reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Mati nie przejmuj się tym bo u mnie jest podobnie. Na początku zrobiłam komplet badań , teraz jak byłam to pytałam czy robić coś to Ona mi na to że jeszcze nie, że zrobimy w późniejszym czasie...
Fakt faktem to tamtych badaniach potem brałam jeszcze jakieś tabletki a że ta kuracja trwała ponad miesiąc to nie było sensu robić wcześniej badań....
Na ostatniej wizycie już ma wspomniała, że teraz przy tym niby połówkowym trzeba będzie zrobić wszystkie badania, te podstawowe i na cukier(po 24 tyg.)
 
reklama
Ja jak mieszkalam w Poznaniu to robilam cytologie co 6-9 miesiecy (profilaktycznie) a teraz to szkoda gadac.... Jestem tutaj juz poltora roku i dotychczas mialam zrobiona jedna cytologie i to w dodatku niewazna poniewaz zle pobrana.
 
Cześć!

Faktycznie w pierwszej ciąży gin zlecał mi badania do miesiąc, zawsze morfologię i mocz. Teraz ostatnią morfologię miałam robioną na początku stycznia i na kolejną wizytę pod koniec lutego znowu nie muszę jej robić. Za to do obrzydzenia muszę kontrolować poziom progesteronu. W najbliższym czasie mam sobie zrobić biocenozę pochwy, hormony tarczycy no i ten nieszczęsny progesteron.

Od 2-3 dni czuję co raz wyraźniej ruchy dzidzi, ale tylko jak nie przykładam do brzucha ręki. Jak chcę pogłaskać maleństwo to od razu przestaje brykać:sorry2:

Kawa wypita, śniadanie zjedzone, chlebek się piecze a ja najchętniej zaszyłabym się z powrotem pod kołderkę:sorry2::sorry2::sorry2:
 
Kurcze a ja teraz jakoś nie jestem pewna czy to ruchy...:confused: Bo tak jakby już ciut wyżej są.... I mam problem czy to dzidzia czy macica....:confused::baffled:
 
Jak Jagoda była malutak to kupowaliśmy Jelp-a teraz tez sie nad tym proszkiem zastanawiam. moze doswiadzczone mamy sie wypowiedzą moze jest jakas tańsza alternatywa.
Pozdrawiam i czytam dalej...

Ja prałam wszystko dla młodej w Loveli, jakoś bardziej nam podpasowała od Jelpa. A teraz to nawet nie wiem czy pojawiło się coś nowego na rynku?
 
matylda1405 co do ruchów to jeszcze przyjdzie pora i bedziesz narzekac ze kopie tak mocno :)
ja na obronie to myslalam ze na srodku im tam urodze, dzidzius zaczal tak wariowac krecic sie i mnie tak jakby podszczypywac zebym sie uspokoila bo nerwy mialam nieziemskie
 
A ja wciaz z utesknieniem czekam na ruchy :unsure:

Mati- w pierwszej ciąży młodą poczułam 8 marca, więc było to około 22 tygodnia.
U Ciebie leci już 20 tydz. więc lada dzień poczujesz, nie ma innej opcji;-):-)

Kurcze a ja teraz jakoś nie jestem pewna czy to ruchy...:confused: Bo tak jakby już ciut wyżej są.... I mam problem czy to dzidzia czy macica....:confused::baffled:

U mnie też jakoś wysoko, nad pępkiem po prawej stronie;-):tak:
Wcześniej czułam niżej, z lewej strony brzucha.
 
E_mamo to mnie teraz utwierdziłaś że to jednak jest Dzidzia:-D:-D
Bo u mnie to tak w okolicach właśnie pępka albo ciut bardziej po prawej....
Ale wcześniejsze też zazwyczaj czułam po prawej stronie tylko że dużoo niżej... :happy:
 
reklama
A u mnie to już tak ćwiczy, że wszędzie ją czuję. Ale najczęściej koło pępka. Chociaż ostatnio był kopniak w żebro....sama przyjemność.
Mati ja też jak chodzę do wiejskiego ośrodka do lekarza, który raz na tydzień przjeżdża to musiałam wręcz błagać o cytologię. Chociaż po tym co teraz chodzę to myślę, że wszystko się zmienia na lepsze i już na pierwszej wizycie od razu zrobił. Tyle, że to prywatnie i kosztuję 20 zł. Ale myślę, że to nie dużo żeby się upewniać i mieć święty spokój.
 
Do góry