reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Uff, uporałam się z oknami i z praniem. Kilka jeszcze rzeczy zostało do sprzątania, ale idzie mi nieźle, więc wszystko zdążę zrobić. Co do prezentów, to ja podobnie jak Wy jeszcze nie jestem przygotowana:-( Kupiłam tylko Mateuszkowi w Smyku Wańkę Wstańkę, czy jak to się nazywa;-)
Dla mojego M. sama nie wiem co kupić. Myślałam nad wizytownikiem, albo spinkami do mankietów... Ale najgorsze jest to, że Mati jest chory i nigdzie nie mogę z nim wychodzić. Żałuję, że zostawiłam to na ostatnią chwilę:wściekła/y: Na zakupy na allegro już za późno:zawstydzona/y: Więc pozostają mi jakieś markety czynne do późna. Jak mój M. wróci, to dopiero wtedy mogę się wybrać.
Mati ostatnio jest marudny, że nie da się wytrzymać. Chyba górne ząbki mu wychodzą:wściekła/y: A najgorsze jest to, że zaczyna mnie gryźć przy jedzeniu:szok: Dzisiaj dwa razy mnie tak pogryzł, że krew się lała... :eek: Nie wiem co zrobić, żeby więcej nie gryzł. Aż boję się następnego karmienia.

Dowiedziałam się przed chwilą, że koleżanka urodziła tydzień temu synka. Nie odzywała się, więc jej nie męczyłam pytaniami czy już urodziła, bo wiem jak mnie to pod koniec denerwowało... Chłopczyk urodził się z poważną wadą serca:-( Nie wiadomo czy przeżyje... Nie oddycha samodzielnie... Czekają go już 3 operacje. I nawet jeśli przeżyje, to będzie kaleką i dożyje maksymalnie dwudziestuparu lat:hmm:
Siedzę i ryczę. Nie wyobrażam sobie co w takiej chwili muszą czuć rodzice. Ja mogę znieść wszystko, nawet Mati może mi cycki odgryźć, byleby był zdrowy! Jakie to szczęście mieć zdrowego maluszka...
 
reklama
Witam ciotki wieczorową porą :-D
My dzisiaj byliśmy na spacerku, rano było -9 ale w południe już -1 więc śmiało mogliśmy iść.
Byliśmy tez z S i moimi rodzicami na zakupach. W koncu udalo nam sie kupic prezent chrzesnicy męża. Dostanie taką mniej więcej 1,5 metrową pluszową lalę :-D
W ogole śmiałyśmy się z mamą że mężom sprawimy po takiej lalce. Beda z nimi spali gdy np znikniemy gdzies na noc :-D Gorzej jesli sie im one spodobaja, wiadomo nie wiercą się w łóżku :confused2:
Dziewczyny poradzcie mi cos... Swięta za pasem, spotkamy sie w rodzinnym gronie, no i oczywiscie odwiedzimy wspomnianą 1,5 roczną chrzesnice męża. Problem w tym, że ona ma gronkowca, nic nie je, mało pije... Nie znam dokładnie sprawy bo to temat tabu... Ale jak sądzicie, powinnam ograniczyc kontakty Kacpra z kuzynką? Zero buziakow i wspolnej zabawy? Gronkowiec z tego co mi wiadomo jest zarazliwy...Poradzcie!!!:no:
 
Cześć Dziewczynki.Mam pytanie:jaki może być maksymalny odstęp między szczepionkami???Ja powinnam zaszczepić Zosię w ubiegłą środę okazało się jednak, że w całej Łodzi i okolicach nie ma tej szczepionki INFARIX HEXA (nie wiem czy dobrze napisałam)jestem załamana nie wiem gdzie jeszcze zadzwonić żeby zdobyć to cholerstwo i jakie mogą być skutki nie podania trzeciej dawki.Jak coś wiecie napiszcie.Z góry dzięki.Wybaczcie ale nie mam głowy do czytania Waszych postów.Zajrzę jutro.
....a może jeszcze dzisiaj:-)
 
Wg mnie nie ma znaczenia ile upłynie max. od podania poprzedniej szczepionki zalecanej w kalendarzu szczepień. Przecież czasem szczepienia muszą być odraczane z powodu choroby.

