reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

reklama
Roni gratulacje dziewczynki!!!!
u nas dwóch lekarzy potwierdziło dziewczynkę i mam nadzieję że się nie mylili:-) bo inaczej chlopak będzie latał w różach i falbankach:-)
 
witam w weekend :-)
co do karmienia w miejscach publicznych to wydaje mi sie,ze to zalezy od mamy i jej przekonan; ja sie wcale nie wstydzilam, wrecz bylam dumna,ze moge karmic piersia-oczywiscie robilam to dyskretnie :-p ale nigdy nie spotkalam sie z uraza ze strony przechodniow,r aczej aprobata ;-) no bo czego sie wstydzic?
 
A ja jestem zdecydowaną przeciwniczką publicznego wyciągania biustu. Uważam że niektóre dziewczyny cierpią na swoisty "matczyny ekshibicjonizm". Nawet jeśli młodym matkom wydaje się że widok dziecka przy piersi to najpiękniejszy widok na świecie to nie znaczy że inni też tak uważają. Pamiętam zażenowanie mojego ojca kiedy moja koleżanka która mnie odwiedzała bez ostrzeżenie wyjęła pierś i zaczęła szykować dziecko do karmienia. Ojciec był w trakcie jedzienia i myślałam że się udławi.
Moja siostra miała pięktną hustę którą zakrywała siebie i dziecko i było to supe dyskretne karmienie bez machania piersiami przed oczami obcych ludzi. Zamierzam sobie taką sprawić i tak załatwić sprawę karmienia.
 
Na pewno każda znajdzie swój sposób na karmienie dzicka w miejscach publicznych..ja też osobiście czułabym się skrępowana bo nie mam wrodzonego ekshibicjonizmu, a poza tym wiem jaka by była reakcja męża..on jest przyzwyczajony, że u niego w kraju dziewczyny chodzą ubrane od szyji po kostki a tu jego żona nagle publicznie ma wywalać biust na wierzch?:-p
też raz jako dziecko widziałam jak koleżanka mojego wujka bez niczego wyciągnęła pierś przy mnie i przy moim wujku i karmiła dziecko..pamiętam moje skrępowanie wtedy mimo, iż miałam może z 6lat...
 
też raz jako dziecko widziałam jak koleżanka mojego wujka bez niczego wyciągnęła pierś przy mnie i przy moim wujku i karmiła dziecko..pamiętam moje skrępowanie wtedy mimo, iż miałam może z 6lat...

Ja takie skrępowanie czuję do tej pory....pamiętam jak koleżanka karmiła przy mnie swoje dziecko z rok temu i też czułam się bardzo nieswojo, nie wiedząc czy utkwić wzrok w suficie, czy skoro jesteśmy takie "ekologiczne" to obserwować ją jak karmi:baffled:; dla mnie jest to czynność intymna, podobnie jak potrzeby fizjologiczne: wstydzić się nie ma czego, ale nie ma też co narażać innych na takie widoki. Dlatego przymierzam się jednak do chusty: po zanalizowaniu rynku zamierzam sobie taka uszyć własnoręcznie albo u krawcowej, bo wydaje mi się, że cena ca. 200 PLN za kawałek materiału to jednak lekka przesada
 
Dlatego przymierzam się jednak do chusty: po zanalizowaniu rynku zamierzam sobie taka uszyć własnoręcznie albo u krawcowej, bo wydaje mi się, że cena ca. 200 PLN za kawałek materiału to jednak lekka przesada

Racja. Jak zobaczyłam je na allegro i te piękne ceny to mi kopara opadła:baffled: za co oni chcą taką kase?! to samo jest z ubraniami dla ciężarnych..potrafią być 2 razy droższe od normalnych:dry:
 
no wlasnie z tymi cenami to troszke przesada:baffled:
Ja narazie nie kupuje laktatora,tez zamierzam karmic piersia i jak trzeba bedzie to w miejscach publicznych tez.Nie mam jednak zamiaru wyciagac cyca gdzie tylko sie da i bez zahamowan pokazywac innym,jednak to jakby nie bylo intymna czesc ciala.O takiej chuscie nawet szczerze mowiac nie myslalam,chociaz nie twierdze,ze to zly pomysl.Zawsze przeciez mozna odejsc w jakies dyskretne miejsce i przykryc piers i dzieciaczka pieluszka,no oczywiscie tak zeby sie nie udusil.Juz coraz czesciej w roznych miejscach mozna spotkac specjalne pokoiki do przewijania i karmienia maluchow.
 
reklama
punkt widzenia, zaley od punktu siedzenia
jak Wam sie dziecko rozpiszczy na maxa (a o piers dzieci woalaja wyjatkowo glosno) bedziecie w poplochu szukac cyca ;-)
tez tak mowilam jak Wy
a jak przyszlo mi isc w miejsce gdzie nie moglam uzywac laktatora, niby jeszcze nie byla pora karmienia, a Jasiek rozdarl sie na maxa, nie patrzylam na nic
a teraz sa takie ciuchy, ze piersi nie widac nic, ktos musial by sie bardzo przygladac zeby wiedziec ze akurat karmisz, a nie przytulasz dziecko
poza tym zeby nakarmic dziecko nie trzeba niczego wywalac
moja kolezanka krmi juz ponad 1,5 roku piersia
nocowalam u niej, ona u mnie i NIGDY nie widzaialam jej piersi, choc karmila przy minie
jesli zalezy Wam a naturalnym karmieniu, zahamowania szybciej znikna niz myslicie
tym bardziej ze odciagniety nawet pokarm wiecznie cieply nie jest, a Wam np zejdzie dluzej w banku, wyjdziecie z kolejki, butla zimna, co wtedy?
nie wierze ze nie usiadziecie w dyskretniejszym miejscu na lawce i nie nakarmicie babla...
jesli chodzi o sklepy ( te wieksze) to problem z glowy, wychodzicie do pokoju dla matek z dzieckiem, tyle ze zwykle do takich pokoi drzwi sa zamykane, a klucza trzeba szukac w infiormacji albo u ochroniarza
z hustami tez jest roznie... jak macie wiekszy biust, to juz na wstepie mozecie sobie odpuscic, bo bedzie bardziej widac niz jak poprostu usiadziecie i dyskretnie nakarmicie bejbi
laktator jest dobry jesli dziecko zostaje w domu, a mama musi gdzies wyjsc, ale na wyjscia moim zdaniem nie...
i patrzcie, teraz jestesmy w duzo bardziej komfortowym miesiacu
bedzie ciepelko, duzo spacerow, dzieciom bedzie sie chcialao pic, a cyc to nie tylko papu, to tez picie...
nie unikniecie karmienie "publicznego" no chyba ze bedziecie spacerowac wylacznie po lasach ;-)
ja i np Izabelka, mialysmy gorzej, nasze dzieci urodzily sie w zimie
w zimie cyca nie dasz na dworze
sory za tyrade,ale tak wlasnie mysle
jeszcze wspomnicie moje slowa ;-)
oczywiscie jak ktos ostentacyjnie swieci piersia na prawo i lewo to inna kwestia, ale jak sie musi... znikaja bariery i nie mysli sie co powiedza inni
 
Do góry