciątku, ale musze odlozyc planowanie, bo nie mielibysmy gdzie sie pomiescic, wiec moze za jakies 4 latka, jak juz bedziemy miec swoj domek, OBY!!!
Ewcia, super zakupy!!!! :-):-)Jak mąż ma głowę do interesów, to na pewno ten rok 2010 bedzie lepszy od poprzedniego, a jakiego typu szkolenia on prowadzi? jesli moge spytac?
Vioreczka, ja nie szukam niani, bo mieszkam na wsi i u mnie trzeba w piecu palic, a takiej niani to bym chyba nie znalazla, dlateego posiedze z malym w domku, potem wprzyszla zime, zostanie z moja mama, a od 2011 ood marca mniej wiecej, bedzie szedl do zlobka, narazie takie plany, ale moze wszytsko sie pozmieniac, za rok
JUSTYSIA GDZIE JESTES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Beatki???? Wy też gdzie jesteście

lecę:sorry2:
 
maylah mój małżon prowadzi szkolenia z kreatywności, pracy zespołowej, generowania pomysłów, rozwiązywania problemów. Przeszedł kilka kursów w USA i Kanadzie, na bazie których prowadzi swoje szkolenia. Organizuje też imprezy integracyjne, podczas których prowadzi zabawy mające na celu faktyczną integrację i naukę pracy w zespole, a nie tylko alkoholowa impreza, po której ciężko pokazać się w pracy :-D To tak pokrótce.
 
reklama
My juz mamy postanowione, ze od czerwca zaczynamy sie starac o synka:tak: Do pracy narazie nie wracam, wiec na co tu czekac?

A jesli chodzi o nianie-sama opiekowałam sie dzieckiem przez dwa lata w czasie studiów i choc dobrze sie nim zajmowałam, to nie wyobrazam sobie, ze ktos mógłby zostawac z moja mała zamiast mnie:no: Po prostu matka, to matka-ma do swojego dziecka wiecej cierpliwosci, opanowania, troskliwosci. Ktos obcy, chocby był super, juz dziecku tego wszystkiego nie da tak jak zrobiłaby to mama.
Zawsze bardzo lubiłam dzieci, wiec ta praca była dla mnie tak naprawde przyjemnoscia, ale zdarzały sie i gorsze dni gdy miałam tego dziecka po prostu dosyc, szczególnie, ze było mega rozpieszczone a ja sie miałam nie wtracac do systemu wychowawczego:-Dciekawe jak? I to własnie o to głównie mi chodzi-bierzesz nianie i ktos ci wychowuje twoje dziecko jak jemu samemuy sie podoba.
 
Do góry