W ulotce jest tak:
"Schemat szczepienia pierwotnego składa się z trzech dawek po 0,5 ml (podanych w jednym ze schematów: w 2, 3, 4 miesiącu; w 3, 4, 5 miesiącu; w 2, 4, 6 miesiącu) lub z dwu dawek (podanych w 3, 5 miesiącu). Należy przestrzegać zachowywania co najmniej jednomiesięcznych odstępów pomiędzy poszczególnymi dawkami."
 
Witam wieczorową porą, tak mało do czytania a mi to zajęło cały dzień, co trochę poczytałam to musiałam się oderwac.

Mała śpi, to mam trochę wolnego czasu :tak:

olcia2009 Jak dziecko jest chore to też szczepienie się odkłada na pózniej, więc chyba nie ma ściśle określonego odstępu między szczepieniami, ale jestem ciekawa co inne Mamusie o tym sądzą.

Patra Z tego co wiem to są różne rodzaje tej choroby. Gronkowcem można zarazić się przez krew, uzywanie tego samego ręcznika co chory albo np. poprzez wypicie napoju z butelki, z której wcześniej piła osoba zarazona. Tak ja słyszałam. Może poczytaj gdzieś na forach??? :eek:

olcia85 Witaj w gronie, ja też nie mam nac dla mojego M... Jescze nie mam. Zawsze o nim myślałam najprędzej a w tym roku to nie wiem co się porobiło :zawstydzona/y: Smutna ta sprawa z tym Dzieciątkiem, ja mam koleżankę co rodzi jakoś w przyszłym roku, jej dziecko ma nierozwinięte rączki prawidłowo, są króciutkie, nie ma tych kości od łokcia do dłoni a dłonie podobno ma, już wiadomo że to dziewczynka, a po specjalistycznych badaniach wiadomo też że nie ma żadnej innej wady ani choroby :-:)-( I to naprawdę wielkie szczęście miec zdrowego Maluszka.
Od momentu jak dowiedziałam się o tym gwałcie na 13 miesięcznej dziewczynce nie ma dnia żebym o tym nie myślała :no::-:)-( To jest jakieś niepojęte dla mnie :no::no: Tak samo jak dzisiaj mówili o tej matce i jej konkubencie co zakatowali jej synka :no::no::no::no: Świat powywracał się do góry nogami, za co cierpią te dzieci? :-( Dlaczego taka matka nie może poczuc tego co dziecko, które było bite, aż zmarło :no::no::no::no:

Ewa85 Choinka pewnie piękna, co? Skoro Twoi dwaj mężczyzni wybierali ;-) Za rok to troje będą wybierac :-D Jeśli chodzi o ramki to ja też mam jakąś, kupiłam rok temu za ponad 200 zł, nie wiem może ceny zmalały, ale mojej jakośc zostawia wiele do życzenia :eek: Może teraz one nie są takie drogie, no nie wiem, albo mam jakąś chińską :eek::eek: Podobają mi się te skrzyneczki do herbaty w torebkach, które są jeszcze dodatkowo zapakowane. Skrzyneczka jest przezroczysta na górze. Widziałam taką w Rossmanie, a na allegro tak to wygląda

PUDEŁKO SKRZYNKA POJEMNIK NA HERBATĘ STYL RETRO (849535683) - Aukcje internetowe Allegro

mm2s - SKRZYNKA / SZKATUŁKA NA HERBATĘ TO0657 (851917928) - Aukcje internetowe Allegro

PRZEPIĘKNA SKRZYNKA NA HERBATĘ - Tea Time (860230352) - Aukcje internetowe Allegro

Skrzynka z herbatami 6 LIPTON 6 x 10 +3 (854609425) - Aukcje internetowe Allegro

No i fajny pomysłz tymi Aniołkami, ale na Wielkanoc też będą falne jakieś zajączki, baranki, czy kurczaki :-)

U mnie było dzisiaj -10, z soboty na niedziele w nocy -20 :szok::szok:

Czy dzisiaj jakaś straż nocna czuwa? Bo ja raczej niestety nie :no: Muszę trochę pospac :tak: Ale mam plan jeszcze zrobic domek z piernika (sama :-D) Ale nie wiem czy znajdę czas, bo jak piszecie o tych porządkach to mi się aż miotłą w kuchni przewraca :-D No ale została mi tylko łazienka.
 
Witam ciotki wieczorową porą :-D
My dzisiaj byliśmy na spacerku, rano było -9 ale w południe już -1 więc śmiało mogliśmy iść.
Byliśmy tez z S i moimi rodzicami na zakupach. W koncu udalo nam sie kupic prezent chrzesnicy męża. Dostanie taką mniej więcej 1,5 metrową pluszową lalę :-D
W ogole śmiałyśmy się z mamą że mężom sprawimy po takiej lalce. Beda z nimi spali gdy np znikniemy gdzies na noc :-D Gorzej jesli sie im one spodobaja, wiadomo nie wiercą się w łóżku :confused2:
Dziewczyny poradzcie mi cos... Swięta za pasem, spotkamy sie w rodzinnym gronie, no i oczywiscie odwiedzimy wspomnianą 1,5 roczną chrzesnice męża. Problem w tym, że ona ma gronkowca, nic nie je, mało pije... Nie znam dokładnie sprawy bo to temat tabu... Ale jak sądzicie, powinnam ograniczyc kontakty Kacpra z kuzynką? Zero buziakow i wspolnej zabawy? Gronkowiec z tego co mi wiadomo jest zarazliwy...Poradzcie!!!:no:
Patra , trudna sprawa, najlepiej jak byś się dowiedziała , jaki to typ gronkowca, bo niektóre są zupełnie nie grożnie , jeżeli nie ma kontaktu z krwią, a z drugiej strony jak wytłumaczysz półtorarocznemu dziecku ,że ma nie dotykać dzidziusia! Tak sobie myślę ,ze jeżeli moje dziecko by miało owego gronkowca i miał by nas odwiedzić jakiś inny dzidziuś , to powiedziałabym ,że jest to zaraźliwe! Więc może porozmawiaj delikatnie z jej rodzicami!
 
Po pracowitym dniu spedzonym na pieczeniu, gosciach, porzadkach mowie dzien dobry- moje dziecie wstalo 15 minut temu:eek: <---- tak bede jutro wygladac. Oczywiscie plan na jutro tez jest, tylko z tym moim aniolkiem to wszystkiego mi sie odechciewa marze tylko o spaniu...
Dopiero zamierzam was poczytac, zapowiada sie ze bede miala troche czasu na to :-) A tu chyba juz wszystkie spia?

dmuchawcu-latawcu ty nasza artystko wszystkiego najlepszego na te Swieta ciesz sie rodzinka i zbieraj sily na powrot na forum :tak:

catherinka milo ze wpadlas, ale moglabys nas czesciej odwiedzac :-)
 
STRAŻ NOCNA SIE MELDUJE!!!
Moje Skarby juz spią.
A ja lepiłam znowu anioły i takie fajne cosik dla mamusi!!
No i obiecanego KAROLKOWI zykzaka mckyina z bajki auta .
A wczesniej malowałam poprzednie aniły,dzis wemnie drzemie sztuka!!
Mąż mówi ,że jak tak cały czas to on'' zwarjuje ze swoja twórcza żoną''.
Ale obiecał mi ze zrobi rysownice i palete, bo na sztluge nie mamy miejsca:tak::-):-(!!!
Oczywiscie pokaze aniołki!!

Są innksze od EWY i ANI!!!:tak:;-)

Jak na twórce przystało każdy ma swój prototyp!!:-)

Kurde bele te moje hobby jest drogie .Płutna kosztuja majatek, a podobrazie równierz nie odstaje od tego_O reszcie nie wspomne!!
Jak na bezrobotna to majatek!!:wściekła/y::eek:
Ale coś wymysle,mozna malowac na drewnie ,a podobrazie samemu robić .Wkońcu wielcy malarze sami robili i podkład i farby!!!
A ''DAMA Z ŁASICZKA''do tej pory żyje!!:-D

CO do szczepionki to myśle ,że tu chodzi tylko o to by odstep nie był za krótki.Odkładanie raczej na nic nie wpływa!

EWA choinka napewno bedzie śliczniutka!!!
I co ubrana już!!??
Tomek pewnie bedzie miał radoche!!:tak::tak::tak:

Kamila jak nie posprzatasz świat sie nie zawali!!;-)

patra a z tym gronkowcem mysle ,że jako tako mały nie bedzie miał kontaktu to nic sie nie stanie!!!
Poprostu ogranicz dziecka wizyty do maluszka!!

melaszku mój KOCHANY gdzie sie podziewasz??

Ja tez zaraz ide do mężulka!!
Zaś bedzie krzyczał ,że go unikam i siedze po nocy!!
A on juz o 21.30 chrapał!!!

WIĘC DOBRANOC MÓWIE!!!
MIŁYCH ,SPOKOJNYCH ,BEZ PŁACZLIWYCH SNÓW I POBUDEK !!!
 
WITAM!!!
Spać mi sie chce jak cho....!!!
Położyłam sie spać to nie umiałam zasnać,trwało to tak do 3.00godz.Pózniej jak mi sie zasneło to mlody sie co chwile budził.
Niewiem czemu i po co!:wściekła/y:
Powieki mi normalnie opadają!!

Zaraz ide robić kawunie na ratunek,a najchetniej to
bym jeszcze pospała!!:tak::tak::tak:

A u WAS jak??
PUSTKI TU SĄ!!!:-:)eek:
 
reklama
adudz Ty nie masz juz jak zareklamowac swoich drzwi? Bo to ze sie otwieraja przeciez tez musi byc irytujace.
zdarzyło się tylko raz, że drzwi nam się otworzyły,(ale było bardzo wietrznie a ja miałam twrte okna we wszystkich pokojach), ogólnie drzwi się nie otwierają tylko trzaskają o futrynę, i dlatego kluczymy je na dwa razy, to wtedy jest o wiele lepiej
Mąż właśnie pojechał z Tomkiem po choinkę :tak: Młody ma radochę, bo będzie mógł wybrać najładniejszą, tzn. taką pod którą się zmieści duuuuużo prezentów :-D
mój M kupił choinke w sobotę ale przywiózł ją dopiero wczoraj, i chcieliśmy ją już wieczorem ubrać i okazało się, że nas stojak się rozwalił bo w zeszłym roku kupiliśmy jakiś w castoramie i okazał się beznadziejny, i teraz choinka stoi w pokoju oparta o ścianę w rogu i czeka aż mąż wieczorem kupi nowy stojak, no ale w mieszkanku już pachnie sosną:-p:-p mąż ten zapch uwielbia, ja w sumie nie za bardzo

Święta coraz bliżej, a ja jeszcze nie mam prezentu .....
Ehh... widzieliśmy też elektroniczną ramkę za 180zł, ale taka trochę plastikowa i nie wiem czy się zdecydować na nią, czy jeszcze coś innego wymyślać - tylko co??? :confused2:A dla teściów komplet kubków do herbaty, bo im się wytłukły :tak: tylko taki coby w zmywarce mogły się pluskać :-p

ja dostałam ramkę elektroniczną rok temu i stoi cały czas na telewizorze i co jakiś czas wtawiam tam nowe zdjęcia małej., a co do kubków to u mnie teściowa stwierdziła, że ma zamiar zebrać sobie cały komplet porcelany chodzieży, miała już filiżanki do kawy, a teraz chciała właśnie kubki do herbaty, chciała więc dostanie, ona będzie zadowolona z prezentu a ja miałam problem z głowy, bo ona jest osobą której cięzko zrobić trafiony prezent

Spać mi sie chce jak cho....!!!
Położyłam sie spać to nie umiałam zasnać,trwało to tak do 3.00godz.
Zaraz ide robić kawunie na ratunek,a najchetniej to
bym jeszcze pospała!!:tak::tak::tak:

A u WAS jak??
PUSTKI TU SĄ!!!:-:)eek:
Justysia ja też mam ciężką noc za sobą, mała była grzeczna bo spala od 21 do 7, tylko ok 6 smoka szukała więc mama biegła na ratunek, ale za to mnie tak brzuch boli, ze :szok::szok::szok: normalnie zwijam się z bólu, dostałam wczoraj @ i normalnie nie mam na nic siły, leże jeszcze w łóżku z laptopem, piję kawkę a mała obok leży i sie gimnastykuje
miłego dzionka życzę
zajrzę do was później
 
Do góry